TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Arşiv 2015 Yılı ve Sonrası Haber Arşivi Mudanya Kent Konseyi Referandum Bildirisi Yayımladı.

Mudanya Kent Konseyi Referandum Bildirisi Yayımladı.

E-posta

Soyer KazancıMudanya Kent Konseyi, Şubat ayı olağan yürütme kurulu toplantısında, 16 Nisan 2017 tarihinde yapılacak olan Anayasa referandumuyla ilgili bildiri yayınladı.

 

Soyer Kazancı başkanlığındaki Kent Konseyi Yürütme Kurulu kararıyla kamuoyuna yapılan bildiride, referanduma yüksek katılımın sağlanması için halkın gayret göstereceğine inançlarının tam olduğu ifade edildi. Konseyin, huzur içinde demokratik bir referandum süreci yaşanması dileğiyle Mudanya kamuoyuna yaptığı duyurusu şöyle:

“SAYIN HALKIMIZA SAYGIYLA DUYURULUR

16 Nisan 2017 günü yapılacak olan Anayasa referandumunun propaganda çalışmaları başlamış bulunmaktadır. Bir takım siyasi parti ve kurumlar ile bazı vatandaşlarımız şimdiden tercihlerini beyan etmektedirler. Referandumun demokratik kurallar içinde hukuka saygılı bir şekilde geçmesi için yöneticilerimizin ve halkımızın sağduyulu hareket etmeleri gerektiği akıldan çıkarılmamalıdır. Toplum olarak provokasyonlara karşı dikkatli ve uyanık olunmalı, huzur bozucu söz ve davranışlardan uzak durulmalı, hakaret teşkil edecek söylemlerden kaçınılmalıdır. Milli birlik ve kardeşlik duygularını zedeleyici her tür eylem ve söylemlere itibar etmemeli, herkes birbirinin hakkına, hukukuna, görüşüne saygı göstermelidir.

Unutmayalım ki, 16 Nisan’dan sonra da, 80 milyon hep birlikte yaşayacağız. O nedenle birbirimize karşı kırıcı, kutuplaştırıcı hareket ve söylemlerden kaçınılmalıdır. Camiye, kışlaya, adliyeye ve okula siyaset girmemelidir. Referanduma yüksek katılımın sağlanması için halkımızın gayret göstereceğine inancımız tamdır. Huzur içinde demokratik bir referandum süreci yaşanması dileklerimizle, tüm halkımıza saygılarımızı sunarız."

Son Güncelleme ( Çarşamba, 01 Mart 2017 12:15 )  

Daha modern, daha çağdaş, daha yaşanabilir bir Şükrü Çavuş için Geliyoruz!

Şeref ŞAŞ Şükrü Çavuş Mahallesi Muhtar Adayı

Hasanbey Mahallesi muhtarlığına makamda oturmak için değil, Mahallemiz için çalışmaya talibim

CEM TÜRKMEN HASANBEY MAHALLESİ MUHTAR ADAYI

Tıklayın

AYBAR İLETİŞİM VODAFONE MUDANYA

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU