TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Arşiv 2015 Yılı ve Sonrası Haber Arşivi Mudanya'da Öğrencilere Gıda Eğitimi Verildi.

Mudanya'da Öğrencilere Gıda Eğitimi Verildi.

E-posta

Mudanya İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Gıda Kontrol Görevlileri Veteriner Hekim Ahmet TAKUNYACI, Gıda Mühendisi Hatice KELEŞ ve Gıda Mühendisi Pelin MENGÜTAY tarafından Mütareke İlkokulu 3.Sınıf öğrencileri (78 Öğrenci) ile Cafer Yener İlkokulu 3.Sınıf öğrencilerine yönelik “SAĞLIKLI NESİLLER İÇİN, GIDA GÜVENLİĞİ ve GIDA HİJYENİ” konulu eğitim düzenledi.

Yapılan çalışmalarda toplam 96 öğrenciye Gıda Güvenliği ve Hijyeni, Gıda Zehirlenmeleri ve Alo-174 Gıda Şikayet Hattı ile ilgili bilgiler verildi. Okullarda gıda zehirlenmelerinin giderek arttığına dikkat çekilen eğitimde, her tüketicinin bir denetçi olduğu vurgulanarak, zehirlenme olgularıyla karşılaşılmaması için tüketilecek gıdaların öncelikle fiziksel kontrol ve denetimden geçirilmesi gerektiği, bu anlamda ambalaj üzerindeki son tüketim tarihi ve üretim izinlerinin kontrolü yanında, ambalajda yırtılma veya delinme olup, olmadığına da dikkat edilmesi, tüketimden hemen önce açılan ürünün renk ve kokusunda anormal bir durum olup olmadığına da bakılması gerektiği dile getirildi.

Öğrencilere hijyen ile ilgili tanımlar, kişisel hijyen, besin hijyeni ve güvenilir gıda tüketimiyle ilgili bilgiler verildi. Gıda Mühendisi Pelin MENGÜTAY’ın sunumunu yaptığı eğitime öğrenciler ilgi gösterdi ve merak ettikleri konuları çekinmeden sorma fırsatı buldular.

Mudanya İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü okullarda Gıda Güvenliği Eğitimi verdi

Mudanya da minik öğrencilere Gıda Güvenliği Eğitimi verildi.

Son Güncelleme ( Pazar, 19 Mart 2017 23:15 )  

ekol elektrik mudanya

Yamaç Tepe Cafe  Mudanya Yıldız Tepe Mevkii

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU