TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Arşiv 2015 Yılı ve Sonrası Haber Arşivi Halitpaşa Yeni Camii Cemaati Edirne’yi Gezdi

Halitpaşa Yeni Camii Cemaati Edirne’yi Gezdi

E-posta

Mudanya Halitpapaşa Mahallesi Yeni Cami Cemaati aileleriyle birlikte Edirne’ye düzenlenen kültür gezisinde, Edirne’nin tarihi ve turistik mekânlarını gezerek güzel saatler geçirdiler.

Mudanya Halitpaşa Yeni Cami din görevlisi Mehmet Keskin’in organizasyonunda gerçekleştirilen geziye katılan aileler, Edirne’nin tarihi ve turistik yerlerini gezerek bol bol fotoğraf çektirdiler. Geziye katılan aileler, Beyazıt Külliyesi, Sarayiçi Balkan Şehitliği, Adalet Kasrı’nı ziyaret etti. Kırkpınar Güreşleri’nin yapıldığı sahayı da gezen guruba güreşler hakkında bilgi verildi. Boş zamanlarında Edirne’nin çarşılarını gezen aileler, Edirne Yaprak ciğerinin tadına baktılar. Türkiye’nin en batı kapısı olan Kapıkule Gümrük Kapısını ziyaret ederek hatıra fotoğrafı çektirdiler. Berat Kandili akşamı Selimiye Camisinde hazırlanan kandil programına katılan Halitpaşalı aileler oldukça mutlu oldular.

Edirne’de bir rehber eşliğinde gerçekleştirilen gezide, Lozan anıtını ve müzesini gezen aileler, Kırkpınar er meydanına giderek Balkan savaşlarında şehit olan Mehmetçiklerin anıtlarını ziyaret ederek dualar okudular. Selimiye Camisinde ters lale, Ulu Cami (eski cami) de Yemani köşesinde Kâbe taşını görerek bilgiler aldılar ve Hac yolunda namaz kıldılar. Halitpaşalı aileler, “Edirne’de görülmesi ve ziyaret edilmesi bu kadar çok yer olduğunu bilmiyorduk. Gezdiğimiz, ziyaret ettiğimiz yerlerden çok etkilendik. Osmanlının ikinci başkenti olduğunu öğrendik. Bizim için güzel bir gündü, hem bilgilendik hem eğlendik. Emeği geçen herkese teşekkürler” dediler.

Üç Şerefeli Camii, Ulu Camii (Eski Camii), saray içi ve bünyesinde tıp okulu bulunduran II. Beyazıt Külliyesi ziyaret edilerek mekânlar hakkında bilgilendiler. Mimar Sinan’ın ustalık şaheseri olan Selimiye Camii ziyaretçilerin en çok ilgisini çeken mekân oldu.
Geziyi organize eden din görevlisi Mehmet Keskin gezinin gerçekleşmesinde otobüs tahsis ederek yardımlarını esirgemeyen Bursa Büyükşehir Belediyesine, kendisine her konuda destek olan Halitpaşa Mahallesi Muhtarı Selma Yarar’a ve gezi boyunca Edirne gezisindeki davranışlarıyla çevrelerine örnek olan gezi gurubundaki ailelere teşekkür etti.

Halitpaşa Yeni Camii Cemaati Edirne’yi Gezdi

Halitpaşa Yeni Camii Cemaati Edirne’yi Gezdi

Son Güncelleme ( Pazar, 14 Mayıs 2017 01:33 )  

Namlı Metal çelik Konstrüksiyon

Yamaç Tepe Cafe  Mudanya Yıldız Tepe Mevkii

GARAJ MOTORSİKLET YETKİLİ SERVİSİ MUDANYA

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU