TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Güncel Haber 2015 Yılı Haber Arşivi Altıntaş hizmet binasına Büyükşehir ile kavuştu

Altıntaş hizmet binasına Büyükşehir ile kavuştu

E-posta

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Mudanya İlçesi Altıntaş Mahallesi’nin önemli ihtiyaçlarından olan düğün salonu, sağlık ocağı ve muhtarlığın da bulunduğu hizmet binasını bölgeye kazandırdı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa’nın değerine değer katan hizmetlerini tüm ilçelere ulaştırdığını belirterek, Mudanya’ya kazandırılan Altıntaş Hizmet Binası’nın da bölgeye değer katacağını söyledi.


Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa’yı her alanda bir marka haline getirmek amacıyla yürütülen faaliyetleri, tüm ilçelerde devam ediyor. Bu kapsamda, Büyükşehir Belediyesi tarafından Mudanya İlçesi’nin Altıntaş Mahallesi’ne kazandırılan, düğün salonu, sağlık ocağı ve muhtarlığın da bulunduğu ‘Altıntaş Hizmet Binası’ törenle faaliyete başladı.
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi’nin kenti geleceğe taşıyan çalışmalarına her alanda devam ettiklerini söyleyerek, “Mudanya’nın Altıntaş Mahallesi’ne yakışan güzel bir hizmet binasının açılışını gerçekleştirmekten dolayı mutluyuz. Bu dönem, hizmet dönemi. Muhtarlık binası, sağlık ocağı ve düğün salonunun içinde bulunduğu hizmet binası ile bölge halkının önemli bir ihtiyacı çözüme kavuştu” dedi.

 

“Mudanya için ne yapsak az”

Başkan Altepe, Altıntaş’taki tesisin 1 milyon 100 bin TL’ye mal olduğunu söyleyerek, “Çevresiyle birlikte düzenlenen, insanların etkinliklerini en güzel şekilde yapacağı bir hizmet binası oldu. Bizler bu dönemde eserler bırakıyoruz. Mudanya Altıntaş’a değer katacak olan hizmet binası inşaatı 550 m2 taban alanı üzerine gerçekleştirildi. Düğün salonu ile mutfak, gelin odası, tesisat odaları gibi diğer ünitelerin yanı sıra muhtarlık binası ve sağlık merkezi alanlarını kapsıyor. Altıntaş için, Mudanya için ne yapsak az, hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.
Başkan Altepe, Büyükşehir Belediyesi’nin bir yandan Bursa’nın kent merkezinde bir yandan da 17 ilçede 1076 mahallede çalışmalarını sürdürdüğünü belirterek, “Yapılan çalışmalarla birlikte Mudanya’nın altyapısı da, üstyapısı da, sahili de yapılıyor. Tüm bölgeye giden yollar yapılıyor. 3 yılda sadece altyapıyla ilgili yapılan yatırım 83 milyon TL olmuş, devam eden 26 milyon TL’lik yatırım var, Mudanya bölgesinde 54 milyon TL’lik yol yapılmış. Şu anda devam eden ve bitmek üzere olan projelerle birlikte tam 234 milyon TL’lik yatırım yapılıyor. Büyükşehir olmasa, imkanı yok olmazdı” şeklinde konuştu.

Altıntaş’a yakışan tesis 


Törene katılan Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve AK Parti Bursa Milletvekili Dr. Mehmet Müezzinoğlu da birlik ve beraberliğin önemine değindiği konuşmasında, “Mudanya’nın Altıntaş Mahallesi’nde, muhtarlık binasının saygın olması önemli. Mahallenin en güçlü dinamiğidir, muhtarlık… Sağlık hizmeti, en saygın mekanda vatandaşımız sağlık hizmeti alabilsin, güven adresi olsun ve en ufak bir sıkıntısında kapısını rahatlıkla çalabileceği aile hekiminin de mekanı düzgün olsun. Öte yandan sosyal etkinliklerin yapılacağı son derece saygın bir merkez olmuş. İnsanımıza yakışanı yapmak, bizim görevimiz ve sorumluluğumuz. Bu anlamda Altıntaş Mahallesi sakinlerine yakışır bu güzel sosyal hizmet binasının yapımını gerçekleştiren Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye gönülden teşekkür ediyorum. Geleceğimiz de bugünden daha aydınlık ve huzurlu olsun…” dedi.


Mudanya Altıntaş Mahallesi Muhtarı Hüseyin Bayram ile Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer de tesisi bölgeye kazandıran Başkan Altepe’ye teşekkür etti. Konuşmaların ardından açılışı yapılan Altıntaş Hizmet Binası’nı gezen Başkan Altepe, mekanda yapılacak ilk sünnet düğününün sahiplerine de hayırlı olsun dileklerini ileterek, bisiklet hediye etti.

Kaynak BŞB Basın Bülteni

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Mudanya İlçesi Altıntaş Mahallesi’nin önemli ihtiyaçlarından olan düğün salonu, sağlık ocağı ve muhtarlığın da bulunduğu hizmet binasını bölgeye kazandırdı.

Son Güncelleme ( Pazartesi, 07 Ağustos 2017 12:16 )  


Namlı Metal çelik Konstrüksiyon

Yamaç Tepe Cafe  Mudanya Yıldız Tepe Mevkii

GARAJ MOTORSİKLET YETKİLİ SERVİSİ MUDANYA

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU

Dost Siteler

www.agbursa.com
Ağ Bursa, Kültür, Sanat, Sinema, Bursa.
www.mudanyaonline.net
Mudanya'nın ilk portalı

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

 

BAŞKAN! BİR CİSİM DAHA YAKLAŞIYOR…

Son yazımızda " Bir Cisim Yaklaşıyor " dedik ama belli ki Mudanya’ya birden çok ci...

 

BİR CİSİM YAKLAŞIYOR BAŞKAN…!

Hatırlayacağınız üzere dört CHP’li meclis üyesi Belediye’ye VIP araç alımına...

 

Mudanya'ya Yakışıyor mu? İnşaatlarla Katlettiniz Mudanyamızı

Mudanya Yıldıztepe'de bulunan Doğalya Otelin karşısına, doğal görüntüyü bozan, ...

 

RUM SEVİCİLİĞİ KARDEŞLİK Mi?

Zeytinlik Dağı'nda yaptığı ünlü vaazda İsa peygamber şöyle demişti: “Kötül...

Kimler Sitede

Şu anda 661 ziyaretçi çevrimiçi

Mudanya İş Rehberi