TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Güncel Haber 2015 Yılı Haber Arşivi ÇAYÖNÜ, SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİ ŞENLİĞİ YAPILDI

ÇAYÖNÜ, SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİ ŞENLİĞİ YAPILDI

E-posta

Mudanya Belediyesi tarafından hayvancılığın, sütçülüğün, süt ve süt ürünlerinin teşvik edilmesine yönelik bu yıl ilk kez düzenlenen ve geleneksel hale getirilecek olan Süt ve Süt Ürünleri Şenliği, Çayönü Mahallesi’nde gerçekleştirildi.

Çayönü süt şenliği Mudanya 2018 Hayri ve Gülbahar Türkyılmaz

Mudanya’nın değerlerini düzenlenen festival ve şenliklerle yaşatan Mudanya Belediyesi, Bağbozumu, İncir, Zeytin ve Lezzet şenliklerinin ardından hayvancılığın, sütçülüğün, süt ve süt ürünlerinin teşvik edilmesine yönelik bir şenliğe daha imza attı. Mudanya Belediyesi tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen ve geleneksel hale getirilecek olan Süt ve Süt Ürünleri Şenliği, Çayönü Mahallesi’nde gerçekleştirildi. Mahalle meydanında gerçekleşen etkinliklere Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz ve eşi Gülbahar Türkyılmaz, CHP Mudanya İlçe Başkanı Ergül Batman, Mudanya Ziraat Odası Başkanı Raif Döner, Mudanya Muhtarlar Derneği Birliği Başkanı Saadettin Tamaç, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Şenlik, Balkan müziğinin usta sesi Suzan Kardeş’in konseriyle taçlandı.

Şenliğin açılışında konuşan Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Mudanya’da yetişen ürünleri bir dünya markası haline getirmek için çaba harcadıklarını belirterek, “Bugüne kadar ne söz verdiysek yerine getirdik. Öncelikle temiz, dürüst bir anlayışla birlikte gece gündüz çalışarak, ilçenin genelinde hizmetlerimizi gerçekleştirdik. Belediye meclisimizde oy birliğiyle Türkiye’de örnek proje seçilen bir proje için ilk adımı attık. Çayönü’nde 140 dönüm araziyi Çayönü Merkez Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’ne tahsis ettik. Köy içindeki ahırlar kalkacak, ortak bakım alanları, üretilen süt ve diğer ürünlerin imalathanesi olacak ve ürettikleriniz Mudanya Belediyesi’nin desteğiyle Türkiye’nin her yerine ulaştırılacak. Üreticimiz kazancını artıracak. Köylümüz daha mutlu olacak. Herkesin eşit, hakkının hukukunun korunduğu adaletli bir belediyeyiz biz. Bizim yandaşımız yok, bizim paydaşımız var. Geleneksel hale getireceğimiz festivallerle ürünlerimize hak ettiği değeri vereceğiz. Çayönü salça makinesi istiyormuş, hemen onu da değerlendirmeye alacağız” dedi.
Başkan Türkyılmaz, “Sözümüz var bizim. Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi köylümüz yeniden milletin efendisi olacaktır. İthal saman getirenler, ithal et getirenler bir daha bu memlekette asla yönetici olamayacaktır. Bu toprağın nasıl bereketli olduğunu, bu üreticinin nasıl becerikli olduğunu herkes görecek. 24 Haziran’da Atatürk ilke ve devrimleri ışığında Türkiye’m yeniden kalkınacak” ifadelerini kullandı.

Suzan yedikardeş süt şenliği Çayönü'nde çoşturdu

Kaynak Mud.Bel. Basın Bürosu

Son Güncelleme ( Salı, 15 Mayıs 2018 00:18 )  


Muhtar Ziya Yavuz Şükrü Çavuş Mahallesi Muhtar Adayı

Partiler üstü dinamik bir hizmet anlayışıyla, göreve yeniden talibim.

Daha modern, daha çağdaş, daha yaşanabilir bir Şükrü Çavuş için Geliyoruz!

Şeref ŞAŞ Şükrü Çavuş Mahallesi Muhtar Adayı

Hasanbey Mahallesi muhtarlığına makamda oturmak için değil, Mahallemiz için çalışmaya talibim

CEM TÜRKMEN HASANBEY MAHALLESİ MUHTAR ADAYI

Tıklayın

AYBAR İLETİŞİM VODAFONE MUDANYA

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU

 

NE KADAR KİTAP OKUYORUZ ?

Ülkemiz yeni kitap sayısıyla dünya sıralamasındaki 11. sırada yer almaktadır. Bu...

 

MEVCUT BAŞKAN

Cumhuriyet Halk Partisi mevcut başkanı aday-maday göstermez ama siyaset bu belli de olm...

Kimler Sitede

Şu anda 1197 ziyaretçi çevrimiçi

Dost Siteler

www.agbursa.com
Ağ Bursa, Kültür, Sanat, Sinema, Bursa.
www.mudanyaonline.net
Mudanya'nın ilk portalı

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Mudanya İş Rehberi