Ahmet Murat Ünal

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Güncel Haber 2015 Yılı Haber Arşivi İLHAN ATABEY ÖMERBEY MAHALLESİNE TALİP

İLHAN ATABEY ÖMERBEY MAHALLESİNE TALİP

E-posta

İlhan ATABEY Mudanya Ömerbey Mah. Muhtar AdayıMudanya'nın tanınmış simalarından İlhan Atabey, "Muhtar olarak vatandaşla zaman mevhumu olmadan iletişim kanallarını açık tutmak, mahalle sakinlerinin mutlu ve acılı günlerinde yanlarında olmak, mahallemde yokluğu hissedilen gerçek muhtarlık hizmetini getirmek için göreve talibim" diyerek Mudanya Ömerbey Mahallesinden muhtar adayı olduğunu açıkladı.

 

31 Mart 2019 yılında yapılması planlanan Mahalli İdareler seçimleri öncesi mahalle muhtar adayları adaylıklarını ilan etmeye davam ediyor. son olarak adaylığını açıklayan Atabey Yapı Market ve Doğalgaz firması sahibi İlhan Atabey oldu.

1975 Yılında Diyarbakır'da dünyaya gelen ve 15 yıldan bu yana Ömerbey Mahallesinde ikâmet eden Atabey " Mahallelimizin beni seçmeleri halinde mağduriyetlerin yaşanmadığı, ihtiyaç sahiplerinin sorunlarını kendi sorunu gibi görecek, komşum açken tok yatmam sözünü benimsemiş birisiyim. Siyasi görüşü ne olursa olsun her vatandaşımıza eşit mesafede yaklaşıp ekibimle birlikte çözüm odaklı çalışacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın" dedi.

Muharlığa Aday Oldum Çünkü

Mudanya'da uzun yıllardır sıhhi su ve doğalgaz tesisatı alanında faaliyet gösteren firması bulunan İlhan Atabey, Endüstri Meslek Lisesi Doğalgaz Bölümü mezunu olup, halen Uludağ Üniversitesi Teknik Bilimler Bölümünde Ön Lisans eğitimine devam ediyor. Ömerbey Mahallesi'nde yaşanan bazı aksaklıkların 15 yıldır mahallede yaşayan birisi olarak kendisini muhtar adayı olmaya sevkettiğini vurgulayan Atabey ;

"Hani meşhur ve bir o kadar da ibret alınması gerektiğini düşündüğüm bir hikaye var kısaca şöyle;

Suçlarla mücadeleyi nasıl başardın" sorusuna New York'un efsane Belediye Başkanı Giuliani'nin cevabı şöyle olmuştu...

"Metruk bir bina düşünün. Binanın camlarından biri bile kırılsa, o camı hemen tamir ettirmezseniz, çok kısa sürede, oradan geçen herkes bir taş atıp, binanın tüm camlarını kırar. Ben ilk cam kırıldığında hemen tamir ettirdim. Bir elektrik direğinin dibine ya da bir binanın köşesine, biri, bir torba çöp bıraksın. O çöpü hemen oradan kaldırmazsanız, her geçen, çöpünü oraya bırakır ve çok kısa bir sürede dağlar gibi çöp birikir. Yakın zamanda bu çöpler daha fazla birikir. Sonunda buradaki restoranlar, hatta paket servis yapan insanlar bile çöpleri araba ile poşetler halinde getirerek buraya atarlar. Ben ilk konan çöp torbasını kaldırttım."

İşte Ömerbey Mahallesinde farkındalık oluşturmak, mahalleye sahip çıkma ve komşuluk ilişkilerini düştüğü yerden tutup ayağa kaldırmak ve hayatımın geçtiği mahallemin hak ettiği yere gelmesi için bir şeyler yapmak isteğiyle yola çıktım. Samimi, net olarak emek, çaba sarf edeceğimden kimsenin şüphesi olmasın. mahallemde ihtiyaç sahipleri başta olmak üzere, gençler, altyapı sorunları ve sokak hayvanları için mücadele isteğim ve projelerim var. " diye konuştu.

İlhan ATABEY Mudanya Ömerbey Mahallesi Muhtar Adayı

Son Güncelleme ( Pazar, 27 Ocak 2019 01:48 )  


Hasanbey Mahallesi muhtarlığına makamda oturmak için değil, Mahallemiz için çalışmaya talibim

CEM TÜRKMEN HASANBEY MAHALLESİ MUHTAR ADAYI

Tıklayın

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU

 

ATEŞ DÜŞTÜ VİLLA GÖRÜNDÜ

Mudanya'ya yakın zamanda gelenler, Orhan Veli'nin o meşhur şiirinden esinlenerek  ...

 

BİR BEKA MESELESİ

Akp Genel Başkanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Mhp lideri Devlet Bah...

 

Hayri Yoğurdu Yemedi Halkın Üstüne Döktü!

Sayın Mudanya’lılar, Belediyenin haksız uygulamaları konusunda yaptığım paylaş...

Kimler Sitede

Şu anda 413 ziyaretçi çevrimiçi

Dost Siteler

www.agbursa.com
Ağ Bursa, Kültür, Sanat, Sinema, Bursa.
www.mudanyaonline.net
Mudanya'nın ilk portalı

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Mudanya İş Rehberi