TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Arşiv 2015 Yılı ve Sonrası Haber Arşivi Mudanya Meyve Üreticileri Birliği Basın Mensuplarıyla Buluştu. Hedeflerini Açıkladı.

Mudanya Meyve Üreticileri Birliği Basın Mensuplarıyla Buluştu. Hedeflerini Açıkladı.

E-posta

Mudanya Meyve Üreticileri Birliği Mudanya Basını ile kahvaltıda buluştu.24-05-2017 Çarşamba günü gerçekleşen toplantıda Birlik Başkanı Aydoğan birliğin faaliyetlerinden bahsederken hedeflerini anlattı. Bursa Büyükşehir Belediyesi Mudanya Tarihi İstasyon Tesislerinde gerçekleşen kahvaltılı basın toplantısında Mudanya Basın mensuplarıyla bir araya gelen Birlik Başkanı Aydoğan ;

"Mudanya Meyve Üreticileri Birliği olarak yaptığımız işi önemsiyoruz. Ülkemizin geleceğinin sağlıklı tarım ürünleri yetiştirmek ve bu ürünleri pazarlamak ta olduğuna inanıyoruz. Mudanya meyve üreticileri birliği olarak çok verimli olan topraklarımızın ve ürünlerimizin kıymetinin farkındayız. Bu farkındalıkla gelecek günlerde çok daha iyi işleri sizlerinde desteği ile hep birlikte el ele gönül gönüle başarmak azmi ve gayreti içindeyiz." dedi.

Aydoğan "ÇKS'si olmayan Pazarlarımızda Tezgâh Açamaz"

Basın mensuplarının sorularını cevaplayan Aydoğan 800 üyelerinin bulunduğunu ve Çiftçi Kayıt Belgesi olmayanların üretici pazarlarında tezgah açamadıklarını vurguladı. Ürünlerin hangi mahalleye ait olduğuna ilişkin bilgi ve fiyat etiketleri konusundaki aksaklıları yakından takip ettiklerini ve gerekli uyarıları üyelere yaptıklarını belirten Aydoğan, ısrarlı şekilde etiket koymayan üreticilere yaptırımlar uygulayacaklarını açıkladı.

Mudanya Meyve Üreticileri Birliği Başkanı Fazlı Aydoğan Basın Mensuplarına Faaliyetlerini Anlattı

Aydoğan basın açıklamasında ;

"Mudanya Meyve Üreticileri Birliği olarak her zaman derdimiz tasamız cefakar, fedakar üreticimizin sıkıntılarına çözüm bulmak ve dertlerini yetkililere, zaman zaman da halkımıza sizler vasıtasıyla duyurmaktır.Bilindiği üzere Üretici Birlikleri 29 Haziran 2004 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisimizce kabul edilen 5200 sayılı Tarımsal Üretici Birlikleri Kanunu çerçevesinde oluşturulmuş olup, Mudanyamızda 2006 Yılında Birliğimiz onay alarak resmen kurulmuştur.Bu çerçevede çalışmalarına devam eden Mudanya Meyve Üreticileri Birliği olarak elimizdeki kısıtlı imkanlara, üyelerimizden toplamaya çalıştığımız az miktardaki aidatlara rağmen 2006 yılından bu yana büyük bir mücadele vererek üreticimizin ürettiği ürünlere pazar oluşturmak, kaliteli ürünler yetiştirmek için var gücümüzle çalışmaktayız.

Kıymetli Basın Mensupları ;

Birliğimiz İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Aziz Kocaoğlu'nun davetlisi olarak 26-30 Nisan 2017 tarihlerinde yapılan Türkiye’nin alanında tek ihtisas fuarları olan Ekoloji İzmir ve Olivtech fuarlarına katılmış, bilgi alışverişinde bulunmuştur.

Mudanyamızın, mevcut zorlukları aşarak ürünleriyle bu ve benzeri fuarlarda temsil edilmesinin  gerekliliğine  inanıyorum. Bu konuda Mudanya Meyve Üreticileri Birliği olarak bize düşeni en mükemmel şekilde yaptık, yapmaya devam edeceğiz.

SİYAH İNCİR DE PAZAR SORUNUNA TESİS YETERSİZLİĞİ ETKİ EDİYOR.

Yine bir hasat mevsimi yaklaşıyor ve  yöremizde yetiştirilen en nadide meyvelerden biri olan Siyah İnciri maalesef yeterince ihraç edemiyoruz. Geçen yıl bereketli bir hasat yaşayan üreticimiz malını satamamaktan dolayı mağdur olmuştur. Pazar bulma konusunda zaman kazandıran ve piyasada fiyat dengesi oluşturan önemli eksikliklerimizden biri de Mudanyalı üreticimize hizmet verecek 2 bin tonluk bir SOĞUK HAVA DEPOSU dur. Mudanya Meyve Üreticileri Birliği olarak bu  konuda ki  çalışmalarımızı yetkilileri ziyaret ederek teslim ettik. Henüz bir gelişme yok. Fakat üreticiden tüketiciye soğuk zincirde aksaklıklar yaşanmasından dolayı her yıl milyonlarca liralık ürünümüz çöp olmaktadır. Yetkililerin buna çözüm üretmesini istiyoruz." dedi.

MUDANYA ENGİNARI İÇİN ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYDUK

Fazlı AYDOĞAN Birlik BaşkanBirlik Başkanı Aydoğan 4 Yıldır Mudanya Enginarının tekrar hak ettiği yere gelmesi ve üreticiye alternatif bir ürün olabilmesi için çaba sarfettiklerine dikkat çekerek "Unutturulan değerimiz Mudanyamızın Osmanlı Saray Mutfaklarının baştacı enginarı için bu yıl 20 bine yakın enginar fidesini ücretsiz dağıttık. 3 adet uygulama bahçesi oluşturduk. Bu çalışmalar için büyük bir gayret ve maddi harcamalarda bulunduk. Yeri gelmişken  Mudanya Belediyemize destekleri için çok teşekkür ederim." dedi.

MUDANYAMIZIN GİRİŞİMCİ ÜRETİCİLERİNİ ZİYARET ETTİK.

Aydoğan "Mudanyamızda Yörükali yolunda kültür ve istiridye mantarı üreten birlik üyemiz Halil Doğan ve Mudanyamızın başarılı tarımsal girişimcisi İLHAN ailesinin kurduğu Hanımın Çiftliği’ni ziyaret ederek toprak sahibi olan fakat çeşitli nedenlerle ekip biçmeyen kırsal bölge insanımıza üretici duruma geçmeleri için mesajlar verdik. Üretmenin ülkemizin için önemine vurgu yaptık. Diğer üreticilerimize üretmeleri için fikir verdik bir nevi istikamet gmsterdik. Boş durmayın üretin kazanın dedik." diye konuştu.

KÖYLÜ PAZARLARIMIZDA KALİTELİ HİZMET VERİYORUZ.

Köylü pazarlarından bahseden Aydoğan "Mudanya Belediyemizin yöre üreticisine verdiği destekle KÖYLÜ PAZARLARIMIZI OLUŞTURDUK. Üreticimiz adına Belediye Başkanımıza tekraren teşekkür ediyorum.

 Açtığımız köylü pazarlarımız ise

Çarşamba günleri Halitpaşa Mahallesi İlçe Tarım Müdürlüğü arkasında

Perşembe Günleri  Güzelyalı Duran Cami ilerisi dörtçelik caddesinde

Cumartesi günü Burgaz Mahallesinde

Pazar Günü Şükrü Çavuş Mahallesi Harmanlar mevki Sami Evkuran Anadolu Lisesi arasında halkımıza hizmet vermektedir.  Tüm köylü pazarlarımız denetlenmekte olup kaliteli ürün ve hizmet verilmektedir.Çiftçi kayıt belgesi olamayn hiç bir üreticiye tezgâh açtırılmamaktadır. Ürünler özellikle elde olmayan ağır kış şartları hariç, bahçeden, tarladan tezgahlara gelmekte ve halkımıza sunulmaktadır.

Halkımız herhangi bir şikayet, öneri ve teşekkürlerinde  bizlere internet sitemizden (www.mudanyameyveureticibir.org adresinden)  ulaşabilirler." dedi.

Fazlı Aydoğan Basın Mensuplarına Mudanya Meyve Üreticileri Birliğinin hedeflerini ve faaliyetlerini anlattı

YÖRESEL ÜRÜNLER ETKİNLİĞİ 3. KEZ MUDANYA'DA YAPILDI.

Geleneksel hale gelen Yöresel lezzetler ve ürünler etkinliğine dikkat çeken Birlik Başkanı Aydoğan etkinliği Mudanya yöresi üreticileri için fikir verici ve fırsatlarla dolu olduğunu belirterek "Mudanya Meyve Üreticileri Birliği olarak Mudanya Belediyemizin desteği Kırsal Kalkınma Derneği ile Ziraat Ajansı işbirliği ile bu yıl 3'üncü kez YÖRESEL ÜRÜNLER TANITIM GÜNLERİ ETKİNLİĞİ'ni düzenledik. 52 ilimizden gelen gerçek üreticiler, gerçek yöresel ürünlerini Mudanyalılara sundular.  Ve bu etkinlik Türkiye'de ilçe bazında sadece Mudanya'da gerçekleştiriliyor. Sadece ürün değil kültürel zenginliğimize katkı veren bu etkinlik kendi ürünlerini tüketici ile buluşturmak isteyen Mudanyalı üretici ailelere de fikir vermektedir.

Bakınız zaman zaman her kafadan bir ses çıkıyor fakat el ele verildiğinde birlik ve beraberlik içinde yerel yönetimimizin katkılarıyla ilçemizde çok güzel şeyler oluyor. Mudanya ile 52 ilimiz arasında hem lezzet hem kültürel bir bağ kuruluyor.Örneğin bir Mudanyalı meyve üreticimiz Tokatlı üretici ailenin enfes şekersiz marmelatlarını standında tadarak BEN NASIL BAŞARABİLİRİM?  Diye fikir alışverişinde bulunuyor. Dostluklar kuruluyor.

Mudanya Belediyemizin üreticimize olan desteği devam ettikçe, el ele verdikçe üreticimiz için daha yapılması gereken, pek çok iş olduğu bir gerçektir. Bizler kısa sürelerde üretim ve üreticimiz adına çok iş yapmaya gece gündüz demeden, uzak yakın demeden çalışmaya her zaman olduğu gibi devam edeceğiz." diye konuştu.

Katılım sağlayan basın mensuplarına  teşekkür eden Aydoğan üretici üyeleri başta olmak üzere tüm islâm alemine hayırlı ramazanlar diledi.

Son Güncelleme ( Pazartesi, 29 Mayıs 2017 14:59 )  

Namlı Metal çelik Konstrüksiyon

Yamaç Tepe Cafe  Mudanya Yıldız Tepe Mevkii

GARAJ MOTORSİKLET YETKİLİ SERVİSİ MUDANYA

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU