TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Güncel Haber Mudanya Kent Haberleri Dr. Ahmet Murat ÜNAL Radyo Poyraz'da Gönül Belediyeciliğini Anlattı.

Dr. Ahmet Murat ÜNAL Radyo Poyraz'da Gönül Belediyeciliğini Anlattı.

E-posta

Cumhur ittifakı Mudanya  Belediye Başkan Adayı Dr. Ahmet Murat ÜNAL Radyo Poyraz'a konuk oldu. Ünal Mudanya'nın 5 yıllık yerel yönetimini ve yerel yönetime bakış açısını anlattığı Seçime Doğru Özel programında Mudanya Belediye Başkanlığı kendisine nasip olursa Gönül Belediyeciliği ilkesiyle yapacaklarının yanında asla yapmayacaklarını sıraladı.

FM bandı 107.1 Mhz. Radyo Poyraz'da Öner Kıran'ın sunduğu programa konuk olan Ünal mevcut belediye başkanının Mudanya'nın en büyük sorunlarından biri olduğu vurgusunu yaptı. Program aynı zamanda mudanya.gen.tr facebook sayfasından da video olarak yayınlandı.

 Gönül Belediyeciliğine Talibiz

Alevi vatandaşların ihtiyaç duyduğu kültür merkezinden, belediye mülklerindeki esnafı ve Arnavutköy Balıkçı Barınağında ki balıkçıları bunaltan kira kıskacına değinen Ünal mutlaka bu durumla ferahlatıcı çözüm üreteceklerini belirtti. Ünal özellikle Alevi vatandaşların her türlü sorunlarına çözüm üreteceklerinin altını çizdi.

Ünal Mudanya Belediyesi mülklerinde ki fahiş kiraların tüm vatandaşa yansıdığını vurguladı. "Bir şehrin mutluluğu oradaki küçük esnafın mutluluğu kadardır. Küçük esnaf ne kadar mutluysa o belde o kadar mutludur" diye Ünal, Mudanya Belediyesi'nin küçük esnafa yazdığı afaki cezalara gönderme yaparak "bizim yerel yönetimimizde küçük esnafımız baştacı olacak" dedi. 

Gençlere yönelik kültür sanat faaliyetleri ile engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıracak icraatlara imza atmak istediğini vurgulayan Ünal, şu anda Mudanya Belediyesi'nde çalışarak ailesini geçindiren ve sıkıntı içinde olduklarını bildiği hiç bir personeli O'cu, Bu'cu diyerek sudan sebeblerle işten çıkartmayacaklarını tahhüt etti.

Dr. Ahmet Murat ÜNAL Radyo Poyraz'da Öner Kıran'ın Seçime Doğru Özel Programına Konuk Oldu. 

Amatör Spor Kulüpleri Arasında Adaletli Paylaşım Yapacağız.

Amatör Spor Kulüplerine adaletli olarak yaklaşacaklarını ve hak ettikleri desteği göreceklerini söyleyen Ünal "Bendensin, benden değilsin ayrımı yapılarak sporda başarı sürekliliği olamayacağını ve gençliğin mağdur edildiğini  geçtiğimiz 5 yıl içinde gördük" dedi. "Spor kulüpleriyle toplantı ve istişareler yapacağız" diyen Ünal "Bugüne dek Mudanya belediyesinde böyle bir toplantı yapıldığını görmedik. Mudanya sporumuzun duş almasın diye statta ki şofbenleri söküldü. Mevcut Belediye Başkanı keşke daha huzurlu bir Mudanya bırakabilseydi" dedi.

Baskı ve Tehditle Hizmet Olmaz.

Ünal "Personele ve vatandaşlara baskı yaparak, tehdit ederek hizmet üretemezsiniz, bizim belediyecilik anlayışımızda baskı olmayacak. Patronun oy kullanan vatandaş olduğunu 5 yıl boyunca unutmadan her günümüzü hizmet için çalışarak geçireceğiz. Mudanya'nın tüm sosyal kesimleriyle iletişim içinde ve müzakereler içinde çalışacağız. STK'lar ve Kent Konseyi bizim için oldukça önemlidir." dedi.

Mudanya'yı ve halkı çok iyi bildiklerini belirten Ünal 31 Mart 2019'da ki yerel seçimlerde halktan destek istedi.

Belediyenin Mevcut Borcu Beni Tedirgin Etmiyor

Mudanya Belediyesinin 2014 yılında 30 milyon lira olan borcunun 5 yıl içinde 38 milyon liraya çıkmış olmasının kendisini tedirgin etmediğini ve bununla baş edilebileceğini belirten Ünal, "Beş yıl boyunca her fırsatta harami, harami diyenler kendisinden önceki belediye yönetiminin 50'de biri kadar iş yapmadan algı operasyonları ile iki park haricinde hiç bir işi tamamlamadan üstelik çok beş yıl içinde ciddi gelirleri olmasına rağmen milyonlarca lira borcu arttırdılar" dedi.

Bunları Asla Yapmayacağım.

Gönül Belediyeciliği vurgusunu tekrarlayan Ünal, vatandaşa asla tepeden bakmayacaklarını, vatandaşın kalbini kıracak bir işin içinde olmayacaklarını, asla bulunduğu makamın gücünü vatandaşın canını acıtmak için kullanmayacağını, asla vatandaşlarımızı ötekileştirmeyeceğini, vatandaşın belediyeye gelirken endişe ve huzursuzluk içinde gelmeyeceğini, asla kurallara uymak kaydıyla çalışan hiç bir belediye çalışanının işine keyfi uygulamalar nedeniyle son vermeyeceğini söyledi.

Yıldıztepe'ye Törenle Dikilen Türk Bayrağına Yapılanlar Saygısızlıktır.

Mevcut Mudanya Belediye Başkanını Yıldıztepe projesi hakkında konuşan Ünal bu projenin de hesapsız kitapsız işler arasında olduğunu, Yıldıztepe de yol açılması çalışmaları akabinde istinat duvarı yapılırken yaşanan çökme sonucu oturulamaz raporu verilen villadan ve Mudanya Belediyesi ile bir Sivil Toplum Kuruluşu'nun törenle diktiği ve ankrajı'nda  Atatürk'ün "Mevzu bahis vatansa, gerisi teferruattır" veciz sözünün yer aldığı Türk Bayrağı'nın yakışıksız şekilde apar topar sökülmesinden duyduğu büyük rahatsızlığı dile getirdi. ÜNAL "Bayrağımıza yapılan bu saygısızlık bana göre hesap verilmesi gereken bir harekettir" diye konuştu.

Çok Katlı Bina Yapmayacağız. İnsanımıza Hizmet Edeceğiz.

Çok katlı bina yapmayacaklarını belirten Ünal Mudanya'nın acilen yapılması gereken düzenlemelerle içinde yaşayan insanının ferahlatılması gerektiğinin altını çizdi.

Projelerini henüz açıklamayacağını belirten Ünal çok kısa bir süre sonra ayakları yere basan, akla mantığa uyan, çözüm odaklı, insan odaklı projelerini Mudanyalılar ile paylaşacağını söyledi.

Karavan Turizmini uluslararası standartlarda Mudanya'ya getirmek istediklerini belirten Ünal, otopark sorunları, trafik sorunları, olta balıkçılığını geliştirecek yapay resifler atacaklarını, sosyal donatı alanları, BUSKİ işbirliği ile beşinci yılın sonunda mavi bayrak bir kaç plajı olan bir Mudanya hedeflediklerini açıkladı.

Sahil Bandı Eksiklikleri Kamunun Cebinden Çıkmayacak

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin yapmış olduğu ve bazı eksikliklerin yaşandığı Sahil Bandını dile getiren Ünal "Müteahhidin henüz içeride ödenmeyen 2 milyon lirası var ve bu eksikliklerin giderilmesi noktasında Bursa Büyükşehir Belediyemiz gerekeni yapacak. Dolayısyla burada vatandaşın mağduriyet yaşadığı aksaklıklar giderilirken yapılacak işlerin maliyeti kamudan çıkmayacak. Eksikler mutlaka giderilecek." dedi.

Hizmetin Önündeki En Büyük Engel Büyükşehir ile Uyumlu Çalışmamak

Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Mudanya Belediyesi arasındaki uyumlu çalışmanın önemini defalarca vurgulayan Ünal Mudanya ve Bursa Büyükşehir Belediyeleri arasındaki iletişimsizliğin ve sürtüşmenin kendisinin Mudanya Belediye Başkanı olması durumunda acilen giderileceğini ve uyumlu bir çalışmanın halka hizmet olarak yansıyacağını belirtti.

Dr. Ahmet Murat Ünal'ın programının tamamını aşağıda izleyebilirsiniz.

Son Güncelleme ( Pazartesi, 11 Şubat 2019 02:33 )  


SÜREYYA BUTİK MUDANYA

Hasanbey Mahallesi muhtarlığına makamda oturmak için değil, Mahallemiz için çalışmaya talibim

CEM TÜRKMEN HASANBEY MAHALLESİ MUHTAR ADAYI

Tıklayın

İlhan ATABEY

Bizim Muhtarlığımızda tatlı dil güleryüz, gönüllere girmek, doğru konuşup bitecek bir işi sonuçlandırmak var.

Daha modern, daha çağdaş, daha yaşanabilir bir Şükrü Çavuş için Geliyoruz!

Şeref ŞAŞ Şükrü Çavuş Mahallesi Muhtar Adayı

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU

 

TANZİM ÇÖZÜM

Hal'den 4.50TL'ye alınan bir ürün tanzim satışta 4.00TL'ye satılıyorsa devlet kilo ...

 

LİYAKAT, HAKİKATİN IŞIĞIDIR

Tanım (bir varlığa özgü nitelikleri belirtmek)  düşüncenin kılavuzudur. Dü...

 

SÜPERMENEMEN. Afiyet şeker olsun.

Bir zamanlar fakir sofralarının ve özellikle de öğrencilerin en meşhur yemeklerinden...

 

Hayri Yoğurdu Yemedi Halkın Üstüne Döktü!

Sayın Mudanya’lılar, Belediyenin haksız uygulamaları konusunda yaptığım paylaş...

Kimler Sitede

Şu anda 448 ziyaretçi çevrimiçi

Dost Siteler

www.agbursa.com
Ağ Bursa, Kültür, Sanat, Sinema, Bursa.
www.mudanyaonline.net
Mudanya'nın ilk portalı

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Mudanya İş Rehberi