TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Arşiv 2015 Yılı ve Sonrası Haber Arşivi Ramazan Eğlencelerine Saadet Partisi Tepkisi.

Ramazan Eğlencelerine Saadet Partisi Tepkisi.

E-posta

Saim Sakin Saaadet Partisi Mudanya  İlçe BaşkanıSaadet Partisi Mudanya İlçe Başkanı Saim Sakin yerel yönetimler tarafından düzenlenen Ramazan eğlencelerini yazılı basın açıklamasıyla eleştirdi. SAKİN açıklamasında "Kutsal dini değerler oy toplamaya alet edilmemelidir. Öteden beri yapılan eğlencelerin gelenek haline dönüştürülmesi normal bir davranış gibi algılanmakta, geleceğimiz olan çocukların ve gençlerin camilerde yok denecek kadar az olmasına sebep olmaktadır." vurgusu yaptı.

 

SP Mudanya İlçe Başkanı Saim SAKİN'in Açıklamasının Tam Metni

"Mübarek Ramazan ayı içerisinde bulunmakla ibadet ayında nasıl bir yaşantımız olması gerektiği açıkça belirtilmiştir. İslamiyet ahirette değil, dünyada yaşansın diye gönderildi. Yerel yönetimler, gelen Ramazan ay’ını karşılama adına kutlama ilanları, afişler güzel bir başlangıçtır. Ancak!

Daha sonra maalesef ilçemiz ve diğer bazı belediyelerce “Ramazan eğlenceleri” adı altında düzenlenen programlar manevi değerlerimize ters düşmektedir.

Öteden beri yapılan eğlencelerin gelenek haline dönüştürülmesi normal bir davranış gibi algılanmakta, geleceğimiz olan çocukların ve gençlerin camilerde yok denecek kadar az olmasına sebep olmaktadır.

Kutsal dini değerler oy toplamaya alet edilmemelidir.

Bir yanda sorgulayan bir nesil, diğer yanda sorgulamadan yaşamaya çalışılan bir din! Kendimizi, hayatımızı gözden geçirmek, öz denetim ve muhasebe yapmak zorundayız. İbadet sadece kılınan namaz değildir!

İlçemize birçok Kültür Merkezi binasına yatırım yapıldığı halde, konumuzla ilgili olarak orucun ruh ve beden sağlığı ile ilgili vb. konferanslar düzenlenmemesi eğitimin ihmal edildiği anlamına gelmez mi? Dinimizi yalnız camilerde anlatmak onu oraya hapsetmek gibi olmaz mı?

Bizler milli görüşün temsilcileri Saadet Partililer olarak yapılması gereken hayırlı işleri anlatarak hareket etmek bilinci ve inancında bulunmaktayız.

Saim Sakin

Mudanya İlçe Başkanı"

Son Güncelleme ( Perşembe, 15 Haziran 2017 12:17 )  

Namlı Metal çelik Konstrüksiyon

Yamaç Tepe Cafe  Mudanya Yıldız Tepe Mevkii

GARAJ MOTORSİKLET YETKİLİ SERVİSİ MUDANYA

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU