CUMUR İTTİFAKI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Güncel Haber 2015 Yılı Haber Arşivi Gündoğdu Yolu'nda 5 Milyon Liralık Genişletme Çalışması

Gündoğdu Yolu'nda 5 Milyon Liralık Genişletme Çalışması

E-posta

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenleme çalışmaları 5 milyon TL’lik maliyetle yapılan ve Dereçavuş’u Kurşunlu sahil bandına ulaştıran Gündoğdu Yolu’nda inşaat devam ediyor.

 

Büyükşehir bürokratlarıyla birlikte yoldaki yeniden düzenleme çalışmalarını inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, mahallelerden köylere kadar ulaşıma nefes aldıracak bütün yatırımlara kesintisiz devam ettiklerini, Gündoğdu Yolu’nun da bunlardan biri olduğunu söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, ‘ulaşılabilir bir Bursa için’ kentin tüm bölgelerinde hizmet üretmeye devam ettiklerini vurguladı. Özellikle halkı rahatlatacak, kent içi ulaşıma nefes aldıracak projeleri tüm mahalle ve köylerde bir bir uygulamaya aldıklarını söyleyen Başkan Altepe, onlardan birinin de Yunuseli-Dereçavuş bölgesinden Gündoğdu’ya çıkan kara yolu olduğunu vurguladı. Bursalıları Kurşunlu sahil bandına ulaştıran yolun özellikle yaz aylarında ağırlıklı olarak kullanıldığını belirten Başkan Altepe, mevcut yolun artan yoğunluk karşısında yetersiz kaldığını hatırlattı.

Gelen talepler üzerine harekete geçtiklerini ve Gündoğdu Yolu’nun sağ ile sol kısımlarından paralel olarak genişleme ve yenileme çalışmalarını başlattıklarını anlatan Başkan Altepe, “Gündoğdu-Dereçavuş arasındaki yol mevcutta yaklaşık 6 metre genişliğindeydi. Şu anda 2 katına yani 12 metreye çıkartılıyor. Tüm bu yatırım için yaklaşık 5 milyon TL harcamış olacağız” dedi. Yapılan çalışmalarla birlikte Gündoğdu Yolu’nun daha kullanışlı hale geldiğini vurgulayan Başkan Altepe, “Lüzumsuz virajlar kaldırılıyor. Eski virajlar sert iken yeni virajlar yumuşak hale getiriliyor. Böylelikle sürüş daha kolaylaşmış oluyor” diye konuştu. Yatırımın tamamlanmasıyla Gemlik-Kurşunlu güzergahında güzel bir çalışmanın daha hizmete alınmış olacağını belirten Başkan Altepe, “Hedefimiz yaz sezonu başlamadan burayı bitirebilmek. İnşallah mayıs ayı itibariyle işleri toparlamış olacağız” şeklinde konuştu.

Kaynak BŞB Basın Bülteni

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenleme çalışmaları 5 milyon TL’lik maliyetle yapılan ve Dereçavuş’u Kurşunlu sahil bandına ulaştıran Gündoğdu Yolu’nda inşaat sürüyor.

Son Güncelleme ( Pazar, 14 Mayıs 2017 01:16 )  


evim_tarzz_ mudanya

ekol elektrik mudanya

Yamaç Tepe Cafe  Mudanya Yıldız Tepe Mevkii

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU

Dost Siteler

www.agbursa.com
Ağ Bursa, Kültür, Sanat, Sinema, Bursa.
www.mudanyaonline.net
Mudanya'nın ilk portalı

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

 

ERGUN BABANIN KANDİLLERİ…

“Mudanya’da bir akşamüstü. Topun patlamasına az kalmış. Uğur Mumcu Kültür M...

 

RUM SEVİCİLİĞİ KARDEŞLİK Mi?

Zeytinlik Dağı'nda yaptığı ünlü vaazda İsa peygamber şöyle demişti: “Kötül...

 

BARIŞALIM MI?

Mütareke Meydanı Düzenlemesi gündemdeki yerini aldığı sıralarda dört bağımsız ...

Kimler Sitede

Şu anda 731 ziyaretçi çevrimiçi

Mudanya İş Rehberi