TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Güncel Haber 2015 Yılı Haber Arşivi Satışlara CHP-MHP yetkisi!

Satışlara CHP-MHP yetkisi!

E-posta

Mudanya Belediye Meclisi, Temmuz ayı olağan toplantısını CHP'den 9, Ak Parti'den 4, MHP'den 3, Bağımsız 4 üyenin katılımıyla Uğur Mumcu Kültür Merkezi'nde gerçekleştirdi.


YILDIZTEPE'YE PLAN DEĞİŞİKLİĞİ

 

Çoğunluğu imarla ilgili olan konuların görüşüldüğü gündemin 21. maddesinde, İmar Komisyonu'nun Yıldıztepe projesi ile ilgili bölgedeki plan değişikliği konusundaki raporu oyçokluğuyla kabul edildi. Halitpaşa Mahallesi'ndeki söz konusu proje ilgili parseldeki plan değişikliğinin gündeme geldiği mecliste, Ak Partili üyeler, İmar Komisyonu raporunun Büyükşehir vaziyet planına uygun olmadığını öne sürerek ek süre istedi. MHP'liler, Yıldıztepe projesinin Mudanya'nın prestiji olacağını öne sürerek, zaman kaybedilmemesi gerektiğini savundu. Söz konusu bölgenin Mudanya Belediyesi'nin uhdesinde olduğundan dolayı Büyükşehir'den herhangi bir onaya gerek duymadıklarını belirten CHP'liler ise, ek süre istenecek bir durumun olmadığını, Büyükşehir'in orada herhangi bir vaziyet planı olmadığını öne sürdü. Konuşmalar ardından yapılan oylamada Ak Partililer Yıldıztepe projesinin bulunduğu alanda yapılan plan değişikliğine çekimser kalırken, CHP, MHP ve Bağımsız üyelerin oyçokluğuyla plan değişikliği kabul edildi.

Öte yandan meclis, İşletme ve İştirakler Müdürlüğü'nün komisyona havale ettiği ve komisyonca satışları kabul görmeyen 35 adet hisseli taşınmazın satışına oyçokluğuyla yetki verdi.

KOMİSYON 35 TAŞINMAZI SATIŞA UYGUN BULMADI, MECLİS OYÇOKLUĞUYLA İZİN VERDİ!

Öte yandan meclis, İşletme ve İştirakler Müdürlüğü'nün komisyona havale ettiği ve komisyonca satışları kabul görmeyen 35 adet hisseli taşınmazın satışına oyçokluğuyla yetki verdi. Mülkiyetleri Mudanya Belediyesi'ne ait olan Has Mahalle'deki 35 adet arsanın ihtiyaç halinde satışları komisyon raporunca uygun bulunmayan gündem maddesine, oyçokluğuyla satış izin çıktı. Toplantıda yöneltilen soruları cevaplayan Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Has Mahalle'de gerçekleşecek satışlardan elde etmeyi hedefledikleri gelirin Yıldıztepe, Zübeyde Ana Kreş ve Anaokulu ile Taş Mektep projelerinde kullanılacağını söyledi. MHP, göreve geldikleri günden bu yana taşınmazların satışlarıyla ilgili düşüncelerinin net olduğunu belirterek, hisseli arazilerde satışlara uygunluk vereceklerini belirttiklerini anımsattı. Komisyon raporunca satışa uygun bulunmayan arsaların, satışının parçalanmış arsaların toplanması açısından uygun olacağını öne süren CHP'liler, "Rapor uygun değil, satış uygundur" dedi. Ak Parti ve Bağımsız 8 üye, taşınmazların satışına onay vermezken, CHP ve MHP'li 13 üye ise söz konusu satışları ihtiyaç olması halinde onayladı. 

Mülkiyetleri Mudanya Belediyesi'ne ait olan Has Mahalle'deki 35 adet arsanın ihtiyaç halinde satışları komisyon raporunca uygun bulunmayan gündem maddesine, oyçokluğuyla satış izin çıktı. Toplantıda yöneltilen soruları cevaplayan Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Has Mahalle'de gerçekleşecek satışlardan elde etmeyi hedefledikleri gelirin Yıldıztepe, Zübeyde Ana Kreş ve Anaokulu ile Taş Mektep projelerinde kullanılacağını söyledi.

Son Güncelleme ( Salı, 25 Temmuz 2017 12:06 )  


Namlı Metal çelik Konstrüksiyon

Yamaç Tepe Cafe  Mudanya Yıldız Tepe Mevkii

GARAJ MOTORSİKLET YETKİLİ SERVİSİ MUDANYA

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU

Dost Siteler

www.agbursa.com
Ağ Bursa, Kültür, Sanat, Sinema, Bursa.
www.mudanyaonline.net
Mudanya'nın ilk portalı

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

 

BAŞKAN! BİR CİSİM DAHA YAKLAŞIYOR…

Son yazımızda " Bir Cisim Yaklaşıyor " dedik ama belli ki Mudanya’ya birden çok ci...

 

BİR CİSİM YAKLAŞIYOR BAŞKAN…!

Hatırlayacağınız üzere dört CHP’li meclis üyesi Belediye’ye VIP araç alımına...

 

Mudanya'ya Yakışıyor mu? İnşaatlarla Katlettiniz Mudanyamızı

Mudanya Yıldıztepe'de bulunan Doğalya Otelin karşısına, doğal görüntüyü bozan, ...

 

RUM SEVİCİLİĞİ KARDEŞLİK Mi?

Zeytinlik Dağı'nda yaptığı ünlü vaazda İsa peygamber şöyle demişti: “Kötül...

Kimler Sitede

Şu anda 627 ziyaretçi çevrimiçi

Mudanya İş Rehberi