TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Güncel Haber 2015 Yılı Haber Arşivi MUDANYA ESNAFI YİNE EMİR ALİ USTA DEDİ.

MUDANYA ESNAFI YİNE EMİR ALİ USTA DEDİ.

E-posta

Mudanya Esnaf ve Sanatkârlar Odası 26. Olağan Kongresi'ni İpar Caddesi Behçetoğulları Toplantı ve Düğün Salonunda gerçekleştirdi. Emir Ali USTA başkanlığında ki tek listeli seçimde kongreye 303 esnaf katılırken kullanılan 241 geçerli oy ile Emir Ali USTA ve yönetimi 4 yıllığına güven tazeledi. Sandıklardan geçersiz oy çıkmadı. Kongreye USTA'nın "Sizlere gereği gibi hizmet edemedik" özrü dikkat çekerken Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz'a gönderme yaparak "Kedi kovalamaktan balık tutamadık " sözleri ise kongrenin seçimin ötesinde konusu oldu.

Kongre de yaptığı icraatları ve geçtiğimiz 4 yıllık görev sürecinde Mudanya Esnafı'nın karşılaştığı sorunları sinevizyon gösterimi ile paylaşan Emir Ali USTA "Sizlerde özür diliyorum. Bu 4 yıllık süreç içinde görevimizi layıkı ile yapamadık. Gerektiği gibi hizmet edemedik. Kedi kovalamaktan balık tutamadık" diyerek Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz'ın esnafa zulüm yaptığını ve 30 yıldan bu yana esnafa kesilmeyen cezaları keserek Mudanya Belediyesini küçük esnafa kestiği cezalarla finanse ettiğini söyledi.

MUDANYA ESNAF ODASI BAŞKANI EMİR ALİ USTA GÜVEN TAZELEDİ

Divan Başkanlığını  Bursa Esnaf Ve Sanatkarlar Odalar Birligi (BESOB) Başkan Vekili Fahrettin Bilgit'in yaptığı kongrede faaliyet ve denetim raporlarının okunarak yönetim ve denetim kurullarının ibra edilmesinden sonra teşekkür konuşması yapan USTA "Emir Ali USTA'yı, Emir Ali USTA yapan sizlersiniz sağ olun var olun. " dedi.

MUDANYA ESNAF KONGRESİ VİDEO TIKLA SEYRET

Kongreye Keles Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Hüseyin Ekmekçi,  İnegöl Kahveciler Odası Başkanı Salih Pakoğlu, İnegöl Şoförler ve Otomobilciler odası Başkanı Bahattin Korkmaz, Karacabey Berberler Odası Başkanı İlhami Kösem, Yeşil Nilüfer Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Vedat Bayram Aydın, Bursa Isıtıcılar Odası Başkanı Hakan Ziya ve Mudanya'dan çok sayıda oda, sivil toplum kuruluşu başkanları, siyasiler konuk olarak katılım sağladılar.

Saat 13:30'sa açılışı yapılan kongre oturumunda gündem maddeleri gereğince sırasıyla ;

Başkanlık divanı oluşturuldu. Saygı duruşu ve İstiklâl Marşımızın okunmasından sonra, Başkanlık Divanına tutanakları imzalama yetkisi verildi. Yönetim Kurulu faaliyet raporu okunmasından önce söz alan Oda Başkanı ve kongre'nin tek başkan adayı Emir Ali USTA faaliyetlerini bir 27 dakikalık video gösterisi ile sundu. Ayrıca faaliyet ve denetim raporları okunarak oy birliği ile kabul edildi. Bilanço, gelir ve gider hesapları oy birliği ile kabul edildi. Yönetim ve denetim kurulları ayrı ayrı oylanarak, oy birliği ile ibra edildiler.

Kongre gündem maddeleri arasında yer alan yeni döneme ait çalışma programı ile bu programda yer alacak olan üyelerin mesleki eğitim, teorik ve pratik kurs programlarını ve tahmini bütçe oylanarak oy birliği ile kabul edildi. Divan Başkanının yaptığı anonslarda söz alan olmadı.

Oda Başkanı Emir Ali USTA'ya bürüt iki asgari ücret takdir edilirken, huzur, yolluk ve konaklama ücretleride tespit edildi. Birlik tarafından gündeme alınması istenen yetkiler oylanarak oy birliği ile kabul edildi.

Dilek ve temennilerde söz alan Kadir Kahraman Mudanya'nın ticari atardamarları olan İpar, Halitpaşa ve Mustafa Kemal Paşa caddelerine esnafın kendi mağazaları önünde park etmesinin müşterileri kaçırdığı belirtilerek üst caddelere park edilmesini istedi. Kahraman büyük avm'leri örnek göstererek esnaf odasının öncülüğünde Mudanya Esnafı'nın da belirli gün ve haftalarda özel kampanyalara imza atarak Mudanyalıları yerel esnaftan alışveriş yapmaya özendirmesinin faydalı olacağını söyledi.

 

Mudanya Esnaf ve Sanatkârlar Odası Yönetim Kurulu Listesi

Başkan Emir Ali Usta

Asil Yönetim Kurulu

Ertan Abdülazizoğlu
Nedim Erzan
Esat Demircan
Cevat demirci
Mustafa Oruk
Hasan Devecioğlu
Mustafa Koç
Halil İbrahim Uğur

Denetim Kurulu Asil Listesi

Gülşen Ersezen
Necdet Uyar
Haydar Gürsoy

Yönetim Kurulu Yedek Listesi

Hüseyin Aydın
Ünal Er
Necmi Uysal
Adnan Koru
Mehmet Ali Aykul
Mustafa Gür
Mete Korkutan
Seyit Ahmet Babur
Melek Bayrakoğlu

Denetim Kurulu Yedek Listesi

Mustafa Murat Ekim
Bilal Bayram
Yasemin Acar

Mudanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Kongresinde seçilen yönetim kurulu 12-01-2018

FOTO GALERİ

Son Güncelleme ( Cumartesi, 13 Ocak 2018 01:56 )  


AYBAR İLETİŞİM VODAFONE MUDANYA

MUDANYA'DA SATILIK DAİRELER KADEMOĞLU İNŞAAT

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU

 

YILIN İLK KARI DÜŞMEDEN ENFLASYON DÜŞTÜ. YAŞASIN(!)

Dövizin hararetli olduğu yaz döneminden bugüne dolardaki düşüş yaklaşık %30 oldu...

 

RÜYA GİBİ BİR SAHİL -ÇÖKÜŞ-

Geçtiğimiz Nisan ayında  Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu tarafından “Güneş y...

 

MİLLİ BÜTÜNLÜK

Türkiye'de "Cumhur ittifakı kaybederse Beka sorun olur" diyen Türkiye'nin çok büyük ...

 

MİLLİ HAFIZA

Tarih bir milletin hafızasıdır . Hafızasını yitirmiş milletler dostunu düşmanın...

 

SEVGİNİN METALAŞMASI

Sevgi;  kişinin kendisi dışındakilere bağlanmasını, yakınlaşmasını sağlayan r...

Kimler Sitede

Şu anda 475 ziyaretçi çevrimiçi

Dost Siteler

www.agbursa.com
Ağ Bursa, Kültür, Sanat, Sinema, Bursa.
www.mudanyaonline.net
Mudanya'nın ilk portalı

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Mudanya İş Rehberi