Ahmet Murat Ünal

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Güncel Haber 2015 Yılı Haber Arşivi KURBANLIKLAR MUDANYA’YA GELDİ

KURBANLIKLAR MUDANYA’YA GELDİ

E-posta

Kurban bayramına sayılı günler kala yurdun bir çok bölgesinden Mudanya’ya kurbanlıklar gelmeye başladı. Mudanya dolgu alanında her zaman kurulan kurbanlık satış noktasındaki kurban yerlerinin yapımları devam ediyor. 

Bu yıl ki satışların memnuniyet verici olduğunu belirten büyükbaş hayvan satıcıları fiyatların yüksek olmasının girdi maliyetlerinin fazla olmasından kaynaklandığını ifade ediyorlar.

ORHAN YILDIRIM KURBAN SATICISI

Çocukluğundan bu yana büyükbaş hayvan yetiştiriciliği ve satıcılığı yaptığını belirten Mustafa Şahin.” Erzurum’dan getirdiğim hayvanlarımı kendi ellerimizle besliyoruz. Montofon kırması hayvanlarımız 250 ile 300 kilo arasında geliyor ve fiyatları 11 bin TL ile 13 bin TL arasında, hayvan fiyatlarımız geçen yılla bu yılki fiyat farkı yüzde 25 bu yıl daha pahallı. Girdi fiyatlarımız arasında da yüzde 20’lik bir artış görülüyor. Her şey nasip kısmet, amacımız getirdiğimiz bütün hayvanları satmaktır” dedi.

MUSTAFA ŞAHİNbesici

Diğer bir satıcı Tahir Bağdatlı da.” Hayvanlarımızı Artvin Bayburt’tan getiriyorum. Hayvanlarımız 160 ile 300 kilo arasında geliyor ve fiyatları da 7 bin TL’ ile 12 bin TL arasından fiyatlarımız değişiyor. Satışlardan memnunuz ancak burgun geçiyor” dedi.

TAHİR BAĞDATLI BESİCİ

Çocuklarımız dedikleri büyükbaş hayvanları satmaya kıyamadığını belirten ve 7 yaşından bu yana ailesiyle birlikte büyükbaş hayvan yetiştiriciliği yaptıklarını belirten Orhan Yıldırım’da satışlarımız çok güzel genelde bizim hayvanlarımız 1 tona yakın olmaktadır. Her yıl bu ağılıklarda hayvanlarımızı kurban bayramlarında Mudanya’ya getirip satıyoruz. Onlar bizim çocuklarımız gibi, satmaya kıyamıyoruz ancak yapacak bir şey yok. Van Ardahan bölgemizden getirdiğimiz hayvanlarımız 8 bin TL’den 15 bin TL ye kadar satılmaktadır. Kimiz zaman onlar bizi öpüyor kimi zamanda biz onları yanaklarından öpüyoruz. Aramızda güzel bir bağ var ama Kurban bayramındayız satmaktan başka çaremiz yok” dedi.
         

Tarık ARSLAN/MUDANYA

Son Güncelleme ( Çarşamba, 08 Ağustos 2018 13:56 )  


Hasanbey Mahallesi muhtarlığına makamda oturmak için değil, Mahallemiz için çalışmaya talibim

CEM TÜRKMEN HASANBEY MAHALLESİ MUHTAR ADAYI

Tıklayın

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU

 

BİR BEKA MESELESİ

Akp Genel Başkanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Mhp lideri Devlet Bah...

 

Hayri Yoğurdu Yemedi Halkın Üstüne Döktü!

Sayın Mudanya’lılar, Belediyenin haksız uygulamaları konusunda yaptığım paylaş...

Kimler Sitede

Şu anda 518 ziyaretçi çevrimiçi

Dost Siteler

www.agbursa.com
Ağ Bursa, Kültür, Sanat, Sinema, Bursa.
www.mudanyaonline.net
Mudanya'nın ilk portalı

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Mudanya İş Rehberi