CUMUR İTTİFAKI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Güncel Haber 2015 Yılı Haber Arşivi Murat Ünal Ergül Batman'a Basın Açıklaması ile Cevap Verdi.

Murat Ünal Ergül Batman'a Basın Açıklaması ile Cevap Verdi.

E-posta

Murat ÜnalAdalet ve Kalkınma Partisi Mudanya İlçe Başkanı Dr. Ahmet Murat Ünal Cumhuriyet Halk Partisi Mudanya İlçe Başkanı Ergül Batman'ın 05.05.2017 tarihli "Mudanya'dan elinizi çekin" başlıklı basın açıklamasına cevaben yazılı basın açıklama yayınladı.

Dr. Ahmet Murat Ünal yazılı basın açıklamasında ;

"CHP Mudanya İlçe Başkanı Sayın Ergül Batman’ın 05.05.2017 tarihli basın açıklamasını tebessüm ederek okumuş bulunmaktayım. Siyasetin o sert ve resmi tavrı yanında ara sıra şakalar yaparak gündemi yumuşatmak elbette gerekmektedir. Öncelikle kendisine mizahi yönü güçlü bu açıklamasından dolayı teşekkür ediyorum.
Eğer “Elinizi Mudanya’dan çekin” diye seslendiği kurum mevcut Mudanya Belediye yönetimi olsa idi çok yerinde bir açıklama olacaktı. Ama Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Ak Parti kadrolarına seslendiği için kendilerine bu kadar da mizah çok demek istiyorum.

Komiksiniz.

Açıklamasında, “Biz esnafımızla, halkımızla ve belediyemizle sahili de trafiği de çözeriz” diyor. “Halkımız” gibi söylemler daha çok merhum Deniz Gezmiş ve arkadaşlarına yakışıyordu. Allah rahmet eylesin. Sizin ağzınızda pek hoş durmuyor. Çünkü siz esnafımız dediğiniz Mudanya esnafı ile kanlı bıçaklısınız. Esnafa hırsız muamelesi yaparak katil karıncalar gibi saldırıp güya işgaliyelerle mücadele ettiniz. Usulleri ve yöntemleri hiçe saydınız. Esnafa düşmanmış gibi davrandınız. Şimdi de kalkmış esnafımız ile birlikte sorunları çözeriz diyorsunuz. Hangi esnaf?

Halkımız dediğiniz Mudanyalı için ne yaptınız? 3 yılı aşkın bir süredir görevdesiniz. Mudanya için vadettiğiniz hangi projenizi gerçekleştirdiniz? Geçmiş dönemde tamamlanmış projelerin açılışlarını yapmaktan başka ne var elinizde? Mudanya’ya hizmet etmek için oluşturduğunuz kadrolarınız faaliyet raporlarınıza onay vermiyor. Kavga etmediğiniz, sorun yaşamadığınız bir tek paydaşlarınız kaldı. Lafla yürütmeye çalıştığınız peynir gemisini bile mühürlediniz. İşgaliyelerle mücadele ediyoruz adı altında talan ettiniz Mudanya’yı.

Bu talihsiz, komik, alt metni olmayan, yalan ve içi boş açıklamayı ironik buluyorum. Çuvaldızı kendinize batırmışsınız.

Lütfen elinizi Mudanya’dan çekin!

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin 8 yılda 450 Milyon TL yatırım yaptığından bihabersiniz sanırım. Doğru cümle şu; Bursa Büyükşehir Belediyesi’nden başka Mudanya’ya çivi çakan yok. Mudanya ve bağlı mahallelerinde hizmet götürmediğimiz metrekare kalmadı. Siz 3 yılda 1 metre bile ilerleyemiyorken büyükşehir belediyesine yaptığınız bu çağrı mesnetsizdir. Sözden başka bir şey üretmeyen sizler ara sıra başkanlık makamlarınızdan çıkıp halkın arasına karışın. Çünkü sizin sözde halkçılığınızdan çok sıkıldık.

Mudanya Belediyesi’nin yönetimindesiniz. Sayın Kılıçdaroğlu gibi temelsiz vaatlerde bulunuyorsunuz. Projeniz ne? Trafik sorununu hangi proje ile çözeceksiniz? Sizi tutan yok. Buyurun trafik sorununu çözün. Eğer amacınız söylem değil eylem olsa idi proje ile gelirdiniz. Söz çok eylem yok. Sizin lafçılığınızdan da sıkıldık.

Göreve geldiğimiz 1 yıllık süre zarfında eski Mudanya yolunun yapılması, Göynüklü-Burgaz arası yolunun yapılması, Yörükali ve Akköy yollarının yapılması, Eşkel sapağından Ayazma’ya kadar olan yolların yeniden yapımı, Çekrice, Dereköy, Balabancık yollarının yapılması gibi hizmetlerimizin içeriği ise yol genişletme ve sıcak asfaltlama olarak şekillenmektedir. Sadece BUSKİ son 1 yılda Mudanya Halitpaşa, Kumyaka ve Siteler bölgesinin yaşadığı içme suyu sorunun çözmek için 3 Milyon TL’lik yatırım yapmıştır. Eski Şaziye Rüştü Devlet Hastanesi’nin yenilenmesi için son 1 yılda 1 Milyon TL harcanmıştır. Mudanya’mıza 2 adet kültür merkezi kazandırmış olup, Tahir Ağa Kültür Merkezi’nin bir bölümünü ise Mudanyalı hemşerilerimizin isteği üzerine hamama çeviriyoruz. Sahillerimizin temiz olması, vatandaşlarımızın temiz bir denize girmesi için kollektör inşaatlarımız bitti. Siteler Mahallesinin arkasında bulunan arıtma tesisi inşaatımız bu yılın sonuna kadar bitecektir. Sadece bu arıtma tesisinin maliyetiMudanya Belediyesi’nin 1 yıllık bütçesinden fazladır. Mudanya’ya bağlı 47 mahallenin sadece ikisi olan Yalıçiftlik ve Kumyaka Mahallerine yapılan İçme suyu, kanalizasyon ve baraj inşaatı için yapılan yatırımMudanya Belediyesi’nin 3 yıllık yatırım bütçesinden daha fazladır.Hizmetlerimizi, Mudanya’yı ayrıştırmadan, verilen oylara bakmadan, kimin partili olup olmadığı ile ilgilenmeden yapıyoruz. Yalıçiftlik ve Kumyaka mahalleleri bunun en iyi örneğidir.

Sayın Batman’a önerimiz Mudanya’da yapılan yatırımların en azından takipçisi olsun. Yukarıda saydığım ve daha burada paylaşmadığım hizmetleri düşünecek olursak kimin Mudanyalı hemşerilerimizi uyuttuğunu anlamış oluruz.

Sahil şeridi projesinin gecikmesi ile alakalı hiçbir bahane üretme taraftarı değiliz. Tüm sorumluluk bizimdir. Projenin gecikmesinden ötürü mağdur olan sahil esnafının mağduriyetini gidermek adına projelerimiz mevcut. Mudanyalı hiç merak etmesin. Projemiz tüm hızıyla devam etmektedir. İlk etap olan Mütareke binası ile İmralı İrtibat İskelesi arası bölüm tamamlanmış bulunmaktadır. İrtibat İskelesi ile Tahmil Tahliye İskelesi arasındaki etapta ise sona doğru yaklaşılmaktadır. Büyük projenin sorunları da büyük oluyor. Biz park değil 7,2 Km’lik bir sahil şeridi yapıyoruz. Mudanyalı hemşerilerimin gösterdiği sabır ve anlayışa layık olmak için gece gündüz çalışmaktayız.

Sayın Batman, 16 Nisan referandumundan da örnek vermiş. Çıkan hayır oranının Mudanya’da ki hizmet memnuniyetiyle hiçbir alakası yoktur. Mudanyalının tercihine sonuna kadar saygı duyuyoruz. Yılmak, yorulmak, kızmak, kırılmak yok. Biz Mudanyalı için çalışmaya devam edeceğiz. Siyasi arenada var olduğumuz sürece koltuk için değil Mudanya’nın istikbali için çalışmaya devam edeceğiz." satırlarına yer verdi.

Son Güncelleme ( Salı, 09 Mayıs 2017 16:54 )  


evim_tarzz_ mudanya

ekol elektrik mudanya

Yamaç Tepe Cafe  Mudanya Yıldız Tepe Mevkii

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU

Dost Siteler

www.agbursa.com
Ağ Bursa, Kültür, Sanat, Sinema, Bursa.
www.mudanyaonline.net
Mudanya'nın ilk portalı

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

 

ERGUN BABANIN KANDİLLERİ…

“Mudanya’da bir akşamüstü. Topun patlamasına az kalmış. Uğur Mumcu Kültür M...

 

RUM SEVİCİLİĞİ KARDEŞLİK Mi?

Zeytinlik Dağı'nda yaptığı ünlü vaazda İsa peygamber şöyle demişti: “Kötül...

 

BARIŞALIM MI?

Mütareke Meydanı Düzenlemesi gündemdeki yerini aldığı sıralarda dört bağımsız ...

Kimler Sitede

Şu anda 756 ziyaretçi çevrimiçi

Mudanya İş Rehberi