TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Arşiv 2015 Yılı ve Sonrası Haber Arşivi Zeytin Üretim Reform Paketi Aslında Zeytinin İdamıdır.

Zeytin Üretim Reform Paketi Aslında Zeytinin İdamıdır.

E-posta

MHP Mudanya İlçe Başkanı Fehim ÇaptıkMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mudanya İlçe Başkanı Fehim Çaptık zeytin kanundaki değişikliklerin zeytin üretiminin idam fermanı olacağını söyledi. Yazılı basın açıklaması yapan İlçe Başkanı Çaptık kendisininde zeytin üreticisi olduğunu belirterek  "Bu yasa çıktığı zaman övünmekte olduğunuz Akp iktidarında 15 yıldan beri 100 Milyon olan Zeytin ağacını 171 Milyona çıkardık diyorsunuz ya yasanın çıkması ile birlikte 100 Milyon Ağaç Zeytin kapsamından çıkacak." diyerek tepkisini rakamlarla dile getirdi.

 

MHP İlçe Başkanı Fehim Çaptık açıklamasında;

"Üretim Reform Paket i(!) aslında  (ZEYTİNİN İDAM PAKETİ).  Adı Üretim ama Zeytincilik Üretimi değil tasarıyı torba yasa içine koyan Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı değil. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı.  

Türkiye'de Yaklaşık 10 Milyon Zeytin Üreticisinden biriyim. Bugün çıkartmaya çalıştığınız Üretim Reform Paketi Zeytin üretiminin sonunu getirmektedir. Yüce Kitabımız Kuran-ı Kerimde Tin Suresi başlangıcı; Andolsun o İncire ve Zeytine diyen Allah'ım varken onu yok etmeye çalışan ümmetinden olmayalım.  Ekmeğimize el uzatmayın bir kaç maden ocağı, bir kaç bina için gelecek nesillerin ekmeğini ellerinden almayın diyoruz. Yine hata yapıyorsunuz.  Dekara 15 Ağaçtan az olan Zeytin ağaçlarının Zeytinlik sayılmayacağı, Zeytin ağacınında kesilmesinin 2 bin TL para cezasının olduğu bir yasada "Zeytinlik sahası içinde veya Zeytinlik sahasına 3 km mesafede kimyasal atık tesis oluşturulamaz yapılamaz ibaresinin yerine ANCAK ibaresi ekleyip alternatif alan bulunması veya kurulun uygun görmesi durumunda kamu yararı için yatırımlara izin verilir diyor". Bu yasa çıktığı zaman övünmekte olduğunuz Akp iktidarında 15 yıldan beri 100 Milyon olan Zeytin ağacını 171 Milyona çıkardık diyorsunuz ya yasanın çıkması ile birlikte 100 Milyon Ağaç Zeytin kapsamından çıkacak.

Bu alanlar maden, inşaat, turizm sektörlerinin tehdidiyle karşı karşıya kalacak. Bu katliam değilde nedir ? Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Faruk Özlü.  Bu da şu veriyi ortaya koyuyor 10 Milyon Zeytin Üreticisi 5 Milyona Düşüyor. Bir zeytinciyi maden işçisi yapma düşünceniz var ise uzak durun zeytinimize dokunmayın. Her Bölgenin Zeytin ağacı farklıdır. Marmara ve Ege bölgesine bulunan Zeytin ağaçları bölge koşullarına göre değişmekte kimi bölge yemeklik kimi bölge Zeytin Yağı olarak verim veriyor ektirdiğiniz Hatay bölgesi ve Harran ovasındaki Zeytin ağaçları Marmara ve Ege bölgesinde ki kaliteden çok uzaktadır. Burda eğer diyorsanız ki biz 71 milyon daha ilave zeytin ağacı dikimi yaptık aradığınız kaliteyi ve dayanıklılığı bulamazsınız.

 Zeytin zeytin dalı bizim için barış elçisi, Zeytin bizim için geçim kaynağı, sizin için odun anlamına geliyor ise burda kamu yararına yaptığınız sadece ZEYTİNİN İDAM FERMAN yasasını meclisten geçirmenizdir." satırlarına yer verdi.

Zeytin Ağaçları

Son Güncelleme ( Çarşamba, 07 Haziran 2017 13:00 )  

Namlı Metal çelik Konstrüksiyon

Yamaç Tepe Cafe  Mudanya Yıldız Tepe Mevkii

GARAJ MOTORSİKLET YETKİLİ SERVİSİ MUDANYA

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU