TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Arşiv 2015 Yılı ve Sonrası Haber Arşivi Madalya Kazanan Mudanyalı Yüzücülerden Seremoni Tepkisi

Madalya Kazanan Mudanyalı Yüzücülerden Seremoni Tepkisi

E-posta

Türkiye Yüzme Federasyonu'nun, 2002 yılında hayatını kaybeden lisanslı master yüzücü Hasan Tahsin Gürtay anısına düzenlediği Türkiye Masterlar Kış Yüzme Şampiyonası, Bursa'da yapıldı. 17-19 Şubat 2017 tarihleri arasında Atıcılar Olimpik Yüzme Havuzu'nda gerçekleşen şampiyonaya Mudanya'dan katılan iki yüzücü, gruplarında katıldığı kategorilerden dereceyle döndü.

 

Federasyonun bronz ve gümüş madalyalarını toplayan Mudanyalı yüzücülerden aynı zamanda Uludağ Üniversitesi Yüzme Takımı Sporcusu olan İbrahim Emin Sezgin 70-74 yaşta, Serdar Çakmak ise 45-49 yaş kategorilerinde yarıştı.

73 yaşındaki Sezgin, erkeklerde 50 metre serbest, 50 metre kurbağada üçüncülük elde ederken, 100 metre kurbağa yüzme yarışlarında ise ikincilik kaydetti. Şampiyonaya ferdi olarak katılan 48 yaşındaki Mudanyalı veteriner Serdar Çakmak ise, erkeklerde 100 metre ve 200 metre kurbağada ikincilik elde etti. Çakmak, 800 metre serbest parkuru ise 15:54.07'lik sürede tamamlarken barajı geçemedi.

Seremoni Müziğine Yüzücü Tepkisi

Yarışmaya katılan sporculardan bazıları seçilen seremoni müziğine tepki göstererek protesto etti. Yarışmaya katılan Mudanyalı yüzücü Emin Sezgin yaptığı kısa açıklamada “17 Şubat 2017 de BURSA da Hasan Tahsin GURTAY adına Türkiye Master'lar Kış yüzme Şampiyonası yarışlarında çok üzüldüm.Spora siyasetin karıstırılmasını biliyordum ama, Master Yüzme hep steril olarak bu günlere kadar gelmişti. Alıştigımız, ritüelimiz, ONUNCU YIL MARŞI yerine, bir siyasi parti yi çağrıştıran, Dombıra ile yapılan seremoniyi . Mudanyalı Master yüzücü İbrahim Emin SEZGİN olarak protesto ediyorum.” dedi.

Master Yüzücü İbrahim Emin Sezgin den Seremoni Müziğine protesto

Son Güncelleme ( Cumartesi, 04 Mart 2017 16:46 )  

TUFİNİN MUTFAĞI

ekol elektrik mudanya

Yamaç Tepe Cafe  Mudanya Yıldız Tepe Mevkii

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU