TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Arşiv 2014 Yılı Haber Arşivi Zabıta'dan Kantin Denetimi

Zabıta'dan Kantin Denetimi

E-posta

Mudanya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçe sınırları içerisindeki okulların kantinlerini denetim altına aldı.

Okul kantinlerinde bulunan gıda maddelerini inceleyen zabıta ekipleri hijyen, işyeri açma ve çalışma ruhsatlarına, gıda maddesi ürünlerin hazırlanması, çalışma ortamı, ürünlerin fiyat etiketleri, çöp kovaları, yangına karşı alınan önlemler, haşere ve kemirgenler, gıda ürünlerinin son kullanma tarihleri gibi bir çok konuda denetimlerini gerçekleştiriyor.

Gıda konusunda gerçekleştirilen denetimlerde önceliğin yerinde üretilen gıdalar olduklarını belirten Mudanya Belediyesi Zabıta Müdürü İlhan Aksakal, “Bunun dışında gıda maddelerini üreten kişilerin kılık kıyafetleri denetlenmektedir” dedi. Okul kantinlerinde hazırlanarak satışa sunulan tost, döner, sandviç gibi bozulabilecek gıda maddelerinin insan sağlığı açısından yüksek risk taşıdığına dikkati çeken Aksakal, “Bu ürünler hazırlanırken kullanılan malzemelerden, hazırlanış şekline, satışına ve depolanmasına kadar her aşamada hijyen koşullarının koşulsuz olarak sağlanması gerekir. Kurallara uymayanlar uyarıldığı gibi yasaların öngördüğü cezai işlemleri de uygulamaktayız.  Bu arada kurallara uyan kantin yetkililerimize de gösterdikleri hassasiyet nedeniyle teşekkür ediyoruz. Okul kantinlerine yönelik denetimlerimiz periyodik olarak devam edecek” dedi.

Zabıta'dan Kantin Denetimi

“AMAÇ ÇOCUKLARIMIZIN SAĞLIĞINI KORUMAK”

Mudanya Belediyesi olarak Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekiplerin okul kantinleri üzerinde yaptıkları denetimlerin devam edeceğini belirten Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz,” Zabıta müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz tarafından yürütülen denetimlerimiz kesinlikle ceza kesilmek amacıyla yapılmamaktadır” dedi. Eğitim kurumlarında eğitim alan öğrencilerin sağlıklarını korumak amacında olduklarının altını çizen Türkyılmaz, “Öğrencilerimizin sağlıkları her şeyin üzerindedir.  Bu anlamda ilçemizde bulunan okullarımızın kantinleri, görevli ekiplerimizce sıkı sıkıya denetlenerek mevzuat çerçevesinde gerekli sorumlulukları yerine getirmeyen kantin işletmecileri tarafımızdan sözlü ve yazılı olarak uyarılmaktadır, denetimlerimiz devam edecek” dedi.

Son Güncelleme ( Çarşamba, 17 Aralık 2014 11:18 )  

SÜREYYA BUTİK MUDANYA

Hasanbey Mahallesi muhtarlığına makamda oturmak için değil, Mahallemiz için çalışmaya talibim

CEM TÜRKMEN HASANBEY MAHALLESİ MUHTAR ADAYI

Tıklayın

İlhan ATABEY

Bizim Muhtarlığımızda tatlı dil güleryüz, gönüllere girmek, doğru konuşup bitecek bir işi sonuçlandırmak var.

Daha modern, daha çağdaş, daha yaşanabilir bir Şükrü Çavuş için Geliyoruz!

Şeref ŞAŞ Şükrü Çavuş Mahallesi Muhtar Adayı

Muhtar Ziya Yavuz Şükrü Çavuş Mahallesi Muhtar Adayı

Partiler üstü dinamik bir hizmet anlayışıyla, göreve yeniden talibim.

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU