TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Arşiv 2015 Yılı ve Sonrası Haber Arşivi Mudanya’da 3. Yöresel Ürünler Festivali Başladı.

Mudanya’da 3. Yöresel Ürünler Festivali Başladı.

E-posta

Mudanya Meyve Üreticileri Birliği'nin Mudanya Belediyesi Destekleri ve Yöreder işbirliği ile gerçekleştirdiği 3. Yöresel Ürünler Festivali, Güzelyalı Cumhuriyet alanında açıldı. Festival standları 9 Nisan 2017 günü dahil ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek.

Festivalin açılışına Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, CHP Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer, Jandarma Komutanı Yzb. Samet Ali Kılıçoğlu, Mudanya Emniyet Müdürü Mehmet Dursun Tarım İlçe Müdürü Ali Doğru, Mudanya Müftüsü E. Mehmet Soylu Siyasi Parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Mudanyalıların Türkiye’nin çeşitli şehirlerindeki kendilerine özgü gıdalarını tatmak ve tanıtmak amacıyla düzenlendiğini açıklayan Mudanya Meyve Üreticileri Birliği Başkanı Fazlı Aydoğan, “Türkiye’ni 52 ilden 52 firma 45 standta 1500 ürünle katılıyor. Festivale katılan firmalar asla merdiven altı üretim yapan firmalar değildir, tamamı tescilli firmalar olup bu firmalar özgün ve kaliteli ürünleriyle katılım göstermekteler. Festivalimiz 10 gün süresince açık kalacak olup vatandaşlarımıza yörelerinin ürünlerin tanıtacaklar. Meyve Üreticileri Birliği olarak bizlerde Mudanya’ya ait ürünlerimiz arsında yer alan “Mudanya Enginarı’nı” tanıtıp, ücretsiz fide dağıtarak yaygınlaşmasını sağlayacağız” diyerek, festivalin kurulmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Açılışta söz alan Belediye Başkanı Türkyılmaz, Kaymakam Sözer ve Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu Festivalin Mudanya ve Mudanyalıya çok yararlı olacağı kanaatlerini ifade ettiler. Türkiye’deki diğer yörelerin kendine has ürünlerini tanıma fırsatı sağlayacağını söyleyerek, başarı dileklerinde bulundular.

Hakkı Ovatman

Mudanya 3. YÖRESEL ÜRÜNLER FESTİVALİ BAŞLADI.

 

Birlik Başkanı Fazlı Aydoğan Yöresel Ürünler Festivalinin Açılış Konuşmasını Yaparken

 

Mudanya Yöresel Ürünler Festivali Başladı. Açılış töreninden bir kare  31 Mart 2017

 

Yöresel Ürünler Tanıtım Festivali Mudanya 2017

Son Güncelleme ( Cumartesi, 01 Nisan 2017 02:22 )  

TUFİNİN MUTFAĞI

ekol elektrik mudanya

Yamaç Tepe Cafe  Mudanya Yıldız Tepe Mevkii

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU