CUMUR İTTİFAKI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Arşiv 2015 Yılı ve Sonrası Haber Arşivi Mudanya Meclisi'nde Mart kapıdan baktırdı! SONUNDA İSTİFA ETTİLER

Mudanya Meclisi'nde Mart kapıdan baktırdı! SONUNDA İSTİFA ETTİLER

E-posta

Mudanya Belediye Meclisi Mart ayı olağan toplantısını Uğur Mumcu Kültür Merkezi'nde gerçekleştirdi.  Meclis üyelikleri düşürülen ve mahkeme kararıyla geri dönen CHP'li 4 meclis üyesi Metin Uyanık, Mustafa Ay, Mahmure Uçar ve Metin Bağcı'nın hazır bulunduğu meclis öncesinde öncelikle oturma krizi çıktı. CHP'li 10 kişi ile aynı saflarda bulunmak istemeyen 4 üye, CHP'lilerin bulunduğu yerin bir sıra arkasında otururken, Ak Parti'den 8, MHP'den de 3 üye katılım sağladı. Gündemdeki maddelerin çoğunluğu Plan ve Bütçe ile İmar komisyonlarına sevk edilirken, komisyondan gelen raporlar görüşüldü.


TÜRKYILMAZ'A SOĞUK DUŞ!

 

Gündemin 11. maddesinde Yıldıztepe’de Agâh Bursalı parkının ticari olarak kiraya verilmesi konusunda meclisten çıkan olumsuz karar, Başkan Türkyılmaz'a soğuk duş etkisi yarattı. Halitpaşa Mahallesi'nde belediyeye ait 6 bin 755 metrekare yüzölçümlü parkın ticari fonksiyona sahip işyeri olarak alan olarak kiralanmasıyla ilgili gündem maddesi ile söz alan Başkan Türkyılmaz, söz konusu parkın bakımsız ve kötü bir görüntüde olduğunu belirterek, bu alanın ticari fonksiyona dönüştürülerek kira ihalesine çıkarılmasıyla ilgili Plan Bütçe Komisyonu'nun raporunu savundu. Söz konusu rapor CHP'nin 11 kabul oyuna karşın, meclise geri dönen 4 üye ile birlikte Ak Parti ve MHP'li 15 üyenin oyçokluğuyla reddedildi.

Muhalefetin iktidar konuma geçtiği mecliste, Belediye Başkan Yardımcısı olan CHP'li üye Erkan Altıntaş'ın Turkuvaz Sitesi'ndeki ruhsat problemi de görüşüldü. Turkuvaz Sitesi'nin halkın olan 85 metrekarelik yolu işgal etmesi, yine aynı sitenin 125 metrekare başka bir kamu alanına aşması nedeniyle ruhsat alamamasına yönelik plan değişikliği talebi MHP'lilerin desteğiyle geçti. Altıntaş'ın oy kullanmadığı gündem maddesinde meclise geri dönen 4 üye ile birlikte Ak Partililerin 12 ret oyuna karşılık, MHP ve CHP'lilerin 13 kabul oyuyla oyçokluğuyla plan değişikliği kabul edildi.

Mecliste ayrıca Yeni Mahalle'de bulunan Hasan Aktürk başkanlığındaki belediye döneminde yapımı gerçekleşen sosyal tesisin ikinci katındaki bağımsız bölümün Dinçspor Kulübü'ne tahsis edilmesi oybirliğiyle karara bağlandı. Derneklerin bulunduğu Emniyet Müdürlüğü'nün karşısındaki binada bulunan bir büronun da 5 yıl süreyle kira ihalesine çıkarılması kararlaştırıldı. 3 gündem dışı önerge karara bağlandı.

"HANİ GELENLERİ GÖRMEMİŞTİNİZ YA..."


Bu arada Mudanya Belediye Meclisi'nde partilerin grup sözcüleri meclis dışı konuşma yaptı
Mudanya Belediye Meclisi'nde Ak Parti Grup Sözcüsü Kadir Kahraman, meclis dışı yaptığı konuşmada demokrasi vurgusu yaptı. Kendi iradeleri dışında meclis üyelikleri sonlandırılmak istenen 4 meclis üyesinin mahkeme kararı ile geri dönmelerine gönderme yapan Kahraman, "CHP'nin ihraç ettiği 4 meclis üyesi mahkeme kararı ile meclise döndü. Dolayısıyla halkın iradesi tecelli etti. Kendilerine Ak Parti Grubu olarak hoşgeldiniz diyorum. Hani sizler, 'Gidenleri çok görmüştünüz, gelenleri görmemiştiniz' ya.. Yaşadıkça göreceğiniz daha çok şeyler var. Onun için büyük lokma yiyelim ama büyük laf etmeyelim" diye konuştu. Kahraman'ın söylemlerini gülümseyerek dinleyen Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, meclis üyeleri hakkında tek bir kelime etmedi.

SONUNDA İSTİFA ETTİLER

 

Bu arada edinilen bilgiye göre kendilerine yapılan haksızlıklara hukuk yoluyla mücadele eden ve chp Genel Merkezine kadar giderek görüşen,  CHP Bursa İl Örgütünün ihraç ettiği ve  son kararın verilmek üzere CHP Genel Merkezine başvuru yapan  Mahmure Uçar, Mustafa Ay, Metin Bağcı ve Metin Uyanık'ın CHP'den istifa ettikleri öğrenildi. Posta yoluyla istifa dilekçelerini genel merkeze postalayan CHP Eski Belediye Meclis üyelerinin Mudanya Belediye Meclisinde bağımsızlar olarak grup kurması bekleniliyor.

Mudanya Belediye Meclis Toplantısı Mart 2017

Hayri Türkyılmaz'a Soğuk Duş.

 CHP ile Yolları İstemeden Ayrılmış Oldu.

Mahmure Uçar, Metin Uyanık, Mustafa Ay ve Metin Bağcı CHP den istifa ettiler

Son Güncelleme ( Cuma, 10 Mart 2017 12:17 )  

evim_tarzz_ mudanya

ekol elektrik mudanya

Yamaç Tepe Cafe  Mudanya Yıldız Tepe Mevkii

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU