Ahmet Murat Ünal

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Güncel Haber 2015 Yılı Haber Arşivi YAĞIŞ GELİYOR! HAFRİYAT HEYELANINA TEDBİR ALINMASI İSTENİYOR

YAĞIŞ GELİYOR! HAFRİYAT HEYELANINA TEDBİR ALINMASI İSTENİYOR

E-posta

Mudanya Şükrüçavuş Mahallesi, Su Deposu Caddesi üzerinde bulunan inşaatın hafriyatı sırasında meydana gelen toprak kayması, Başarır Apartmanı sakinlerine korkulu anlar yaşatırken meteoroloji şiddetli yağış uyarısında bulundu.

Mudanya Şükrüçavuş Mahallesinde inşaat çalışması sırasında meydana gelen toprak kayması, aynı mahalledeki Ihlamur sokakta bulunan Başarır apartmanını tehdit ediyor. Toprak kayması sebebiyle yolun yarısının çökmesi sonucu apartman sakinleri bir felaketin yaşanmamsı için Mudanya Belediyesinden yardım bekliyorlar. İnşaatın hafriyat çalışmasında devrilen elektrik direği mahallede paniğe neden olurken, elektriklerin kısa devre yapması bazı dairelerde ufak tefek yangınlara neden olduğu ifade edildi.

HEYELAN KORKUTUYOR

Her yağmurda yolun kaymaya devam ettiğini söyleyen mahalle sakinleri, Mudanya Belediyesine yaptıkları müracaat sonunda bariyerle yolu kapattıklarını başka bir önlem alınmadığını öne sürdüler. “kendilerine binamızın tehlike altında olduğunu söylediğimizde, bize binanın kaya üzerinde olduğundan bir şey olmayacağını söylediler. Oysa kayan yerde kayalık ama her yağmur sonra kaymaya devam ediyor. Müteahhide ceza yazdıklarını inşaatı durdurduklarını, 2 aydan önce bir şey yapılmayacağı bilgisini vererek gittiler. 2 ay bu binada oturanlar kabus yaşamaya mahkum edildi. Bir an önce bu yerin kontrol altına alınmasını istiyoruz” dediler.

Toprak kayması sonrası önlem olarak tahtalarla, kalaslarla ve urganlarla önlem alınmaya çalışması dikkati çekiyor, üstelik su ve doğal gaz borularının açıkta olması kendi başına tehlike oluşturuyor. Çevrede oturanlar “diğer illerde gördüğümüz bir felaketin yaşanması mı bekleniyor” diyerek, Belediyeyi bir an önce tedbir almaya çağırdılar.

Son Güncelleme ( Perşembe, 02 Ağustos 2018 16:19 )  


Hasanbey Mahallesi muhtarlığına makamda oturmak için değil, Mahallemiz için çalışmaya talibim

CEM TÜRKMEN HASANBEY MAHALLESİ MUHTAR ADAYI

Tıklayın

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU

 

BİR BEKA MESELESİ

Akp Genel Başkanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Mhp lideri Devlet Bah...

 

Hayri Yoğurdu Yemedi Halkın Üstüne Döktü!

Sayın Mudanya’lılar, Belediyenin haksız uygulamaları konusunda yaptığım paylaş...

Kimler Sitede

Şu anda 677 ziyaretçi çevrimiçi

Dost Siteler

www.agbursa.com
Ağ Bursa, Kültür, Sanat, Sinema, Bursa.
www.mudanyaonline.net
Mudanya'nın ilk portalı

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Mudanya İş Rehberi