TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Arşiv 2015 Yılı ve Sonrası Haber Arşivi Başkan TÜRKYILMAZ'a Meclis Ayarı

Başkan TÜRKYILMAZ'a Meclis Ayarı

E-posta

Öner KIRAN Göreve geldiği 30 Mart 2014 gününden bu yana Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) çoğulcu katılımcı demokrasi anlayışına rağmen "Ben ne dersem O" zihniyetiyle Mudanyayı yönetmeye çalışan CHP'li Mudanya Belediye Başkanı Hayri TÜRKYILMAZ'a CHP Belediye Meclis Üyeleri "DUR" dedi.

 

 

Mudanya Belediye Meclisinin 02-09-2015 Çarşamba günü saat 15.00'de Uğur Mumcu Kültür Merkezinde yaptığı 2014/2019 seçim döneminin 16'ıncı, 2015 Yılı Eylül Ayı olağan toplantısında gündemde yer alan 29 maddeden dikkat çeken 3 maddeye Cumhuriyet Halk Partisi'nin  Meclis Üyeleri geçit, vermedi.

Başkan TÜRKYILMAZ'ın huzurunda Adeta Ana Muhalefet Partisi görevi görevi üstlenen CHP Meclis Üyeleri ileride büyük sorunlar çıkartabilecek maddelerin meclisten geçmemesini sağladı.

Başkan TÜRKYILMAZ gündeme aldırdığı maddelerin CHP Meclis Üyeleri tarafından kabul edilmeyeceğini görünce yaşadığı büyük şaşkınlığın ardından, grubuna katılarak kabul görmeyen maddeleri, muhalefet meclis üyeleri dahil "oy birliği ile reddi" şeklinde karar almak zorunda kaldı.

Belediye Başkanı dahil tüm meclisin oy birliği ile kabul etmeyeceği maddelerin gündeme alınarak görüşülmesi Mudanya yerel siyasetinin trajikomik sahneleri arasında yerini alırken CHP Belediye Meclis Grup Sözcüsü Akın POROY'un kabul edilmeyen her maddeye ilişkin yaptığı kapsamlı ve su götürmeyecek açıklamalar Başkan TÜRKYILMAZ'a soğuk terler döktürdü.

 

Başkan TÜRKYILMAZ "Personelimize Güvenmiyoruz. Kendi Kadromuzu Kuramadık" dedi.

Gündemin 2'inci maddesinde yer alan Norm Kadro İhdas-İptal edilmesi ile ilgili olarak İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün meclise göndererek karara bağlanmasını talep ettiği yazı hakkında söz alan MHP Grup Sözcüsü Yaşar ARDIÇ'ın böyle bir uygulamaya neden ihtiyaç duyulduğuna ilişkin sorusuna Başkan TÜRKYILMAZ, kadro sayılarının yeterli olmadığını, bazılarının emekli olacağını söyledikten sonra "Belediyemiz içerisinde yeterli sayıda görev verebilecek insan sayısı çok az. Geçmişten gelen bize güven vermeyen insanlar var açıkçası. Bu nedenle çoğu birim vekaleten yürütülüyor. Bazı arkadaşlarımız 3 müdürlüğe vekalet ediyor." diye konuştu.


POROY "CHP Grubu Olarak Uygun Görmüyoruz."

Söz alan CHP Meclis Grup Sözcüsü Akın POROY, "CHP Grubu olarak bizlerde Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Park Bahçeler Müdürlüğü, Kreş Müdürlüğü, Emlâk İstimlâk Müdürlüğü'nün çalışmalarının yoğun olduğunu düşünüyoruz.

İnsan Kaynakları Müdürlüğü bir teklifte bulunuyor ve bunun Yazı İşleri'nde direkt görüşülmesini istiyor. Ancak kadroların ihdası ve iptali meclis oturumuna bağlı. Bundan sonraki gelecek olan evraklarda eğer ki bir kadronun ihdası ve ya iptali ile ilgili CHP grubu olarak bizlerde sebeblerini daha önceden bilirsek, o zaman kendimizin fikirlerini daha net ortaya koyabiliriz. Biz Cumhuriyet Halk Partisi Grubu olarak bu talebi uygun bulmuyoruz ve red edeceğimizi söylüyoruz." dedi.

Burada dikkat edilmesi gereken önemli bir ayrıntı var demek ki  sıkça dillendirilen CHP'li Mudanya Belediye Başkanı Hayri TÜRKYILMAZ partisindeki Grup Toplantılarına gerçekten katılmıyor. Yoksa böylesine önemli olan kadroların ihdası ve iptali, ilgili müdürlüklerin kaldırılmak istemesinin gerekçelerini meclis üyelerine Parti Grup Toplantısında anlatmış ve meclise öyle taşımış olurdu.

zabıta müdahalesi

CHP İlçe Başkanı Selahattin AVCI'nın da Mudanyalılara bir açıklama borçlu olduğunu düşünüyorum. Sayın AVCI'nın Başkan TÜRKYILMAZ'ın seçildiği günden bu güne CHP Grup toplantılarına sağlıklı olarak katılıp katılmadığını ve katılmıyorsa gerçekleşen meclis toplantısında gördüğümüz gibi ortaya çıkan uyumsuzluklara zemin hazırlayan disiplinsizliği hakkında neler yapıldığını söylemesi gerekiyor.

Sayın Selahattin AVCI, bir tabir vardır "Kol kırılır yen içinde kalır".

Meclis toplantısında kırıldığı her halinden belli olan kol yen içinde kalmasın, kangren olmadan tedavi etmeye çalışalım. Eğer kangren olmuşsa kesip atalım. Mudanyamızın hayatı geleceği her şeyden önemlidir.

Çünkü kırılan kol artık yen içine sığmıyor! Bilmenizi istedim.

Kadroların ihdası ve iptali konulu 2'inci madde hakkında Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Sözcüsü Kadir KAHRAMAN'da söz alarak maddeyi red edeceklerini beyan etmesi üzerine bir an suskun kalan Başkan TÜRKYILMAZ "Oylarınıza sunuyorum diyeyim mi?" diye sorduktan sonra "Oy birliği ile red edilmiştir" diyerek CHP grubunun kararına uymak zorunda kaldı.

 


CHP Grubun'dan Başkan TÜRKYILMAZ'a Şok Cevap

Yine İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü'nün yazısı üzerine Başkan TÜRKYILMAZ'ın gündeme getirdiği  3. madde Emlâk İstimlâk Müdürlüğü, Park Bahçeler Müdürlüğü, Kreş Müdürlüğü, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nün kaldırılması talebi CHP Grubunun açıklamalarıyla suya düştü. Grup sözcüsü Akın POROY'un CHP Parti Grubunun görüşlerinden oluşan açıklamaları, Mudanya yerel yönetim vizyonundaki ikilemi gözler önüne serdi.

POROY kaldırılmak istenen müdürlüklerin iptalinin çok kolay olduğunu ve bir meclis kararına baktığını fakat ilgili müdürlüklerin tekrar açılması için hem meclis kararı, hem de İç İşleri Bakanlığından izin alınması gerektiği ve bunun zor bir süreç olduğunun altını çizdi.

Mudanya'nın sürekli büyüyen ve gelişen bir nufüs alanına sahip olduğunu vurgulayan POROY, Mudanya'nın daha fazla hizmet ve bunun içinde daha fazla personele ihtiyaç duyduğunu düşündüklerini ve bu nedenle CHP grubu'nun red oyu kullanacağını açıkladı.

Müdürlüklerin iptali oy birliği ile red edilirken gerek maddelerin okunması gerek ise oylanması esnasında meclis üyelerinin durumları dikkat çekti. Bazı meclis üyeleri gülerken bazıları ise kafasını meclis oturumu boyunca hiç kaldırmadı ve not aldı(!)

Mudanya Belediye Meclisinin muhalafet parti grupları Adalet ve Kalkınma Partisi ile Milliyetçi Hareket Partisi meclis üyelerinin ortak akılla alınan kararlar sonrasında rahat bir nefes aldığı gözlemlenirken Başkan TÜRKYILMAZ'ın büyük şok yaşadığı dikkat çekti.

zabıta müdahalesi


Mülk Satışına Plan ve Bütçe Komisyonu Hayır dedi. Meclis Komisyon Kararını Onadı.

İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nün yazısı sonrasında Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından incelenen mülkiyeti Mudanya Belediyesi'ne ait Halitpaşa Mahallesi 1308 ada 2 parsel 1443,89 merekare arsa ve Çekrice Mahallesi 1162 parsel 47 bin 300 mertekare tarla vasfındaki mülkün satışı komisyonda oy çokluğu ile kabul görmedi.

Plan ve Bütçe Komisyonunda görev alan Akın POROY, Mahmure UÇAR, Mevlana ŞİMŞEK, Mehmet KALDIRIM satışa hayır derken  Hayati SAMAST satış uygundur şerhi düşmüştü. Bu durumdan da Başkan TÜRKYILMAZ'ın parti grup toplantılarına katılmadığı, katılması durumunda komisyonda çoğunluğu elinde bulunduran CHP'li komisyon üyelerine gerekli açıklamaları satış maddesi meclise gelmeden yapabileceği sonucuna varabiliriz.

Meclisin 23'üncü maddesinde gündeme gelen mülk satışları ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyon raporu üzerine Başkan TÜRKYILMAZ satılan mülklerin paraları ile Yıldıztepe Projesi'nin  finansmanının sağlanmasının hedeflendiğini belirtti. Halitpaşa Mahallesi'ndeki arsa'nın Plan Zaiyat Bedeli karşılığında alınmış parsel olduğunu açıklayan Başkan TÜRKYILMAZ, belediye olarak şu anda o alanı değerlendiremediklerini ifade etti.

Başkan TÜRKYILMAZ "Canınız Sağ olsun"

Komisyon raporuna saygılı olduğunu belirten Başkan TÜRKYILMAZ "Hiç darılmaca kızmaca yok biz projeleri için gerekli finansmanı yaratmasını biliriz, o güce de sahibiz. Canınız sağ olsun. Canınız sağ olsun ama yurtdışı gezisi olayını da düşüneceğiz tabiki" dedi.


Başkan TÜRKYILMAZ'a CHP'den Tokat Gibi Cevap

Söz alan CHP Grup Sözcüsü Akın POROY Plan ve Bütçe Komisyonunun almış olduğu red kararının gerekçeksini CHP Parti Programından satırlar okuyarak açıkladı.

Konuşmasına Çekrice Mahallesi'ndeki 47 dönüm tarlanın durumunu anlatarak başlayan POROY, komisyon olarak Mahalle Muhtarı, azası ve Mahallelilerle, arsayı satın almak isteyen vatandaşla konuştuklarını satılmak istenilen arsanın 290 metrekare yola cephesinin olduğunu arkasında 16 dönüm kadar hazine arazisi olduğunu ve şu an Çekrice de bir köylünün kirasını noksansız olarak Belediye ye ödeyerek ekip biçtiği bir alan olduğunu söyledi.

POROY 8 milyon gibi bir rakamın telaffuz edildiği bu alanın şu anki bedelinin 5 milyon civarı olduğu ve 8 milyona satılabilirse Belediyenin kar edebileceğini görerek satın almak isteyen vatandaş ile yaptıkları görüşmelerde rakamın kesin olmadığı ve satın almak isteyen kişinin "gücümün yettiği kadar ödeme yapabilirim" şeklinde muğlak bir beyanı olduğunu ve ortada ciddi bir alıcı olmadığını belirtti.


Büyükşehir Belediye Yasası (Bütün şehir) çıktığı zaman CHP'nin bir kitapçık yayımladığını hatırlatan POROY, kamuoyuna dağıtılan bu kitapta yer alan CHP Parti programının 80'inci maddesine göre ;

“Kapatılan köylerin belediyelere devredilen orta mallarına emanet muamelesi yapılacak, köylü bu malları yasa öncesinde olduğu gibi kullanmaya devam edecektir. Buralarda mülkiyet, kullanım hakkı ve şekli değişikliği yaratacak herhangi bir plan ve imar uygulaması yapılmayacaktır. Genel iktidar döneminde ise bu mallar yasa ile gerçek sahibine iade edilecektir” dendiğini Başkan TÜRKYILMAZ'a hatırlatarak ortada zaten ciddi bir alıcı göremediklerini yineledi..

Halitpaşa Mahallesi'ndeki mülk konusunda ise Plan Zaiyat bedellerini belediyeye ödeyemeyen vatandaşların 308 bin liraya belediye mülklerine devir olan arsa için 450 bin tl teklif edildiğini ileride bu arsanın çok daha fazla bir bedel edeceğinin düşünüldüğünü elde edilecek rakamların bütçe için ve Yıldıztepe projesi için dikkate alınacak rakamlar olmadığı için komisyon olarak satışı red ettiklerini meclis oylamasında da CHP Grubu'nun satışı istemeyen Komisyon Raporuna Kabul oyu vereceğini açıkladı.

MHP Grubundan Başkan TÜRKYILMAZ'a Adeta Kahreden Hatırlatma

MHP Grup Sözcüsü Yaşar ARDIÇ Başkan TÜRKYILMAZ'a kendi sözlerini hatırlatarak "Siz demiştiniz ki (Biz bırakın satmayı satılanları geri alacağız) demiştiniz. Biz iktidarı memlekette satılmadık yer kalmadı diye eleştiriyoruz hep bereber o zaman sizinde bundan farkınız kalmıyor" diyerek MHP Grubunun satışı istemeyen Komisyon Raporuna Kabul oyu vereceğini açıkladı.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Grup Sözcüsü Kadir KAHRAMAN, satılacak yerin proje karşılığı şartlı olarak satılacaksa bunu değerlendireceklerini, fakat gündeme gelen satışta buradan elde edilecek gelirin Mudanya'nın şu hizmetinde kullanılılacağı gibi bir şartın olmadığını söyleyerek satışı istemeyen Komisyon Raporuna Kabul oyu vereceğini belirtti.

Başkan TÜRKYILMAZ "Gelirimiz YOK"

Başkan TÜRKYILMAZ Bütünşehir Yasası ile birlikte İlçe Belediyelerinin gelir kaynaklarından yoksun bırakıldığına dikkat çekerek, Çekrice de ki arazinin yıllık kira gelirinin 6 bin lira olduğunu fakat bu arazi satışı ile Yıldıztepe Projesi yapıldığı zaman tahmini aylık bir milyon lira Mudanya Belediyesi'nin geliri olacağını ve elde edilecek gelirle bütün uzak mahallelerin daha iyi hizmet alacağını belirtti.

Başkan TÜRKYILMAZ Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen ve en sonunda meclis gündemine gelen satış maddesine, elde edilecek gelir ile ilgili yatırıma yönelik harcama  şartının neden konulmadığı hususuna ise açıklık getirmezken "O zaman yurtdışı gezisini düşüneceğiz" diye espri yapması kafalarda soru işaretleri oluşturdu. Yine Başkan TÜRKYILMAZ satışlar yaparak gerçekleştirmek istediği Yıldıztepe Projesi'nin tahminen kaç liraya yapılabileceği ile ilgili en ufak bir bilgi vermedi.

Başkan TÜRKYILMAZ bu güne kadar hiç borç almadan tüm ödemeleri yaptıklarını belirterek bu günlere geldiklerini, borçların yapılandırıldığını, mal satışından yana olmadığını Mudanyalılara daha iyi hizmet vermek için mülklerin değerlendirilmesinden yana olduğunu söyledi.

Bana öyle geliyorki 30 Mart 2014'ten bu yana (Başkan TÜRKYILMAZ'ın ifadesi ile) kadrolarını oluşturamayan, yaptığı yüksek kutlama harcamaları, konser ve festivallerle hukuki süreç yaşayan, "İktidardan bile güçlüyüz diyerek" toplu sözleşmelerde maaş zamları yapan, Taşeron İşçileri tazminatsız işten çıkartan ve yüklü tazminat ödeme ihtimali ile yüzleşen, Mudanya Belediyesine süre şartlı tahsis edilen Eski Tekel Binası arazisine verilen süre içinde temel atamadığından kaybeden, yine Güzelyalı ve Tirilye  Balıkçı Barınaklarını kaybeden, rekor denemelerinde rekor bedeller ödeyen, Arnavutköy Balıkçı Barınağı tamir, yapım sürecinin uzamasından dolayı gelir kaybı yaşayan Mudanya Belediyesini mali olarak zor günler bekliyor.

Mülk satamayan, Mudanya Belediyesi Yakında kredi için banka kapılarını gezmeye başlarsa buna hiç şaşırmam. Fakat CHP Belediye Meclis Üyeleri'nin son toplantıda gösterdiği dik duruş ve doğru kararlar birliktelik içinde devam ederse Mudanyamızı felaketin kıyısından alabilir.

Zira Başkan TÜRKYILMAZ'ın seçim kitapçığında verdiği vaatler bugün çizdiği tablo ve gösteremediği uyum, kullanmak istemediği ortak akıl göz önüne alındığında çok uçuk kalıyor. Başkan TÜRKYILMAZ öncelikle CHP Meclis üyeleri başta olmak üzere tüm meclisle samimiyetle ortak çalışır ve ortak aklı kullanırsa Mudanyamızın sorunlarına çözüm üretebilir. Zîra "Ben ne dersem O" zihniyeti ile gelinen nokta ortada, böyle devam etmeye çalışırsa vaatlerini yerine getirmeye ömrü vefa etmeyebilir.

zabıta müdahalesi

Haydi Başkan Birleştir Şu Yakaları

Bu arada eşi ile birlikte Yunanistan ziyareti yapmak isteyen Başkan TÜRKYILMAZ'a CHP'li meclis üyelerinden hem sitem, hem uyarı geldi. Mudanya Belediyesi'nin Yunanistan'ı heyet olarak ziyaret etmesinin daha makul olacağının altını çizen meclis, Başkan TÜRKYILMAZ ve eşine gezi izni verirken, bizlerin aklına da madem proje ve yatırımları gerçekleştirecek paran yok, madem Bütün Şehir yasası ile İlçe Belediyemiz gelirlerinden oldu, bol keseden harcamalara ne gerek var? sorusu düştü.

Buna rağmen barış adına yapılacak bir Yunanistan gezisi var. Başkan TÜRKYILMAZ ve eşine iyi eğlenceler dilerken Yunan halkı ve Çipras'a dostluk selamımızı iletmesini rica ediyorum. Mudanya Belediyesi'nin iki yakasını biraraya getirerek vaatlerini henüz gerçekleştiremeyen TÜRKYILMAZ bakalım Ege'nin iki yakasını bir araya getirebilecek mi?

Barış için Yunanistan ziyaret edilecek olsa da meclis toplantısı sonrasında Başkan TÜRKYILMAZ'ın Kumyaka'da 460 kişi nin oluşturduğu Su da Barış Sembolü Guinness rekor belgesi ve meclis üyeleriyle birlikte çektirmek istediği hatıra fotoğraf karesine "Görülen lüzum üzerine" görevden alınan Belediye Başkan Eski Yardımcısı Mustafa AY'ın girmeden salonu terketmesi Mudanyamız için barışın çok uzakta olduğunu gösteriyor.

Gerçekleşen meclis Mudanyamız için tarihi ve trajikomik bir meclistir. Bu meclis ya Başkan TÜRKYILMAZ için sonun başlangıcı, ya da eğer uyum sağlar ve "Ben ne dersem O" gücünü tekrar elde etmeyi bir kenara bırakırsa Mudanyamız için yepyeni bir sayfa olacaktır.

Kulislerde, telefon trafiğinde CHP liler tüm bu yaşananlardan memnun, kazanan demokrasi, CHP oldu, Mudanya oldu, kaybeden tek adam yönetimi oldu.


Öner KIRAN

03-09-2015


"Demokrasi halkın, halk tarafından, halk için sopalanmasıdır" 
Oscar Wilde

 

Not: Video kaydı için Mudanya Gazetesine Teşekkür ederim

 

Son Güncelleme ( Çarşamba, 16 Eylül 2015 23:53 )  

Yorumlar  

 
+12 #1 eray 03-09-2015 17:31
Baskan sen bu isi beceremedin madem belediyenin geliri yok neden sacma sapan projelere trilyonlar harcadin 1.5 yilda harcanan para tv programlari haric 1.5 trilyon yazik gunah
 
 
+13 #2 mudanyalı 03-09-2015 20:13
Bu okuduklarımın sonucunda da ilçe yönetimi nerdesin diyesim geldi. Adam gurup toplantılarına girmemiş hiç bir aldığı karardan ilçe yönetimini bilgilendirmemi ş ve ilçe yönetimini hiçe saymış peki sonuç sıfır hem Mudanya ya hem Chp ye zarar ey Selahattin Avcı ne işe yararsın millet bas bas bağırıyor genel merkezi bilgilendir bu adam Tayyip oldu başımıza diye tıs yok dilerim bu yazılanları Genel merkez okurda belki bir arpa boyu yol alınır. Seçimlerde yüzde atmışlar yetmişler de oy alacağımız yerde bu adamın faşizan tavrı ile yüzde 45 aldık sanki başarıymış gibi kılını kıpırdatmayan adam kendine mal etti benim başarım diye bu kadarda hain bu kadarda nankör zaten adam satmasından belli değil mi ne olduğu yol arkadaşlarını sata sata bakacak kii kimse kalmamış yanında yalakaları bile terk etmiş olacak
 
 
+9 #3 Deniz 03-09-2015 23:29
Barış için yunanistana gideceğine doğuya gitsin barışı sağlasın kendini gezdirmesin
 
 
+9 #4 Deniz 03-09-2015 23:32
Biz zaten yunanlılarla barış içindeyiz neyin görüşmesi yapılacak ki yardım mı etcez yunanistana
 
 
-13 #5 EROS 03-09-2015 23:45
AKP YÖNETİMİNDE HİÇ BİR BOK YAPMADILAR AMA SESİNİZ GIKINIZ ÇIKMADI ŞİMDİ DAR BÜTÇEYLE ADAM MUDANYANIN ÇOĞU GENCİNE EKMEK VERİYOR DEMEDİĞİNİZ KALMADI ,40 TRİLYON BORÇ YARIYA İNDİ ATMADIĞINIZ ÇAMUR YOK SAHİ SİZ MUDANYALIMISINI Z, DEĞİLSENİZ NEYİN MÜCADELESİ BU...HAYRİ TÜRKYILMAZ'I LEKELEMEYİN BİRLİK OLUN MUDANYA İÇİN DESTEK OLUN ADAM DOĞRU YAPIYOR ....BU KADAR...
 
 
+4 #6 issogiritto 04-09-2015 18:49
çiprası getir gelirin yoksa miahel gorbaçovu getir gelirin yoksa hlery clintonu getir ozaman gelirin yoksa..şenlik yap...yalancının sonu yatsıya kadar....aslında ben seni ilk gününden beri tanıyorum.suratında taşıdığın bir cuval bıyığın hakkını veremeyen zavallı ötesi ama acınmayacak kadarda egosu yüksek hayatı boyunca zararlı kendi işlerini bile batıran ilk defa yurtdışına milletin o makama ve sana ödediği maaşla çıkan...kendini bir şey sanan ama hiçbirşey olmayan bir canlısın...komiksin ama bir okadarda trajiksin.sende bu memleketi diğerleri gibi yanyalılara ve kürtlere peşkeş çeken bana göre sözde bir başkansın...ufak hesapların adamısın. vizyonun,misyon un yok formasyonun yok. tıpkı hasan aktürk gibisin...vesatsın milletin ekmeğinde gözü olan ama robin huutluğuda bırakmayan bir şovmensin.....şimdilik bu kadar....
 
 
+4 #7 MEZARCI 04-09-2015 21:03
ya biz bu olayları bu yaptıklarını çok önceden söylemiştik kimse tınlamadı işte hayri bu bundan ötesi yalan biln ki yaptığı en iyi politika 80 öncesi çamur at izi kalsın projeleri yalancı iftiracı dediğimizde kimse inanmıyordu buyrun burdan yakın bakalım şimdi birde bu parasızlığının içinde bu çar çurun içinde işten attıkları hukuk tanımadan salvaolar yaptığı işçilerin tazminatı yolda geliyorrrrrrrr gümbür gümbür geliyor o zaman esas tufan olacak az kaldı sabrettik bekledik kazandık hakkımızı alacağız ayrıca geçen dönem 200 civarında olan taşeronların bu dönem 500 den fazla yandaşcılarının maaşlarının ödemelerinde sorunlar baş gösterince neler çıkacak meydana görecez zaman her şeyin ilacıdır bu zihniyeti taşıyanları allah nasıl biliyorsa öyle eylesin işte hayri budur bundan ötesi yalan
 
 
+1 #8 mudanyali 19-09-2015 18:27
Eros bellki sende saksakcilarinda nsin bak ben cumhuriyet halk partiliyim biz bu adami en basinda istemedik herneyse sana kisaca özetleyim ben 40 mil dedigin borc aslinda 18 mil du birkere gidip resmi kayitlara bakacaksin agizdan siyasi kelimelere deil ikincisi bussuru gence ekmek verdi demissin o gencler kim sonradan gelmelermi hepimizi satti hayri baskan helimizi kullandi cani sag olsun bu isler gelip gecici gordugu gorecegi son secim di gece 2 de telimize cevap verirdi secim doneminde simdi ise yuzumuze bakmiyor ne is istedik nede bufelik yer tek istedigimiz halk adaigiydi beceremedi ekmek verdi dedigin kadar ekmegini elinden aldigi bussuru insanda oldu dogruya dogru konusmak lazim ben oz mudanyaliyim cok secim gordum biz 25 yil sonra iktidar olduk keske olmaz olaydik isinden edilen dukkani yikilan cogu insan ahbabimiz oy isterken dedik ki hic merak etmeyin biz ordayiz diye olmaz olaydik simdi basimizi one egiyoruz insanlari kazanmasi gerekirken insanlari zorla islerinden istifa ettirdi kendi kadromu kuracagim diye bir chp li olarak diyorum ki akp doneminde 3. 5 tane cakalin yuzunden busuru olay oldu ama mudanyada huzur vardi ben belediyede calisiyorum ayni zamanda lanet olsun boyle siyasetede akp doneminde hic birsey olmadi diyorsun yigidi oldur hakkini yeme mudanya yapilan yatirim 130 trilyon resmi belgelerle sabittir ben bu adam bu partiden kovulana kadar chp oy vermeyecegim belediye kadromuz 500 geciyor nerde bu insanlar ve ne is yapar
 

Mahmure UÇAR Mudanya Belediyesi Bağımsız Meclis Üyesi mesajı

MUDANYA'DA SATILIK DAİRELER KADEMOĞLU İNŞAAT

Yamaç Tepe Cafe  Mudanya Yıldız Tepe Mevkii

Namlı Metal çelik Konstrüksiyon

ofem bilgisayar kamera sistemleri mudanya

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU