TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Arşiv 2015 Yılı ve Sonrası Haber Arşivi Saim Sakin "Beceriksizsiniz, şeffaf değilsiniz, çare üretme derdiniz yok"

Saim Sakin "Beceriksizsiniz, şeffaf değilsiniz, çare üretme derdiniz yok"

E-posta

Saadet Partisi (SP) Mudanya İlçe Başkanı Saim Sakin yazılı basın açıklaması ile Adalet ve Kalkınma Partisi hükümetinin tarım politikalarını eleştirdi.

Sakin çiftçiye verilen başta mazot destek sözünün fos çıktığını vurgulayarak  iktidar ve muhalefet partilerine ait olan belediyelerin çiftçinin sorunlarına derman olacak çözümler üretmek yerine adeta nispet yaparcasına peşpeşe şenlikler, festivaller düzenlediklerini söylerek, yapılan festival, şenlik maliyetlerinin şeffaf belediyecilik iddiası ile koltuğa oturanların açıklamalarını istedi. 

Sakin Bursa Siyahı kara incirde dış pazar sıkıntısı olmadığını, pazarlama sıkıntısından öte beceriksizlik olduğunu iddia etti.

 

SP Mudanya İlçe Başkanı Saim Sakin yazılı açıklamasında ;

"İçinde bulunduğumuz 2017 yılının başlarında hükümet tarafından yapılan açıklamanın akabinde iktidar partisi ilçe temsilcileri tarafından çiftçiye % 50 mazot desteği demeçleri fos çıkarak sadece lafta kalmıştır.
Uygulanan yanlış tarım politikalarından dönüldüğünü zannederek , zarar eden çiftçiye umut olacağı yerde , uygulamada teselli ve hayalden öteye gitmemiştir.

Yıllardan beri ürettiği halde zarar eden çiftçinin sıkıntılarına çare bulunamadığı gibi mazot desteğinin 2018 yılına kaydırıldığı , halen uygulanan  dönüm başı 11,00 tl teşvik ödemesiyle, sadaka ekonomisine devam edilmektedir.
mazeret olarak hep pazarlama sıkıntısı ileri sürülmektedir. Ancak dünyada sadece ilçemiz çevresinde üretilen ingiltere kraliyet sarayında kendine yer bulan kara inciri bile pazarlamada sıkıntı değil, beceriksizlik vardır.

İktidar ve muhalefet partilerinin yerel yöneticileri konu ile ilgilenecekleri yerde , adeta üreticiye nisbet yapar gibi peşpeşe çeşitli festivaller düzenleyebilmektedirler.

Şeffaf belediyecilikten bahsedenler, eğlence ve festivallerin maliyet bedellerini açıklayabilirler mi?


Öte yandan tarımla ilgili kurumlar, kooperatifler ve sivil toplum kuruluşları üreticinin sorunlarına çare bulmak şöyle dursun , memleketimizde yetişen ve yetiştirilebilen bir çok tarım ürününün ithal edilmesi sebebini anlamak mümkün değildir.Tüketim ekonomisine dayalı, % 10 'u faiz ödemesine giden bütçe , borç verenlerin kontrolünde olduğu için milletin üretimine kaynak aktarması mümkün değildir.

Bu düzen değişmeden, yerini Milli Görüşün savanduğu adil ekonomik düzen gelmeden ülkemizin hiçbir meselesini çözemez. Buna ise ancak Milli Görüşün zihniyet , Saadet Partisi'nin kadro olarak iktidar olması ile ulaşılabilir." satırlarına yer verdi.  

Saim Sakin

Son Güncelleme ( Çarşamba, 20 Eylül 2017 18:15 )  

AYBAR İLETİŞİM VODAFONE MUDANYA

MUDANYA'DA SATILIK DAİRELER KADEMOĞLU İNŞAAT

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU