TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Arşiv 2015 Yılı ve Sonrası Haber Arşivi KIRKYAMACILARA 'CRAZY' TEKNİĞİ

KIRKYAMACILARA 'CRAZY' TEKNİĞİ

E-posta

Mudanya Kent Konseyi bünyesinde geçtiğimiz yıl Eylül ayında açılan Kırkyama Kursu'nda Betül Timur'un öğreticiliğinde Salı günü öğrenim gören kursiyerler, kırkyama öğreticisi Nermin Ağrıdağ'dan 'crazy patchwork' konusunda teknik destek aldı.


Kent Konseyi binasında Mudanyalı kadınları gün boyunca kırkyamada 'crazy' tekniği hakkında bilgilendiren öğretici Ağrıdağ, eskiyen kumaşlara el emeği ve göz nuruyla yeniden hayat verebilmenin püf noktalarını gösterdi.
Mudanya Kent Konseyi Sosyal ve Kültürel Çalışma Grubu Sorumlusu Tümay Erim Öztan, yaklaşık 6 aydır süren kurslarda kursiyerlerin kırkyama el sanatına ait temel teknikleri kavrayarak, parçaları tekniğine uygun birleştirebilme bilgi ve becerisine sahip olduğunu belirterek, belirli zamanlarda teknik öğreticilerin de programa katılarak deneyimlerini aktarmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kursiyerlerin Mudanya'ya özgü çalışmalar yapmak için genel ve temel bilgileri almaya Mayıs ayına kadar devam edeceğini kaydeden Öztan, crazy tekniğini konusunda deneyimlerini paylaşan teknik öğretici Nermin Ağrıdağ'a katılımından ötürü teşekkür ederken, kendisinden ilerleyen günlerde derslere yeniden katılım için söz aldı.

KIRKYAMACILARA 'CRAZY' TEKNİĞİ

 

Son Güncelleme ( Salı, 07 Mart 2017 13:18 )  

TUFİNİN MUTFAĞI

ekol elektrik mudanya

Yamaç Tepe Cafe  Mudanya Yıldız Tepe Mevkii

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU