TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Arşiv 2015 Yılı ve Sonrası Haber Arşivi Mudanya Devlet Hastanesinde Durum Değerlendirmesi

Mudanya Devlet Hastanesinde Durum Değerlendirmesi

E-posta

Cumhur Kara Başhekim - Mudanya Devlet HastanesiMudanya Devlet Hastanesi yönetimi 2015- 2017 yıllarında yapılan faaliyetlerini ve durum değerlendirmesini basın toplantısı ile açıkladı.

Mudanya Devlet Hastanesi yönetimi 2015- 2017 yıllarında hastanede yapılan iyileştirme çalışmaları ile diğer bütün faaliyetleri ile kendi öz kaynaklarıyla gerçekleştirilen yatırımları, sağlık bakanlığı tarafından yapılan yatırım ve hayırseverlerce hastaneye bağışlanan çok sayıda ki araç gereç ve hayati cihazlar konusunda hazırlanan faaliyet raporunu, Hastane Başhekimi Op. Dr. Cumhur Kara ve Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Rüstem AŞKIN’ ın katılımıyla hastane konferans salonunda düzenlenen basın toplantısında basına ve kamuoyuna açıkladı.

İNSAN SAĞLIĞI HER ZAMAN EN ÜST SEVİYEDE

Mudanya ilçe Kaymakamı Faik Oktay Sözer'in de  hazır olduğu toplantıda sunumda bulunan Mudanya Devlet hastanesi Baş Hekimi Op. Dr. Cumhur Kara,”İnsan sağlığı her şeyin üzerindedir. Özel olsun, kamu olsun tüm Hastanelerde hasta ve çalışan memnuniyeti önemlidir. Bizler hastanemizde göreve başladığımız 01.01.2015 tarihinden bugüne kadar ekip anlayışı içerisinde Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğimizin de desteği ile Mudanya Devlet Hastanemizin ihtiyaçlarını, hastalarımızın ve çalışanlarımızın beklentileri doğrultusunda gerçekleştirdiğimizi söyleyebilirim” dedi.

HAYIRSEVERLERİMİZE ŞÜKRAN BORÇLUYUZ

Op. Dr. Başhekim Cumhur Kara, Hastanenin mevcut küçük olan otoparkını oldukça önemli sayılacak büyüklüğe ulaştırdıklarını, polikliniklere, her türlü ihtiyaç duyulan teçhizat ve araç gereçin bazılarının kısmen yenilendiğini bazı araç gereçleri de yenileri ile değiştirdiklerini belirtirken ayrıca önemli sayılacak şekilde bazı araç gereçin bir kısmının da hayırseverlerce bağış olarak karşılandığını ve diğer bir kısmının da kamu kaynaklı sağlandığını belirtti.

Geçtiğimiz son iki yıl içinde, 1.563.165,00 TL, si Bağış, 2.267.663,60 TL, si ise Kamu Kaynaklı olmak üzere 3.830.828,60 TL yatırım gerçekleştirildiğini ifade den hastane başhekimi Cumhur Kara,” Bizler görevimizi en iyi şekilde yaptığımıza inanıyorum. Birçok eksiğinin bulunduğu Mudanya Devlet hastanemizde ki görevimize başlarken sağlık her şeydir, hasta ve yakını ve personel memnuniyetinin her zaman üst seviyelerde tutulması gerektiği inancıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çalışmalarımızda bizleri yalnız bırakmayarak desteklerini sürdüren başta Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Rüstem Aşkın olmak üzere, tüm ekip arkadaşlarıma, hekiminden ve hastane çalışanlarımıza, Mudanya ve Bursa’nın hayırsever halkına sonsuz teşekkürlerimi teşekkür sunuyorum.

Yeni hastanenin hizmete girmesiyle atıl vaziyette bırakılan, daha sonra yeniden restore edilen “Mudanya Şaziye Rüştü Devlet hastanesi” binasının bundan sonra ki işlevleri konusunda da açıklamalarda bulunan Başhekim Kara, “Mudanya Hastanesi olarak C gurubu bir hastane olduğumuz için prosedür gereği yataklı hizmet veremeyiz. Bir diş polikliniği, Ayakta serum, iğne ve pansuman, acil ünitesi ve daha birçok önemli servisin kurulacağını belirtmek isterim” dedi.

YENİ HASTANE MUDANYAYA ARAÇLA 5 DAKİKA MESAFEDE

Basın mensuplarından gelen, “Eski hastane binasında acil hizmetler olacak mı?” sorusuna Prof. Dr. Rüstem Aşkın cevapladı. Aşkın, “Burası şehir merkezine 5 dakikalık yol. Halkın çok hoşlanmayacağı bir şey söyleyeceğim. Mudanya’da insanların beklentisi çok arttı. Bu insanlar hastane evinin karşısında olsun istiyor ya da evime gelin diyecekler. Batı ile kıyaslarsak herhangi bir hasta, uzman hekime 2 ya da 3 ayda ulaşıyor. Biz hızlı ve hepsi birden olsun istiyoruz. Ayağımızın ucunda istiyoruz. Bu gerçek ve yapılabilir bir istek değildir. Mudanya içinde yer olmadığı için Hastane buraya yapıldı. Burada eksik olan şey belki Belediye’nin Mudanya’dan buraya ulaşım eksikliği. Özellikle batı yakalarından ulaşımı özellikle daha da kolaylaştıracak önlemler alırsa, maksimum buraya ulaşım 10 dakika sürebilir. Bu sağlık açısından kabul edilebilir bir süredir. Mudanya’da bulunan Sağlıklı Yaşam Merkezi’nde hastalarımıza, insanlarımıza kolay, basit ve pratik ihtiyaçlarını giderecek hizmetler sunmaya  çalışacağız" dedi.

Mudanya Devlet Hastanesi Faaliyet Değerlendirme Toplantısı 2017

Son Güncelleme ( Perşembe, 25 Mayıs 2017 17:44 )  

Namlı Metal çelik Konstrüksiyon

Yamaç Tepe Cafe  Mudanya Yıldız Tepe Mevkii

GARAJ MOTORSİKLET YETKİLİ SERVİSİ MUDANYA

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU