TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Arşiv 2013 Yılı Haber Arşivi İDO Mudanya Güzelyalı ile Kabataş Arasındaki Seferlerini Durduracak

İDO Mudanya Güzelyalı ile Kabataş Arasındaki Seferlerini Durduracak

E-posta

İstanbul Deniz otobüsleri (İDO), yeni yıldan itibaren Bursa (Güzelyalı iskelesi) ile  İstanbul Kabataş arasındaki deniz otobüsü seferlerinin durdurulacağını açıkladı.

Aynı güzergahta Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından İDO ’nun tepki çeken fiyat politikaları sonrası hizmete aldığı Bursa Deniz Otobüsleri (BUDO) seferleri ise Mudanya İskelesi ile Kabataş arasında devam edecek.

İdo Deniz otobüsleri yeni yılla birlikte Kabataş Güzelyalı arasında çalışmayacak

İDO 'nun açıklamasının ardından konuyu değerlendiren Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “İDO ’nun hattaki seferlerini durdurmasıyla tabi yolcu talebi artıracaktır. Hem araç sayımızı hem de sefer sayımızı artıracağız." dedi.

İDO, geçtiğimiz yıllarda '1 liradan Bursa-İstanbul' sloganıyla 22 Mart 2012 tarihinde başlattığı Bursa - Kabataş İdobüs seferlerini durdurma kararı aldı. Şirket, İstanbul-İzmir arasındaki yolculuğu 6,5 saate indiren Bursa bağlantılı İstanbul  -İzmir seferlerini de bir süre önce durdurmuştu.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, İDO ’yu bünyesinde barındıran Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın ve İngiliz ortağı Brian Souter ile Bursa’da bir araya geldiklerini belirterek "BUDO seferlerini başlatınca hatta rekabet artmış oldu. Sayın Hamdi Akın ve şirketin İngiliz ortağı Sayın Brian Souter ile bir görüşme gerçekleştirdik. Kendileri, yolcu sayısının yetersizliği sebebiyle mevcut bilet fiyatlarının arzu ettikleri seviyede olmadıklarını, en azından otobüs bileti fiyatından aşağıya bir fiyat koymamamızı istediler.

Biz de amacımızın kâr olmadığını, ulaşımı kolaylaştırmak olduğunu kendilerine ifade ettik. Kendileri de bu fiyatların şirketi kurtarmadığını belirterek Bursa ile Kabataş arasındaki deniz otobüsü seferlerini yeni yılla birlikte durduracaklarını açıkladılar." dedi.

İDO GÜZELYALI İSKELESİ MUDANYA

Hızlı Arabalı Feribot Alma Durumumuz Şu Anda Yok.

BUDO’nun Bursa Kabataş seferlerini mevcut Mudanya ilçe merkezindeki iskeleden gerçekleştireceğini hatırlatan Başkan Recep Altepe, “İDO ’nun durdurma kararı sonrası talep artacağı için hem araç sayımızı hem de sefer sayımızı artıracağız. Halen günde 5 kez Bursa’dan Kabataş'a deniz otobüsü seferi gerçekleştiriyoruz. Artacak talebe göre sefer sayısını artıracağız ve yeni gemilerin alımı söz konusu olacaktır. BUDO olarak iznimiz deniz otobüsü işletmeciliği olduğu için hızlı arabalı feribot alma durumumuz şu anda yok." diye konuştu.

Öte yandan İDO'nun resmi internet sayfasından konuyla ilgili şu ifadelere yer verildi;

İDO, 2014 yılında İDOBÜS hizmetini sonlandırma kararı aldı

 “İDO, 2012 Mart ayında başlattığı İDOBÜS hizmetini 2 Ocak 2014 tarihi itibariyle sonlandırmaya karar verdiğini üzülerek bildirmektedir. Ulaşım pazarına ilk sunulduğu günden itibaren 1 TL’den başlayan fiyatlarla satın alınabilen biletlerle sektöre yenilikçi bir taşımacılık hizmeti getiren ve İstanbul – Bursa arasında uygun fiyatlı, güvenilir, düzenli ve konforlu hizmet veren İDOBÜS bugüne kadar yaklaşık 2,5 milyon yolcu taşımıştır.

İDO Yönetiminden yapılan açıklamada gelişmelerle ilgili şunlar söylendi: “İstanbul ve Bursa halklarına değerli bir hizmet verdiğimizin bilincinde olduğumuz için İDO olarak bu kararı vermemiz kolay olmadı. Ancak, Bursa Belediyesi tarafından devlet eliyle desteklenen bir rakip olarak piyasaya sürülen BUDO seferleri bize başka bir seçenek bırakmamıştır.  Bu rotada devlet eliyle finansal olarak desteklenen bir hizmet, istikrarsız bir rekabet ortamına zemin hazırlamış ve söz konusu rota üzerinde yapılan seferlerden İDO’nun zarar etmesi operasyonların sonlandırılmasına neden olmuştur.” 

İDO, bu hattaki deniz otobüsü seferlerini sonlandırırken, yüksek kaliteli hızlı feribot seferleriyle her zaman olduğu gibi tüm yolcularına hizmet vermeye devam edecek. İDO ayrıca bu hatta ve tüm diğer hatlarında yakın gelecekte piyasaya yeni ürünler sunmak için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Son Güncelleme ( Çarşamba, 15 Ocak 2014 11:56 )  

Yorumlar  

 
0 #1 Denetçi 20-12-2013 08:27
Ne garip değilmi ? Bir kurumu özelliştiriyors unuz. Sonra bu kurum kendi fiyat politikasını belirliyor. Uçuş sistemlerinde kullanılan erken rezervasyonla satın alana daha ucuz geç alana daha pahalı uygulması yapıyor. Sonra da siz sisteme mudahele edip kamu kurumu (BUDO) olarak bu sistemi eleştirip alternatif belirleyip pazara tekrar girmeye çalışıyorsunuz. Ciddi anlamda bir haksız rekabet hasıl olmuştur. IDO ' nun yazdığı gibi finansal olarak desteklenen bir kurumla rekabet edebilmesi mumkun değildir. Kaldıki IDO , Kadıkoy seferlerini de ekleyerek Istanbula ulaşımı daha da kolaylaştırmışt ır. Kabataş ve Kadıköy seferleri iptal oldu. Şimdi BUDO elindeki gemilerle mevcut talebi karşılayabilece kmi ? Hele yazın karşılayabilece kmi çok merak ediyorum.
 

SÜREYYA BUTİK MUDANYA

Hasanbey Mahallesi muhtarlığına makamda oturmak için değil, Mahallemiz için çalışmaya talibim

CEM TÜRKMEN HASANBEY MAHALLESİ MUHTAR ADAYI

Tıklayın

İlhan ATABEY

Bizim Muhtarlığımızda tatlı dil güleryüz, gönüllere girmek, doğru konuşup bitecek bir işi sonuçlandırmak var.

Daha modern, daha çağdaş, daha yaşanabilir bir Şükrü Çavuş için Geliyoruz!

Şeref ŞAŞ Şükrü Çavuş Mahallesi Muhtar Adayı

Muhtar Ziya Yavuz Şükrü Çavuş Mahallesi Muhtar Adayı

Partiler üstü dinamik bir hizmet anlayışıyla, göreve yeniden talibim.

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU

 

TANZİM ÇÖZÜM

Hal'den 4.50TL'ye alınan bir ürün tanzim satışta 4.00TL'ye satılıyorsa devlet kilo ...

 

LİYAKAT, HAKİKATİN IŞIĞIDIR

Tanım (bir varlığa özgü nitelikleri belirtmek)  düşüncenin kılavuzudur. Dü...

 

SÜPERMENEMEN. Afiyet şeker olsun.

Bir zamanlar fakir sofralarının ve özellikle de öğrencilerin en meşhur yemeklerinden...

 

Hayri Yoğurdu Yemedi Halkın Üstüne Döktü!

Sayın Mudanya’lılar, Belediyenin haksız uygulamaları konusunda yaptığım paylaş...

Mudanya İş Rehberi