TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Arşiv 2015 Yılı ve Sonrası Haber Arşivi Ücretsiz Mudanya Enginarı Fidelerine Yoğun İlgi

Ücretsiz Mudanya Enginarı Fidelerine Yoğun İlgi

E-posta

Mudanya Meyve Üreticileri Birliği ikinci Mudanya Enginarı Dağıtım etkinliğini Mudanya Belediyesinin katkılarıyla Tarihi Hal Çarşısında Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz'ın katılımıyla bando eşliğinde yaptı.

Cuma günü gerçekleşen etkinlikte 4 binin üzerinde enginar kökü üreticiye dağıtıldı. Birlik Başkanı Fazlı Aydoğan unutulan Mudanya orijinal Enginarı üretimini canlandırmak için enginar kök üretim bahçesi kurduklarını ve burada doğal yollarla ürettikleri enginar köklerini 4 yıldır üreticiye ücretsiz dağıttıklarını belirterek "Amacımız maliyeti düşük kazancı yüksek olan Mudanya Enginarı üretimini yaygınlaştırmaktır. Üreticimiz böylesine orijinal ve değerli bir ürünle kazanç sağlayacak, Mudanyalı da sağlıklı nefis, doğal enginar yiyecektir.Bu bağlamda proje mimarı denetleme kurulu üyemiz Avukat İbrahim Turan'a, emek veren tüm yönetim kuruluma ve üreticimizi her zaman destekleyen Mudanya Belediye Başkanımız Hayri Türkyılmaz'a teşekkürlerimiz sunuyorum. Toprak sahiplerinin talebi oldukça uygulama bahçeleri için binlerce fide temin etmeye hazırız. Yeter ki bizimle iletişime geçilsin" dedi.

Birlik Denetleme Kurulu Üyesi Avukat İbrahim Turan yapılan kök üretimi ve ücretsiz dağıtımın çok önemli bir gelişme olduğunu belirterek Altıntaş Mahallesinden alınan orijinal enginarın üretilerek 4 yıldır 20 binin üzerinde ücretsiz kök dağıtımı yapıldığını ve bu yıl da 10 binin üzerinde ücretsiz kök dağıtımı yapılacağını söyledi.

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz yöre üreticisine söz verdikleri gibi her zaman destek verdiklerini ve Mudanya Meyve Üreticileri Birliği'nin yapmış olduğu çalışmayı takdir ettiğini belirtti.

Dağıtıma üreticilerin yanında hobi amaçlı üretim yapmak isteyen vatandaşlarda yoğun ilgi gösterdi.

Mudanya Enginarı Ücretsiz Fide Dağıtımına yoğun ilgi devam ediyor

 Birlik Başkanı AYDOĞAN Unutulan Mudanya Enginarını yeniden sofralarımıza taşıyacağız dedi.

Bu yıl 10 bin adet Ücretsiz Mudanya Enginar Fidesi Dağıtılacak

Son Güncelleme ( Cumartesi, 25 Mart 2017 02:34 )  

TUFİNİN MUTFAĞI

ekol elektrik mudanya

Yamaç Tepe Cafe  Mudanya Yıldız Tepe Mevkii

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU