TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Güncel Haber 2015 Yılı Haber Arşivi Mavi Tur Seferleri Mudanya İskelesinden Başladı.

Mavi Tur Seferleri Mudanya İskelesinden Başladı.

E-posta

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin denizi görme fırsatı bulamayan vatandaşları sahillerle buluşturmak hedefiyle düzenlediği Gemlik Körfezi ücretsiz Mavi Tur seferleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin katıldığı törenle Mudanya İskelesinden başlatıldı.

Mavi Tur seferlerinin başlaması nedeniyle Mudanya iskelesinde düzenlenen törene, Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Bursa İl Başkanı Cemalettin Torun, protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaş iştirak etti. Hafta içi her gün Eylül ayına kadar düzenlenecek seferlerin başlaması nedeniyle düzenlenen törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, maddi imkansızlıklar nedeniyle denize gitme fırsatı bulamayan vatandaşların bu değerleri en iyi şekilde yaşaması nedeniyle organize ettikleri Mavi Tur ile bu sezon 40 bini aşkın vatandaşı denizle buluşturmayı hedeflediklerini söyledi.

Bursa’nın ovasından dağına, tarihi ve kültürel mirasından denizine kadar tüm değerlerinin vatandaşlar tarafından hissedilmesi için çaba harcadıklarını belirten Başkan Altepe, “Bursa’nın güzelliklerinden biri de sahiller. Bu güzel şehir yaklaşık 115 kilometre uzunluğunda eşsiz sahillere sahip. Gemlik Körfezi de bizim. Denize gelemeyen ya da burada vakit geçiremeyenler halkın neredeyse 4’te 3’ü. Yani yüzde 70’ten fazla nüfus denize gelemiyor. Birbirinden güzel koylardan istifade edemiyor. Bu konuda halka destek olmak, bir nebze de olsa nefes aldırmak için Mavi Tur projesini hizmete aldık. Sizler için ne yapsak azdır” dedi.

Sahillerin değerinin anlaşılmasının turizmin canlanmasıyla mümkün olduğunu belirten Başkan Altepe, bu maksatla Bursa’da yaşayıp da çeşitli nedenlerle denize gelemeyen vatandaşları Mavi Tur seferlerine ve Gemlik Körfezi’ni keşfe davet etti. Turların Mudanya-Gemlik, K.Kumla - Fıstıklı - Armutlu - Mudanya arasında hafta içi her gün yapılacağını söyleyen Başkan Altepe, belli haftalarda günde 2 kez düzenlenecek seferlerle bu sezon 40 bini aşkın Bursalıyı denizle buluşturmayı hedeflediklerini ifade etti. Mavi Tur’un Eylül ayı itibariyle sona ereceğini söyleyen Başkan Altepe, “Denizi görme ve bu güzellikleri yaşama şansını yakalayamayan vatandaşlarımızı ‘ücretsiz olarak’ oturdukları bölgelerden belediye otobüsleriyle alıp, buraya getiriyoruz. Onların da denizin keyfini çıkarmasını sağlıyoruz” diye konuştu.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin denizi görme fırsatı bulamayan vatandaşları sahillerle buluşturmak hedefiyle düzenlediği Gemlik Körfezi ücretsiz Mavi Tur seferleri Mudanya İskelesinden başlatıldı

Konuşmasının ardından Başkan Altepe ile protokol üyeleri, Körfez turunun bu sezonki ilk sakinlerini el sallayarak uğurladı. Sefer öncesinde kaptan kamarasına geçen Başkan Altepe, dümen tutarak anı defterini imzaladı. Seferlerin başlaması nedeniyle hazırlanan pasta da Başkan Altepe tarafından kesildi.

Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa’nın tüm ilçelerinde yürüttüğü Mavi Tur sosyal sorumluluk projesinden yararlanmak isteyenler, oturdukları mahallenin muhtarına kayıt yaptırabilecekler.

VİDEO

Son Güncelleme ( Cumartesi, 08 Temmuz 2017 11:19 )  


Namlı Metal çelik Konstrüksiyon

Yamaç Tepe Cafe  Mudanya Yıldız Tepe Mevkii

GARAJ MOTORSİKLET YETKİLİ SERVİSİ MUDANYA

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU

Dost Siteler

www.agbursa.com
Ağ Bursa, Kültür, Sanat, Sinema, Bursa.
www.mudanyaonline.net
Mudanya'nın ilk portalı

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

 

HALLEDİVERİN GARİ, HAYDİ.

Mudanya Belediyesi ağlıyor; “Hizmet yaptırmıyorlar” diye. Bursa Büyükşehir Bele...

 

BAŞKAN! BİR CİSİM DAHA YAKLAŞIYOR…

Son yazımızda " Bir Cisim Yaklaşıyor " dedik ama belli ki Mudanya’ya birden çok ci...

 

BİR CİSİM YAKLAŞIYOR BAŞKAN…!

Hatırlayacağınız üzere dört CHP’li meclis üyesi Belediye’ye VIP araç alımına...

 

Mudanya'ya Yakışıyor mu? İnşaatlarla Katlettiniz Mudanyamızı

Mudanya Yıldıztepe'de bulunan Doğalya Otelin karşısına, doğal görüntüyü bozan, ...

 

RUM SEVİCİLİĞİ KARDEŞLİK Mi?

Zeytinlik Dağı'nda yaptığı ünlü vaazda İsa peygamber şöyle demişti: “Kötül...

Kimler Sitede

Şu anda 260 ziyaretçi çevrimiçi

Mudanya İş Rehberi