TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Arşiv 2013 Yılı Haber Arşivi Başkan Aktürk İle Mudanya'da Yeni Küçük Sanayi Sitesi İçin Toplantı

Başkan Aktürk İle Mudanya'da Yeni Küçük Sanayi Sitesi İçin Toplantı

E-posta

Mudanya ilçesinde hizmet veren biri belediye mezarlığının hemen yanında diğeri de Yeni mahallede bulunan 2 küçük sanayi sitesi esnaflarıyla birlikte Mudanya ve Güzelyalı bölgesinde şehir içinde dağınık olarak bulunan esnafların da bir çatı altında toplanmasına yönelik olarak Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk ve Mudanya Esnaf Teşkilatları  başkanı Emir Ali Usta, esnaflarla bir araya gelerek yaptı. Toplantının amacının esnafları bir çatı altında toplayacak olan büyük ve modern bir sanayi sitesinin belirlenecek olan bir bölgeye yapılması ve şu an yetersiz kalan küçük sanayi bölgelerinin imara açılarak esnafa kazanç sağlaması üzerine oldu.

Belediye başkanı Aktürk, vatandaşların oluşan gürültü nedeniyle her 2 sanayi sitelerinin yerleşim bölgelerinden daha uzağa taşınmasını istemeleri üzerine bu toplantının Esnaf Teşkilatları başkanı ve esnaflarla yapıldığını ve esnafların yeni yapılması düşünülen Sanayi Sitesi için yer seçimi konusunda önerilerini dinledi.

Sanayi sitesinin yapılması istenen yer konusunda Aydınpınar Köyü bölgesinde birleşen esnaf, bu konuda inceleme yapılacağını belirten Mudanya belediye başkanı Hasan Aktürkün inceleme sonucunda verilecek olan olumlu veya olumsuz gelecek cevabı bekliyor. Mudanya Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Mustafa Nar Toplantı Salonu'nda Esnaf Teşkilatları Başkanı Emir Ali Usta ve yönetim kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu toplantıda , Sanayi esnafının yer için önerilerini dinleyen Aktürk, yer konusunda anlaştıkları takdirde çalışmaların başlayacağını belirtti. 

Başkan Aktürk Mudanya Esnaf ve Santkarlar Odası Yönetim Kurulu ve Küçük sanayi esnafıyla toplantı yaptı


HEM BÜYÜK HEM DE MODERN YENİ BİR SANAYİ SİTESİNE İHTİYAÇ VAR

Mudanya, hedefini turizmden yana koysa da ilçemize kesinlikle bir Sanayi Sitesi gerekiyor diyen Esnaf teşkilatları Başkanı Emir Ali Usta, sanayi esnafı ile alacakları ortak akılla, gerekli olan sanayi sitesi yapılabilecek yeri tespit etmek önemli olan bu, bunu çözdükten sonra biz kimseden beş kuruş para ve yardım istemiyoruz, biz o sanayi sitesini en iyi şekilde yaparız, nasıl ki Güzelyalı da kapalı pazar yerini oluşturduk, burayı da yaparız ancak bizlere belediyemiz tarafından olumlu bir cevap verilmesi ve yer sorununun çözülmesi önemli olan budur.  “Kimse kapısının önünde çekiç sesi duymak istemiyor. Doğru olan ne ise onu bulmaya çalışmalıyız biz ilçemize yeni ve çok daha modern sanayi sitesini Esnaf Odası'nın İktisadi İşletmesi ile yapacağız. Tek sorunumuz yer konusunda birleşmek.

Şu anki  yerlerimize ise emsal yerlere göre kat çıkma hakkı verilerek yapılan apartmanlardan esnafımıza 2 şer daire kazandırmak istiyoruz. Çünkü ülkemizde esnafın yaşlandığında sağlam bir güvcencesi yok." dedi.

BELEDİYE OLARAK YER KONUSUNU ARAŞTIRACAĞIZ. ŞU ANKİ YERLERE APARTMAN YAPMAK UZUN BİR SÜREÇ.

Esnaflara, yaşanılacak plan ve yasal prosedürü uzun uzun anlatan Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk, uygun görülen yeri planlara işleyerek esnafların isteklerini yerine getirmeye çalışacaklarının altını çizdi. Aktürk özellikle 3. derece sit alanı olan şu anki küçük sanayi sitelerinin olduğu arazilere apartman yapılması için en geç 1 yıl sürecek olan 1000 lik ve 5000 lik planların hazırlanması ve öncesinde ilgili alanlarda 5 metreye 5 metre denetimli arkeolojik kazı yapılarak bir sonucun çıkması gerektiğini vurguladı.

Çalışmaların en geç bir yıl içerisinde tamamlanacağını da belirten Aktürk, Aydınpınar Köyü civarında önerilen birkaç yer için not alarak hemen konunun araştırılacağını söyledi. Boşalacak olan mevcut sanayi sitesi bölgelerinin daha fazla değer kazanması için çalışmaların da vakit kaybetmeden yapılacağını belirterek," Ortak olarak belirlenen yerler konusunda incelemeyi hemen başlatacağız. Plan değişikliklerini de zamanında yaparak esnafımızı mağdur etmemek istiyoruz. Mudanya'mız artık nüfusu 100 bine doğru giden bir yerleşim bölgesi olmaya başladı. Bununla birlikte ihtiyaçlar ve sıkıntılar da baş göstermeye başladı. Mesela ilçemizde iki tane ayrı ayrı hizmet veren küçük sanayi sitemiz bulunuyor. Şehir içinde kaldıkları için vatandaşların sürekli yakınmalarına ve şikayetlerine maruz kalmaktalar. Bu nedenle de Esnaf Teşkilatları başkanı Emir Ali Usta bizlerden esnaflar adına destek verilmesini istedi. Bu toplantının amacı da budur. Küçük Sanayi Esnaflarımızı bir şemsiye altında toplayacak yeni bir modern sanayi sitesini oluşturmak amacıyla yer belirlenmesine çalışıyoruz. Esnaflarımızın bizlere önerdikleri birkaç yer konusunda inceleme ve çalışmalara hemen başlıyoruz ve sonucu esnaflarımızla yeniden görüşerek ortak bir karar alacağız. Amacımız, hem esnaflarımızın mağdur olmaması hem de vatandaşlarımızın gürültü kirliliğinden kurtarılmalarını sağlamaktır" dedi.

 

Son Güncelleme ( Cuma, 20 Aralık 2013 10:21 )  

SÜREYYA BUTİK MUDANYA

Hasanbey Mahallesi muhtarlığına makamda oturmak için değil, Mahallemiz için çalışmaya talibim

CEM TÜRKMEN HASANBEY MAHALLESİ MUHTAR ADAYI

Tıklayın

İlhan ATABEY

Bizim Muhtarlığımızda tatlı dil güleryüz, gönüllere girmek, doğru konuşup bitecek bir işi sonuçlandırmak var.

Daha modern, daha çağdaş, daha yaşanabilir bir Şükrü Çavuş için Geliyoruz!

Şeref ŞAŞ Şükrü Çavuş Mahallesi Muhtar Adayı

Muhtar Ziya Yavuz Şükrü Çavuş Mahallesi Muhtar Adayı

Partiler üstü dinamik bir hizmet anlayışıyla, göreve yeniden talibim.

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU

 

TANZİM ÇÖZÜM

Hal'den 4.50TL'ye alınan bir ürün tanzim satışta 4.00TL'ye satılıyorsa devlet kilo ...

 

LİYAKAT, HAKİKATİN IŞIĞIDIR

Tanım (bir varlığa özgü nitelikleri belirtmek)  düşüncenin kılavuzudur. Dü...

 

SÜPERMENEMEN. Afiyet şeker olsun.

Bir zamanlar fakir sofralarının ve özellikle de öğrencilerin en meşhur yemeklerinden...

 

Hayri Yoğurdu Yemedi Halkın Üstüne Döktü!

Sayın Mudanya’lılar, Belediyenin haksız uygulamaları konusunda yaptığım paylaş...

Mudanya İş Rehberi