TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Güncel Haber 2015 Yılı Haber Arşivi Mudanya'da Öğretmenlere Trafik Eğitim Seminerleri

Mudanya'da Öğretmenlere Trafik Eğitim Seminerleri

E-posta

İçişleri Bakanlığı'nın trafik kazalarının azaltılması amacıyla hazırlanan 100 günlük eylem planı kapsamında 2018-2019 eğitim öğretim yılı öncesi Mudanya’da öğretmenlere yönelik "Trafik Güvenliği Eğitim Seminerleri" düzenlendi. Eğitim seminerlerini Mudanya Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliğinde görevli polis memuru Kubilay Tercanlı veriyor.

Mudanya Emniyeti Trafik Şube Eğitim Birimi tarafından yapılan açıklamada, “Seminerler 05.09.2018 - 13.09.2018 tarihleri arasında Mudanya İmam hatip Lisesi Sami Evkuran Anadolu Lisesi ve Halk Eğitim A.S.O Müdürlükleri konferans salonlarında yapılmaya başlandı. 05.09.2018-06.09 2018 tarihlerinde toplam 443 öğretmen seminere katıldı. Seminer sonuna kadar toplamda 768 öğretmenin katılması planlandı”. satırlarına yer verildi.

Mudanya'da Trafik Eğitim Seminerleri Veriliyor

Trafik güvenliği ve farkındalığı eğitimi seminerlerinde genel trafik kuralları yanı sıra özellikle hız kuralları, yakın takip, kavşaklarda geçiş önceliği, alkollü araç kullanımının sonuçları, trafik işaret ve işaretçilerine uyma önceliği eğitimleri verilmekte. Yanı sıra emniyet kemeri ile kask kullanımının önemi, güvenli sürüş ilkeleri, trafikte hoşgörü ve saygının önemi ile Mudanya’da başlatılan temiz trafik uygulaması kapsamında Halitpaşa Caddesi ve İpar caddesindeki park yasakları ile ilgili bilgilerde verildi.

Eğitimde sözlü anlatımın yanında, slaytlarla gösterilen örnek trafik kazaları görüntülerinde Mudanya’da Mobese kameralarına yansıyan görüntüler kullanıldığı bu kaza görüntülerinin “kazalar başkalarının başına gelmiyor bizlerin başına da gelebilir” düşüncesini yansıtmak olduğu, kaza görüntüleri ile ilçemizde en çok kazanın meydana geldiği bölgeleri ve buralarda sürücüler ve yayaların sıklıkla yaptıkları kural ihlalleri gösterildi.

Sigorta Bilgi ve Gözetim merkezi (SBM) tarafından geliştirilen “Mobil Kaza Tutanağı” cep telefonu uygulamasının nasıl çalıştığı ve sürücülerin kendi aralarında Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tespit Tutanağının mobil olarak nasıl düzenleneceği uygulamadaki deneme kaza girişi ekranından uygulamalı olarak perdeye yansıtılarak gösterildi.

 

Son Güncelleme ( Cumartesi, 08 Eylül 2018 11:29 )  


AYBAR İLETİŞİM VODAFONE MUDANYA

MUDANYA'DA SATILIK DAİRELER KADEMOĞLU İNŞAAT

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU

 

SEVGİNİN METALAŞMASI

Sevgi;  kişinin kendisi dışındakilere bağlanmasını, yakınlaşmasını sağlayan r...

 

BEN ENİYİSİ SIVIŞAYIM (BES)

Son 4 ayda 85bin 550 kişi BES'ten (Bireysel Emeklilik) çıkmış. Son 2 ayda BES tasarru...

 

NASIL BİR BELEDİYE BAŞKANI…?

Yerel seçimlere 5 aydan daha az bir süre kala her yerde olduğu gibi Mudanya’da da ada...

 

RUM SEVİCİLİĞİ KARDEŞLİK Mi?

Zeytinlik Dağı'nda yaptığı ünlü vaazda İsa peygamber şöyle demişti: “Kötül...

Kimler Sitede

Şu anda 659 ziyaretçi çevrimiçi

Dost Siteler

www.agbursa.com
Ağ Bursa, Kültür, Sanat, Sinema, Bursa.
www.mudanyaonline.net
Mudanya'nın ilk portalı

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Mudanya İş Rehberi