TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Arşiv 2015 Yılı ve Sonrası Haber Arşivi ALTEPE’NİN MUDANYA İFTARINDAN…

ALTEPE’NİN MUDANYA İFTARINDAN…

E-posta

Ümit ATİLLAGeçenlerde dernek olarak (MUYAD) Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin, Mudanya Belediye’sinin tam karşısındaki kordonda verdiği iftara davetliydik. Yaklaşık sayıyı kestirememekle birlikte epey bir kalabalık olduğunu söyleyebilirim. Yapılan konuşmalardan anladığım kadarı ile bizim haricimizde de davet edilmiş olan sivil toplum örgütleri, siyasetçiler, basın ve protokol mensupları da vardı. Dikkatimi çeken şey Mudanya Belediyesi’nden kimsenin olmaması idi.

Açıkcası böyle bir organizasyonda Mudanya Belediye Başkanı ve Meclis Üyeleri’nin de olmasını beklerdim. Davet mi edilmediler, ya da davete mi icabet etmediler bilemiyorum. Edilmedilerse etmeyenlerin, edilip de gelmedilerse gelmeyenlerin bir bildiği vardır muhakkak. 

Yemekten hemen sonra Başkan Altepe kürsüye davet edildi ve küçük bir konuşma yaptı. Konuşması’nın bir bölümünde Mudanya için yaptıkları hizmetleri anlattı. Yanlış duymadıysam üç yıl içinde Mudanya için yaptıkları yatırım miktarının 200milyon lirayı geçtiğini ifade etti. Kutsal bir ayda insanları bir araya getirmek, sosyal ve kültürel bağları güçlendirmek adına yapılmış olan bu tür organizasyonlarda siyasi propoganda yapılmasını çok doğru bulmasam da artık alıştığım için yadırgamıyorum. Başkan Altepe yapımı yılan hikayesine dönen kordon inşaatının da bayramdan sonraki süreçte hızlandırılacağını ve Mudanya’ya hizmetlerinin artarak devam edeceğini de ifade etti. Mudanya’nın Büyükşehir ile güçlendiğini  söyledikten sonra Büyükşehir olmadan bu işlerin yapılamayacağını ima eden sözleri de konuşmasına ekledi. Aslında bizler de zaten bu işlerin sadece Mudanya Belediyesi’nin gücü ile yapılabilmesinin mümkün olmadığını, Büyükşehir desteği olmadan bu işlerin olmayacağını gayet iyi biliyoruz. Gerçi üç yılda Mudanya’ya yaklaşık 230milyon liralık yatırım yapabilen büyükşehirin projesi olan Sahil Projesi’nin 8 yılda hala bitirilememiş olması da enteresan bir durum ama…

Bursa’nın incisi Mudanya için çabalarının ve çalışmalarının devam edeceğini ifade eden Başkan Altepe’den Mudanya’nın pejmurde bir hal alan yollarına da bir el atmasını arzu etsek çok şey mi istemiş oluruz bilemiyorum ki; delik deşik, yamru yumru bu yolların ciddi olarak bir bakım ve asfaltlama işleminden geçmeleri gerektiğine inanıyorum.

Bir de son olarak şunu ilave edip teşekkür bölümüne geçeyim müsadenizle. Malumunuz Mudanya’nın en önemli sorunu trafik ve otopark. Başkan Altepe o akşam Trilye tarafından gelmediyse muhtemelen kendisi de fark etmiştir iskele yaklaşımından başlayıp Mudanya’nın derinliklerine işleyen ağır trafik sorununu. Bu kadar yatırım yapılıp güzelleştirilmeye çalışılan ve muhtemeldirki daha da yatırım yapılacak olan Bursa’nın incisi Mudanya’nın bu sorunu ile ilgili olarak yapacakları bir şeyler muhakkak vardır diye düşünüyorum.  * Yoksa çalıdaki yirmi kuş hiçbir işe yaramayacak.

MUYAD(Mudanya ve Köyleri Yardımlaşma Derneği) adına bu nazik davetleri için bir kez daha Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyor, darısı diğer belediyelerin başına diyorum.

Ümit ATİLLA

22.06.2017

 

* Elde ki bir kuş çalıdaki 20 kuş tan iyi dir  (İngiliz ata sözü)

 

Son Güncelleme ( Perşembe, 22 Haziran 2017 14:37 )  

Namlı Metal çelik Konstrüksiyon

Yamaç Tepe Cafe  Mudanya Yıldız Tepe Mevkii

GARAJ MOTORSİKLET YETKİLİ SERVİSİ MUDANYA

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU