TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Arşiv 2013 Yılı Haber Arşivi Mudanya MOBESE Sistemi Teknik Hizmeti Türk Telekom'dan Alınacak.

Mudanya MOBESE Sistemi Teknik Hizmeti Türk Telekom'dan Alınacak.

E-posta

Mudanya'da yapılacak Kent Güvenliği Kamera Sistemi (Mobese)  için gerekli ihalenin 20 Aralık 2013 tarihinde yapılacağı açıklandı. Mudanya Kaymakamlığı, Mudanya Belediyesi, Mudanya Emniyet Müdürlüğü ile Türk Telekom arasında imzalanan protokolle Mobese sisteminin altyapı teknik destek ve veri trafik hizmeti Türk Telekom'dan alınacak. Görüntü aktarımlarında fiber internet hızı kullanılacak.

Mudanya Kaymakamlık makamında imzalanan protokole, Kaymakam Orhan Çiftçi, Belediye Başkanı Hasan Aktürk, Emniyet Müdürü Rıdvan Sülün, Türk Telekom Batı 2. Bölge Müdürü Ahmet Yanbay ile konu ile ilgili birim yetkilileri katıldı.

Mudanya Kaymakamlık Makamında MOBESE sistemi teknik alt yapısı için Türk Telekom ile hizmet alım protokolü imzalandı.


Mudanya ilçe Kaymakamı Orhan Çiftçi protokol imza töreninde yaptığı açıklamasında," Kurulacak olan Mobese sistemi için 600 bin TL’si Emniyet Genel Müdürlüğü’nden, 300 bin TL’si ise Mudanya Belediyesi’nden karşılanacak olan parayla hayata geçirilecek olan Mobese sistemimiz için Mudanya belediye başkanlığımız 5 yıl boyunca her ay 10 bin TL tutan meblağı Türk Telekom’a iletişim altyapısı olarak verecek, bu nedenle de hem emniyet teşkilatımız, hem kaymakamlık olarak hem de ilçe halkımız adına, belediye başkanımız sayın Hasan Aktürk'e teşekkür ediyorum. Bu finansman karşılamaları olmasaydı bu çalışmanın yapılması zorlanabilirdi.  Bu konuda ayrıca emeği geçen herkese  teşekkür ediyorum. Mudanya için çok büyük önem taşıyan bu projenin Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 169. yıl dönümü olan 10 Nisan 2014 tarihine kadar tamamlanacak, hayırlı olsun" dedi.

Geçtiğimiz ay ilçe kaymakamlığında Mudanya belediye başkanı Hasan Aktürk ve Mudanya ilçe emniyet müdürlüğü arasında Mobese sistemi destek protokolü imzalanmıştı. İlçe için büyük önem arz eden Mobese sistemlerinin ilçede kurulması için hazırlanan Protokole imza atarak Türk Polis teşkilatına ve dolayısıyla Mudanya ilçe emniyet müdürlüğüne destek veren Mudanya Belediye Başkanı  Hasan Aktürk, "Bu önemli proje, Mudanya'mız ve ilçe halkımız için çok büyük önem taşıyor. İlçemizde ki asayiş ve emniyeti, ilçemizin trafiğini, halkımızın can ve mal emniyeti açısından  da büyük önem taşıyan bir projedir. Mudanya belediyesi olarak bizimde bu önemli çalışmada katkımızın olacağı için mutluyuz. Bu konuda ki belediye desteklerimiz bundan sonra da devam edecek, Mudanya'mıza ve Türk polis teşkilatımızla ilçe emniyet müdürlüğümüze hayırlı olsun" dedi.  
     

Mudanya İlçe Emniyet Müdürü Rıdvan Sülün de açıklamasında," Hem Mudanya hem de ilçe emniyet müdürlüğümüz için çok önemli olan Mobese sistemi projesinin faaliyete alınmasıyla birlikte ilk önce Mudanya girişinde ki belirlenen 6 noktaya "Plaka Tanıma Sistemli" kameralarının yerleştirilmesi sağlanacak. Daha sonra da Mudanya’nın çeşitli bölgelerine 4 ile 8 adet arasında asayiş güvenlik kameraları konulacak. Proje tamamlandığında toplam olarak  Mudanya ve Güzelyalı’da 22 noktadan oluşan bölgede kameralarla Mudanya'nın 24 saati gözetim altına alınacak. Kaymakamlığımıza ve belediye başkanlığımıza desteklerinden ötürü emniyet teşkilatımız adına teşekkür ederken, Mudanya ve Mudanya halkının huzurunu bozacak hiç bir olaya izin verilmeyeceğini belirtmek isterim" dedi. 

Son Güncelleme ( Çarşamba, 11 Aralık 2013 01:09 )  

Yorumlar  

 
0 #1 zafer 12-12-2013 21:41
aslında bu vazife içişleri bakanlığı tarafından yapılamazmıydı acaba, ama genede blediyemizi tebrik ve takdirlerimi görev edindim
 

SÜREYYA BUTİK MUDANYA

Hasanbey Mahallesi muhtarlığına makamda oturmak için değil, Mahallemiz için çalışmaya talibim

CEM TÜRKMEN HASANBEY MAHALLESİ MUHTAR ADAYI

Tıklayın

İlhan ATABEY

Bizim Muhtarlığımızda tatlı dil güleryüz, gönüllere girmek, doğru konuşup bitecek bir işi sonuçlandırmak var.

Daha modern, daha çağdaş, daha yaşanabilir bir Şükrü Çavuş için Geliyoruz!

Şeref ŞAŞ Şükrü Çavuş Mahallesi Muhtar Adayı

Muhtar Ziya Yavuz Şükrü Çavuş Mahallesi Muhtar Adayı

Partiler üstü dinamik bir hizmet anlayışıyla, göreve yeniden talibim.

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU

 

TANZİM ÇÖZÜM

Hal'den 4.50TL'ye alınan bir ürün tanzim satışta 4.00TL'ye satılıyorsa devlet kilo ...

 

LİYAKAT, HAKİKATİN IŞIĞIDIR

Tanım (bir varlığa özgü nitelikleri belirtmek)  düşüncenin kılavuzudur. Dü...

 

SÜPERMENEMEN. Afiyet şeker olsun.

Bir zamanlar fakir sofralarının ve özellikle de öğrencilerin en meşhur yemeklerinden...

 

Hayri Yoğurdu Yemedi Halkın Üstüne Döktü!

Sayın Mudanya’lılar, Belediyenin haksız uygulamaları konusunda yaptığım paylaş...

Mudanya İş Rehberi