TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

HAKAN GOL GOL GOL…

E-posta

Ümit ATİLLAMilletvekili olduğundan beri sık sık eleştirilen AKP milletvekili eski futbolcu Hakan Şükür partisinden istifa etmiş bulunuyor. Eleştiri konularından basından hatırladığımız kadarı ile bazıları şunlardı;

Meclis oturumlarında sıkça yer almamak,
Soru önergesi vermemiş olmak,
Milletvekili olduğu halde TRT kanalında ücretli olarak futbol yorumculuğu yapmak.

Hatta bir muhalefet milletvekili Ankara’da bir okulda ücretsiz ders vermek için izin istediğinde meclis kendisine izin vermemiş ve Hakan Şükür’ün durumundan dolayı bu olay epey tartışılmıştı.

Eski futbolcu şimdiki bağımsız vekil Sayın Şükür’ün istifa açıklamasını bizler de basın yoluyla öğrenmiş bulunuyoruz. Metni okuduğunuzda istifa sebebinin bir takım farklı olaylar silsilesinin getirdiği bir nokta olmadığı sadece ve sadece Gülen Cemaati’ne karşı hükümetin tutunduğu hasmane tavır olduğu net olarak görülüyor. Gerçi siyasetin ne menem bir şey olduğunu artık sokaktaki çocuklar bile idrak edebiliyor. Bir bakarsınız iki gün sonra bir olay olur, her şey unutulur ve Sayın Şükür AKP’ye geri dönebilir.

Hakan Şükür istifa açıklamasında “Türkiye’de eğitimin halledilmesi gereken onlarca sorunu varken, sanki sorunun tek kaynağı dershanelermiş gibi gösterilmesi hakperest bir yaklaşım değildir” diye bir ifade kullanmış ve istifa sebebinin direk olarak hükümetin Gülen Hareketi’ne karşı giriştiği olumsuz kampanyalar olduğunu açıklamıştır. Çünkü açıklamasında net olarak başka bir konuya gönderme yoktur.

Sözlerinin başlangıcında “vicdan sahibi herkesi derinden üzen bir kısım gelişmeler üzerine” diye başlayan Sayın Şükür keşke vicdan sahibi herkesi derinden üzen pek çok diğer konulara da bir iktidar milletvekili olarak tepki gösterebilseydi.

Yıllardır atama bekleyip kadro bulamayan, diplomalarını asıp fabrikalarda işçilik, tarlalarda gündelikçilik yapan ve üç kuruş para ile ailelerini geçindirmeye çalışan onbinlerce öğretmen adayının sorunlarına bir tepki gösterebilseydi mesela. Diploması olduğu halde öğretmenlik yapamayan ve bunalıma girip intihar edenlerin sayısını bile hatırlayamıyor insan artık.

Habur’dan törenlerle yurda sokulan ve neredeyse kahraman yapılan teröristler de vicdan sahibi pek çok Türk vatandaşını derinden etkilemişti mesela! Keşke bu konu ile ilgili de bir tepki verebilseydi. Keşke binlerce şehit ve gazi ailesinin duygularına tercüman olabilseydi.

Gezi eylemlerinde dövülen, sövülen ve hatta öldürülen insanlarımız için de bir şeyler diyebilseydi keşke.

“Ne mutlu Türküm” sözünün ve andımızın okullarımızdan ve kurumlarımızdan kaldırılması da hiç sarsmadı belliki kendisini. Bunlar sarsmadığına göre “T.C.” ibaresinin kaldırılması da etkileyemezdi ve etkilemedi de.

BDP’lilerin “sınırlarımızı çizdik, başkentimiz Diyarbakır, Kürdistan hayırlı olsun” manasındaki açıklamaları milyonlarca Türk vatandaşını derinden yaralamıştı ama onun bu konu ile ilgili de herhangi bir tepkisini göremedik.

Balyoz’du, Ergenekon’du derken yüzlerce sivil ve asker dört - beş yıl boyunca ne ile suçlandıklarını bile bilmeden dört duvar arasında adaletin tecellisini beklediler. Tecellisi yerine ecellisi geldi belki de ama Sayın Şükür’ün bu konu ile ilgili de herhangi bir açıklamasına ya da tepkisine şahit olamadık.

Bütün bu konulara karşı sessiz kalan vekilimizden de zaten benzinin beş liraya dayanmasına, açlık sınırı altında yaşayan milyonların yaşadığı sıkıntılara ya da cari açığımızın 60milyar dolara dayanmış olmasına bir tepki vermesini beklemek de hafif tabirle saflık olurdu herhalde.

Futbolculuk yıllarında sevdiğim, başarıları karşısında saygı duyduğum Sayın Vekilimiz’in bundan sonraki siyasi hayatında toplumu derinden etkileyen diğer konulara da duyarlı davranacağını ümit ederek sözümü noktalamak istiyorum.

Hakan gol ,gol gol…

Ümit ATİLLA

17.12.2013 

Son Güncelleme ( Perşembe, 26 Aralık 2013 21:04 )  

Yorumlar  

 
+11 #1 ÖMÜR TANTEKİN 17-12-2013 22:22
EFSANE ARTIK OLDU KESTANE
YOLUN SONU GELDİ YOL BİTTİ
YETMEZ AMA KINA ODA YETMEZ
HADİS DİN UTANMAKTIR MÜSLÜMANA!!!!!! !!
 
 
+9 #2 OPOSTROF 18-12-2013 14:28
Maçın Kısa Özeti

Hükümet Cemaate ceza sahası içinde faul yapınca Hakan kullandığı penaltıyı 90'dan filelere taktı ;)
 
 
-7 #3 serdar 21-12-2013 09:27
Deniz kenarında sefa yapıp ulusalcılık ve kahramanlık nutukları atmak kolay.Hükümetin işi gerçekten çok zor bir yandan ekonomiyi rayına oturt, yollar yeni yeni hastahaneler yap, her atanmış 3 öğretmenin 2 si bu dönemde atansın, ülkeyi IMF den kutar v.s v.s..Eleştiri tamam da bukadar insafsızlık ta olmaz..Hiç mi iyi birşey olmadı bu ülkede sonra alternatif var mı şu an muhalifete bakın hangisinden iktidar olur.Bu ülkede 1 yıldır şehit cenazesi gelmiyor.Ama bu ükede önemli sayıda gurup gelse de "Biz dememişmiydik" desek diye adeta pusuda bekliyorlar.Çünkü şehit aileleri kendi çocuklarından olmayacak .Bir yerlerden işlerini halledeip kendi çocuklarını doğuya gitmekten kurtaracaklar Ülke bölündü , her şey satıldı yandık bittik 10 yıldır hep aynı şarkı.Somut bir şey var mı ortada yok Polonya bile özelleştirmeyi yaptı.İhracatı bizden fazla.Sizin özlediğiniz ülke :Militarist, şovenist,Faşit bir ülke ama bu moda 60 yıl önce bitti.Elle tutulur bir projeniz yok Ama olsun denize karşı çayınızdan bir yudum daha çekip kahramanlık nutuklarına devam edin Ergenekondan paçayı yırtanları da yanınıza alın bu ülkeyi Kuzey Koreye nasıl benzetiriz onun hesaplarını yapın
 
 
+4 #4 Ümit Atilla 23-12-2013 11:51
Serdar Bey,
yazıma yaptığınız yoruma bakınca sanki bir başka yazıyı okumuş da öyle yorum yapmışsınız hissine kapıldım.Yazımda Hakan Şükür'ün istifasını dayandırdığı temel ve milyonların hassasiyetlerin e karşı duyarsızlığına bir eleştiri var.Tabiki hükümetin yaptıkları ve yapamadıklarına da eleştiri var.Müsade buyurursanız bizler yanlış yaptığı ve yapamadıklarını yazalım ve eleştirelim.Zaten aynı safta olup hükümeti pohpohlayan epey önemli bir zumre var.Siz söylemeyin,biz yazmayalım.O halde yanlışın yanlış olduğunu nasıl farkedecekler.Ayrıca yorumunuzdan anladığım kadarıyla milyonları derinden etkileyen yukarda sıraladığım konular belli ki sizi de hiç rahatsız etmemiş.Proje üretme konusuna gelince; o normalde siyasilerin,siy asetle ilgilenenlerin işi.Ama yazılarımı takip etmiş olup önyargılı davranmamış olsaydınız Mudanya ile ilgili projelerimi okumuş,bilmiş olurdunuz.Polonya ile ilgili vermiş olduğunuz örnekle de malesef önyargılarınıza ve bilgi sahibi olmadan yazma alışkanlığına bir artı daha eklemiş oldunuz.Polonya benim işim gereği çok iyi tanıdığım,bildi ğim bir ülkedir.Oradaki ekonomik göstergeleri çok iyi bilirim.İthalat-ihracat dengesini de iyi bilirim.Ben önyargısız bir şekilde her türlü düşünceye açığım.Bir akşam radyo P o y r a z 'da misafirim olursanız hem size denize karşı bir çay ikram etme fırsatı bulurum hem de iyi niyet ve ön yargılarımız konusunda medenice konuşma fırsatı da bulmuş oluruz..Saygılar
 

SÜREYYA BUTİK MUDANYA

Hasanbey Mahallesi muhtarlığına makamda oturmak için değil, Mahallemiz için çalışmaya talibim

CEM TÜRKMEN HASANBEY MAHALLESİ MUHTAR ADAYI

Tıklayın

İlhan ATABEY

Bizim Muhtarlığımızda tatlı dil güleryüz, gönüllere girmek, doğru konuşup bitecek bir işi sonuçlandırmak var.

Daha modern, daha çağdaş, daha yaşanabilir bir Şükrü Çavuş için Geliyoruz!

Şeref ŞAŞ Şükrü Çavuş Mahallesi Muhtar Adayı

Muhtar Ziya Yavuz Şükrü Çavuş Mahallesi Muhtar Adayı

Partiler üstü dinamik bir hizmet anlayışıyla, göreve yeniden talibim.

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU

 

TANZİM ÇÖZÜM

Hal'den 4.50TL'ye alınan bir ürün tanzim satışta 4.00TL'ye satılıyorsa devlet kilo ...

 

LİYAKAT, HAKİKATİN IŞIĞIDIR

Tanım (bir varlığa özgü nitelikleri belirtmek)  düşüncenin kılavuzudur. Dü...

 

SÜPERMENEMEN. Afiyet şeker olsun.

Bir zamanlar fakir sofralarının ve özellikle de öğrencilerin en meşhur yemeklerinden...

 

Hayri Yoğurdu Yemedi Halkın Üstüne Döktü!

Sayın Mudanya’lılar, Belediyenin haksız uygulamaları konusunda yaptığım paylaş...

Mudanya İş Rehberi