TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Arşiv 2013 Yılı Haber Arşivi Mudanya Polisine Yakın Savunma Eğitimi

Mudanya Polisine Yakın Savunma Eğitimi

E-posta

Mudanya ilçe emniyet müdürlüğünde görev yapan emniyet mensuplarına bir süredir,Bursa İl Emniyet Müdürlüğü, Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından, yakın savunma ve suçluyu etkisiz hale getirme teknikleri üzerine eğitimler veriliyor ve bu eğitimler tatbiki olarak uygulanıyor.

Mudanya Güzelyalı mahallesinde bulunan Salı alışveriş pazarının zemin katında sürdürülen uygulamalı tatbikatlar gerçeğini aratmıyor. Tatbikatlı eğitimde polislere yakın savunma taktikleri, ateşli silah, insan hakları, etik polis, toplum destekli polislik ve çeşitli senaryolar uygulamalı olarak sergileniyor. Bu belirtilen dersleri kapsayan eğitim, il merkezinde iki şube ile Gemlik ve Mudanya ilçelerinde olmak üzere 4 noktada eş zamanlı başlatıldığı belirtildi.

Yapılan açıklamada İki günü teorik, 3 günü de pratik olarak verilen tatbikatlı eğitim vatandaşların gerçeğinden ayırt edilemedi ve bazı vatandaşlar" Bu tür insanları çevrelerini rahatsız etmelerine emniyet olarak izin vermediğiniz için sizleri emniyet olarak kutluyoruz" dediler ancak sonradan tatbikatlı eğitim olduğunu öğrendiklerinde gerçeğinden ayırt etmek zor, kutluyoruz" dediler.  
Temsili olarak bir aracın içinde olan ve aşırı alkollü olarak araç içinden naralar atıp ellerinde kuru sıkı silahlarla havaya ateş eden kişi ve içinde bulundukları araca, polisin yaklaşımı ve onların etkisiz hale getirilmesi tatbikatla uygulandı.

Mudanya Polisine Yakın Savunma Eğitimi Veriliyor

Yapılan açıklamada artık Türk Polisinin Avrupa standartlarında yapılan eğitim kapsamında polisin yüzde 97 oranında iknasıyla şahıslara ve araçlara yapılacak olan müdahalenin yanı sıra yüzde 3'lük kısımda görevlerini en iyi şekilde yapan emniyet mensuplarına karşı gösterilecek olan mukavemetin hukuka uygun yapılması gereken müdahaleler ele alındı. Eğitimin 4 haftada 100 polis memurunu kapsadığı belirtilirken tatbikatlı olarak yapılmasının çok daha sağlıklı olduğu da kaydedildi.

 

Tarık Arslan / Mudanya

 

Son Güncelleme ( Çarşamba, 18 Aralık 2013 20:56 )  

AYBAR İLETİŞİM VODAFONE MUDANYA

MUDANYA'DA SATILIK DAİRELER KADEMOĞLU İNŞAAT

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU

 

YILIN İLK KARI DÜŞMEDEN ENFLASYON DÜŞTÜ. YAŞASIN(!)

Dövizin hararetli olduğu yaz döneminden bugüne dolardaki düşüş yaklaşık %30 oldu...

 

RÜYA GİBİ BİR SAHİL -ÇÖKÜŞ-

Geçtiğimiz Nisan ayında  Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu tarafından “Güneş y...

 

MİLLİ BÜTÜNLÜK

Türkiye'de "Cumhur ittifakı kaybederse Beka sorun olur" diyen Türkiye'nin çok büyük ...

 

MİLLİ HAFIZA

Tarih bir milletin hafızasıdır . Hafızasını yitirmiş milletler dostunu düşmanın...

 

SEVGİNİN METALAŞMASI

Sevgi;  kişinin kendisi dışındakilere bağlanmasını, yakınlaşmasını sağlayan r...

Mudanya İş Rehberi