TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

ÖLÜME NE KADAR KALDI?

E-posta

Ömür TANTEKİNÖlümle imtihan edilen dünya insanı,ölüm senin peşindeyken,sen neyin peşindesin? Dünya'ya geldiğimiz gün, bir yandan yaşamaya, bir yandan da, ölmeye başlarız. Ölmek, yok olmak demek değildir. Hadiseler aleminden, hatıralar alemine geçmektir.

Geri dönüşüm kutusu gibi, var olandan gelen her varlık, dönüşecektir. Ölüm, bu dönüşümün bir adımıdır. Yaşamın amacı, ölümdür ve doğaya her zaman bir ölüm borcumuz vardır. Doğa bunu böyle istiyor, bu dünyaya nasıl geldiyseniz, öyle çıkıp gideceksiniz. Ölümden hayata geçerken,duymadığınız kaygıyı,hayattan ölüme geçerken de duymayın.Ölümünüz, varlık düzeninin başka bir hayatın kaynağıdır. Madem ki ölümün önüne geçilemez, bütün dertlerin biteceği yere gideceğiz diye, dertlenmek niye? Allah için konuşalım; ölüm, sadece ölülerin cevaplayacağı bir sorudur ama,"YUNUS EMRE DEMİŞ Kİ; Ölürse ten ölür, canlar ölesi değil."

 

ÖLÜM ADİLDİR,DEPLASMANDAYIZ BU DÜNYA'DA

Ölüm,temel korkumuz, kendimizle yüzleşme aracımızdır. Var olmak, bizim irademizle gerçekleşmeyeceği gibi, yok olmak ta, bizim irademizle gerçekleşmeyecektir. Ruhun bedenden tahliyesidir ama, bizim için gerçekleşmesi mümkün olan bir şey vardır, o da; var eden ve yok edecek olanın varlığını fark etmektir. O'nun varlığına ulaşmanın,bizi de, var edeceğini bilerek,O'na yönelmektir.Karıncanın kanadını yaratamayan sen insanoğlu,hemcinslerinin hayatı önünde daha dikkatli, daha duygulu olmaya mecbursun. Bu, senin, insan olmanın en temel duygusudur. Her şey O'ndan başladı, yine O'na dönecektir. İnsan, ölümle yüz yüzedir.


Yakınımızdaki her ölüm, bir uyarı atışı gibidir.
Varlığın hiçliğe sessizce dönmesidir.
Bahanesi olmayan tek gerçektir.
Hayatın ispatı ve mutlak çaresizlik.
Sonsuz ruhsal huzurdur, hazdır.
Hayat kapısının kapanmasıdır.
Sarsıcı, sessiz, ani terki diyardır.
Topraklama, ana vatana yolculuktur.

ÖLÜM, DOĞUMDA SAKLI;DÜNYADAN ÇIKIŞ YOLU, ÖLÜM

Ölüm, yaşamın son noktasındaki en gerilimsiz an ve bunun bilincinde olan yalnızca insanoğlu. Bütün büyük kültürleri hep ölümün gölgesinde inşa etmiştir. Ölüm bilinci, onun yaratıcılığını besleyen bir pınar olmuştur. Mutlaka varılıp, dönülmeyen ve üzerinde düşünülmeyendir. Giden için vuslat, kalan için hasret olmuştur. Ölüm, hayatın sonu değil, sonucudur. O'ndan geldik, O'na döneceğiz. ÖLÜMÜ VE ALLAH'I UNUTMA.
Hayat, toplamda sıfırlanan bir oyundur.
Sonu olanı amaç edinmem, kula minnet eylemem.
Çünkü, Şeytan uyuyana ninni söylemez.
Yaratmak, yaşatmak, yönetmek ALLAH'A aittir.
Tabutun içinde taburcu olursun Dünya'dan.
İyi ki ölüm var, yoksa bu hayat hiç çekilmezdi.
Uyur idik, uyardılar, evvel ALLAH, ahir ALLAH. 

Amin ya selam


Ölüm nöbeti bekleyen
ÖMÜR TANTEKİN

Son Güncelleme ( Perşembe, 15 Haziran 2017 15:33 )  

Namlı Metal çelik Konstrüksiyon

Yamaç Tepe Cafe  Mudanya Yıldız Tepe Mevkii

GARAJ MOTORSİKLET YETKİLİ SERVİSİ MUDANYA

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU