TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Arşiv 2014 Yılı Haber Arşivi Dünya’da ilk ve tek olacak proje Mudanya’dan

Dünya’da ilk ve tek olacak proje Mudanya’dan

E-posta

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “Atatürk Siluetli Orman Projesi” için Mirzaoba Mahallesi’nde incelemelerde bulundu.

Mudanya Belediyesi’nin gerçekleştirmeyi planladığı “Atatürk Siluetli Orman Projesi” için Mirzaoba Mahallesi’nin Dağharman mevkiinde incelemelerde bulunan Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, gerçekleştirmeyi düşündükleri projenin Türkiye ve Dünya’da tek olacağını söyledi.
Projenin kendi mahallelerinde yapılmasının kendilerini çok mutlu edeceğini belirten Mahalle Muhtarı Hakkı Aksoy ise, “Proje öncelikle mahallemizin tanınır hale gelmesini sağlayacak. İnsanları ve turistleri buraya çekerek mahallemizin ekonomik anlamda kalkınmasına da öncü olacaktır” dedi.

Başkan Hayri TÜRKYILMAZ

MUDANYA’YI DÜNYA’YA TANITACAĞIZ

Mudanya Belediye Başkan Yardımcıları Mustafa Ay, Metin Bağcı, Metin Şen ile Fen İşleri Müdürü Adnan Sağlam, Park Bahçeler Müdür Vekili Okan Belen ve Mirzaoba Mahalle Muhtarı Hakkı Aksoy ile inceleme çalışmaları yapan Türkyılmaz, “Mahallemizde 178 dönüm arazimiz mevcut durumdadır. Uygun yer için arayışlarımız devam ediyor. Gerçekleşecek proje ile Mudanya’yı aynı zamanda Dünya’ya tanıtacağız” diye konuştu.

MADENCİLERİMİZ DE ORMANDA YAŞAYACAK

Belirlenen arazi üzerine tespit edilen ve yetişebilen ağaçların dikim çalışmalarının başlayacağını belirten Türkyılmaz, “Atatürk Orman projemiz içerisinde, Soma Ormanı da olacak, Ermenek Ormanı da olacak. Barış Ormanı da olacak. Yukarıdan bakılınca Atatürk silueti oluşturacak orman için farklı çeşitlerde gerektiği kadar ağaç dikmeyi hedefliyoruz” ifadelerini kullandı. Öte yandan oluşacak ormanın içerisinde bisiklet yolları, dinlenme ve piknik alanları, yürüyüş yolları gibi birçok tesisinde olacağının altını çizen Türkyılmaz, “Bu büyük proje için elimizi taşın altına koyuyoruz. Çalışmalarımız bu yönde sürüyor. Tespit çalışmalarımız ilgili müdürlüklerimizle kısa sürede tamamlanacak” diye belirtti.   

MİRZEOBA ATATÜRK ORMANI İÇİN BULUNAN YERDE İNCELEME

Kaynak: Mudanya Belediyesi Basın Bülteni

 

Son Güncelleme ( Salı, 16 Aralık 2014 14:09 )  

SÜREYYA BUTİK MUDANYA

Hasanbey Mahallesi muhtarlığına makamda oturmak için değil, Mahallemiz için çalışmaya talibim

CEM TÜRKMEN HASANBEY MAHALLESİ MUHTAR ADAYI

Tıklayın

İlhan ATABEY

Bizim Muhtarlığımızda tatlı dil güleryüz, gönüllere girmek, doğru konuşup bitecek bir işi sonuçlandırmak var.

Daha modern, daha çağdaş, daha yaşanabilir bir Şükrü Çavuş için Geliyoruz!

Şeref ŞAŞ Şükrü Çavuş Mahallesi Muhtar Adayı

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU