TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Arşiv 2013 Yılı Haber Arşivi Başkan AKTÜRK'ten Esnaf Başkanı USTA'ya ziyaret

Başkan AKTÜRK'ten Esnaf Başkanı USTA'ya ziyaret

E-posta

Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk adaylık başvurusu yaptıktan sonra ilk ziyaretini Esnaf Teşkilatları başkanı Emir Ali Usta’ya yaptı. Aktürk ziyarette dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Esnaf Başkanı USTA yeni sanayi sitesi için yer istedi.

 

Mudanya Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi’ndeki makamında Emir Ali Usta’yı ziyaret eden Aktürk son dönem ki görev sürecinde Esnaf dernekleriyle yeterince ilgilenemediğini bunun nedeninin asla bir ihmal değil Mudanya ile ilgili yapılması gereken imar planlarındaki (*)şuyulandırma ve düzenlemelerin çok uzun ve yoğun bir çalışma gerektirmesi olduğunu vurgulayarak bunun için günde 10 saat çalıştıklarını vep pek çok şeyi yaptıklarını belirtti.

Başkan AKTÜRK Aday adaylığını açıkladıktan sonra ilk ziyaretini Mudanya Esnaf Teşkilatları Başkanı Emir Ali USTA'ya yaptı.

AKTÜRK "Adaylık Dosyamı Son Gün Verdim Çünkü!"

Başkan Aktürk “Mudanya olarak bütün büyük yatırımlarım gerçekleşmiş olması bana nasip oldu. Tek amacımız Mudanya’nın ekonomisini güçlendirmek. Halkın mutlu olmasını sağlamaktır. Esnaf mazlum ve sağduyulu bir toplumdur. Sizin tabirinizle demokrasinin çimentosunu oluşturur. Aday adaylık dosyamı başvurunun ilk günü vermek isterdim. Fakat geçirdiğimiz bazı olayların neticeye kavuşmasını bekledim ve bugün adaylık sürecinin sonuna denk geldiği için son gün dosyamı verebildim. Bu süreç uzasaydı adaylık dosyamı vermez aday gösterilsem dahi kabul etmezdim.” dedi.

Ziyaretlerinden dolayı oldukça mutlu olduklarını belirten Emir Ali Usta aday adayların yapacakları çalışmanın mutlaka Esnaf’ı ilgilendiren konuların olması gerektiğinin altını çizdi. Usta ayrıca mevcut sanayi sitelerinin şehir içinde kaldığını belirterek bu dönem içerisinde revizyon planlarında şehrin dışında kendilerine bir sanayi sitesi arsasını gösterilmesini istedi. Usta “bir esnaf sarayına ihtiyaçları olduklarını belirtirken Karacabey ve Kemalpaşa da bu konuyla ilgili yapılan çalışmalardan örnek alınarak bir çalışma yapılmasını isteriz” dedi.

AKTÜRK "Helitaksi Stadyuma İnecek Anlaştık"

Başkan Aktürk Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin hizmete aldığı helikopter ile İstanbul seferleri HELİTAKSİ ile anlaşmaya vardıklarını ve helikopterlerin Mudanya Belediyesi Stadyumuna iniş yapacaklarını, ayrıca Mudanya'ya deniz uçakları için özel kızaklı yerlerin yapılarak Mudanya'dan İstanbul'a deniz uçakları ile kısa sürede gidileceğini açıkladı.

 

(*)Şuyulandırma Nedir?

İmar hududu içinde bulunan binalı veya binasız arsa ve arazileri malikleri veya diğer hak sahiplerinin muvafakatı aranmaksızın, birbirleri ile, yol fazlaları ile, kamu kurumlarına veya belediyelere ait bulunan yerlerle birleştirmeye, bunları yeniden imar planına uygun ada veya parsellere ayırmaya, müstakil, hisseli veya kat mülkiyeti esaslarına göre hak sahiplerine dağıtmaya ve re'sen tescil işlemlerini yaptırmaya belediyeler yetkilidir. Sözü edilen yerler belediye ve mücavir alan dışında ise yukarıda belirtilen yetkiler valilikçe kullanılır.

Belediyeler veya valiliklerce düzenlemeye tabi tutulan arazi ve arsaların dağıtımı sırasında bunların yüzölçümlerinden yeteri kadar saha, düzenleme dolayısıyla meydana gelen değer artışları karşılığında "düzenleme ortaklık payı" olarak düşülebilir. Ancak, bu maddeye göre alınacak düzenleme ortaklık payları, düzenlemeye tabi tutulan arazi ve arsaların düzenlemeden önceki yüzölçümlerinin yüzde kırkını geçemez.

 

Son Güncelleme ( Pazartesi, 09 Aralık 2013 02:50 )  

Yorumlar  

 
+2 #1 haldun 10-12-2013 18:56
..esnafa egilmek ..yillardir istedikleri site icin illaki aday adayi olunmasi mi gerekli...bes yildir..daha once ki on yildir bizzat baskanlik yaptiniz...halledilemez miydi bu sorun..sayin baskan...
 

SÜREYYA BUTİK MUDANYA

Hasanbey Mahallesi muhtarlığına makamda oturmak için değil, Mahallemiz için çalışmaya talibim

CEM TÜRKMEN HASANBEY MAHALLESİ MUHTAR ADAYI

Tıklayın

İlhan ATABEY

Bizim Muhtarlığımızda tatlı dil güleryüz, gönüllere girmek, doğru konuşup bitecek bir işi sonuçlandırmak var.

Daha modern, daha çağdaş, daha yaşanabilir bir Şükrü Çavuş için Geliyoruz!

Şeref ŞAŞ Şükrü Çavuş Mahallesi Muhtar Adayı

Muhtar Ziya Yavuz Şükrü Çavuş Mahallesi Muhtar Adayı

Partiler üstü dinamik bir hizmet anlayışıyla, göreve yeniden talibim.

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU

 

TANZİM ÇÖZÜM

Hal'den 4.50TL'ye alınan bir ürün tanzim satışta 4.00TL'ye satılıyorsa devlet kilo ...

 

LİYAKAT, HAKİKATİN IŞIĞIDIR

Tanım (bir varlığa özgü nitelikleri belirtmek)  düşüncenin kılavuzudur. Dü...

 

SÜPERMENEMEN. Afiyet şeker olsun.

Bir zamanlar fakir sofralarının ve özellikle de öğrencilerin en meşhur yemeklerinden...

 

Hayri Yoğurdu Yemedi Halkın Üstüne Döktü!

Sayın Mudanya’lılar, Belediyenin haksız uygulamaları konusunda yaptığım paylaş...

Mudanya İş Rehberi