TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Arşiv 2015 Yılı ve Sonrası Haber Arşivi Altıntaş Sosyal Tesislerine kavuşuyor

Altıntaş Sosyal Tesislerine kavuşuyor

E-posta

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Mudanya İlçesi Altıntaş Mahallesi’nin önemli ihtiyaçlarından olan düğün salonu, sağlık ocağı ve muhtarlığın da bulunduğu tesisi bölgeye kazandırdı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, çalışmaların tamamlandığı yapının açılış için gün saydığını ve kısa sürede vatandaşların hizmetine başlayacağını söyledi.

Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa’yı her alanda bir marka haline getirmek amacıyla yürütülen faaliyetleri, tüm ilçelerde devam ediyor. Bu kapsamda, Büyükşehir Belediyesi tarafından Mudanya İlçesi’nin Altıntaş Mahallesi’nde ihtiyaç duyulan düğün salonu, sağlık ocağı ve muhtarlığın bulunduğu yapı, bölgeye kazandırıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi bürokratlarıyla birlikte Altıntaş’ta yapılan tesiste incelemelerde bulundu.

Başkan Altepe, Büyükşehir Belediyesi’nin kent merkezinin yanı sıra ilçelerdeki faaliyetlerine de aralıksız devam ettiğini belirterek, “Mudanya’nın Altıntaş Mahallesi’nde, bölge halkının önemli bir ihtiyacı çözüme kavuştu. Daha önce harabe halinde bir okul binasının bulunduğu 2500 metrekarelik arsada güzel bir tesis oluşturduk. Bu tesiste yaklaşık 500 metrekare taban alanına iki katlı bir bina yapıldı. Burada sosyal aktivitelerin, düğün ve nişan gibi cemiyetlerin yapılabileceği güzel bir düğün salonu oluşturuldu. Aynı binada sağlık ocağı ve muhtarlık da bulunacak” diye konuştu.

Başkan Altepe, bahçe düzenlemesi ve spor aletlerinin bulunduğu alanıyla modern yapının Altıntaş’a değer katacağını söyledi. Altepe, artık tamamlanma aşamasına gelen ve kısa süre sonra açılışının yapılacağı tesis için 2 milyon TL civarında harcama yapıldığını sözlerine ekledi.

Marmara bölgesi’nde en az 10.000 kişilik nüfusun etkileneceği bir afet ve acil durum varsayılarak oluşturulan senaryo ve ihtiyaç analizine göre hazırlanan planda; yangın söndürme, ilaçlama, kıyafet, tamir bakım ve lojistik, genel temizlik, tahliye vb. Hizmetlerin bölgeye ivedilikle ulaştırılması için pek çok ayrıntıya dikkat edildi.

Altıntaş'a Bursa Büyükşehir Hizmeti

Son Güncelleme ( Cumartesi, 25 Mart 2017 01:36 )  

ekol elektrik mudanya

Yamaç Tepe Cafe  Mudanya Yıldız Tepe Mevkii

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU