TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Güncel Haber 2015 Yılı Haber Arşivi Hakan Çavuşoğlu'ndan Gazze ve Kudüs Açıklaması

Hakan Çavuşoğlu'ndan Gazze ve Kudüs Açıklaması

E-posta

Başbakan Yardımcısı Hakan ÇavuşoğluBaşbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu İsrail'in Gazze katliamını kınadı. Çavuşoğlu yazılı açıklamasında "Gazze'de yaşamını kaybeden kardeşlerimize Allah rahmet eylesin. Yaralılara şifa niyaz ediyorum. Ellerinde bayraklarla barışçıl gösteri yapan masumlara, işgal uğruna tüm dünyanın gözü önünde gerçekleştirilen vahşi saldırıları kınıyorum.

Defalarca ifade ettiğimiz gibi, Kudüs'ü İsrail'e başkent yapmaya kalkmak, iki devletli çözümü reddetmek, barış için kurulan masaya tekme atmaktır. ABD'nin elçiliğini taşımakta ısrar etmesi, yaşanan olaylardan da görüldüğü gibi bölgede çok büyük bir provokasyon hamlesidir.

Kudüs herhangi bir şehir değildir; Peygamberlerin ayak izlerini barındıran, İslam'ın ilk kıblesi Kudüs'ü Kudüs yapan değerlere düşmanlık gütmek hiç kimsenin haddine değildir. Bu talihsiz girişim sadece Filistin ya da Müslümanları değil, Kudüs'ün kutsiyetine inanan tüm insanlığı hedef alan bir karardır.

Bu zamanda "İsrail'e hizmetkarlık" anlamına gelen bu adımı atmak, dünyada barışı istememektir. Adeta "Kudüs'te biraz yakıp yıkalım" denilerek, kan ve vahşete yatırım yapılmıştır.

İnşa ve yaşatma üzerine kurulu,  kötülüğe karşı iyiliği yayan bir medeniyetin mensupları olan bizler, Kudüs'e saplanan hançeri asla müsamaha ile karşılayamayız.

İnsanı insan yapan vasıfların başında gelen merhameti kaybettiğimizde bu dünyada yaşam çok zorlaşır. Tüm İslam aleminin yanı sıra çatışma istemeyen tüm kesimlerin umudu Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın ifade ettiği gibi, "Hukuku çiğneyen BM kararlarına aykırı kararı reddediyoruz."

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda ABD'nin Kudüs kararına karşı 128 ülke net tavır  koymuştur. Tehditle sadece 9 ülkenin desteğini alabilen bu girişimde ısrarcı olanlar, dünyaya meydan okumaktadır.

Dünya kendilerini üstün sayanlardan çok daha büyüktür. Dünya 5'ten büyüktür. Bu açıdan tüm dünyayı Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın ve Türkiye'nin sözüne kulak vermeye davet ediyorum. Dünyanın iyiliği ve huzuru için, tüm dünya ülkeleri ortak ses olmalıdır." dedi.

Son Güncelleme ( Salı, 15 Mayıs 2018 00:41 )  


Namlı Metal çelik Konstrüksiyon

Yamaç Tepe Cafe  Mudanya Yıldız Tepe Mevkii

GARAJ MOTORSİKLET YETKİLİ SERVİSİ MUDANYA

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU

Dost Siteler

www.agbursa.com
Ağ Bursa, Kültür, Sanat, Sinema, Bursa.
www.mudanyaonline.net
Mudanya'nın ilk portalı

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

 

BAŞKAN! BİR CİSİM DAHA YAKLAŞIYOR…

Son yazımızda " Bir Cisim Yaklaşıyor " dedik ama belli ki Mudanya’ya birden çok ci...

 

BİR CİSİM YAKLAŞIYOR BAŞKAN…!

Hatırlayacağınız üzere dört CHP’li meclis üyesi Belediye’ye VIP araç alımına...

 

Mudanya'ya Yakışıyor mu? İnşaatlarla Katlettiniz Mudanyamızı

Mudanya Yıldıztepe'de bulunan Doğalya Otelin karşısına, doğal görüntüyü bozan, ...

 

RUM SEVİCİLİĞİ KARDEŞLİK Mi?

Zeytinlik Dağı'nda yaptığı ünlü vaazda İsa peygamber şöyle demişti: “Kötül...

Kimler Sitede

Şu anda 225 ziyaretçi çevrimiçi

Mudanya İş Rehberi