Mudanya Turkcell İletişim Merkezi


Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Güncel Haber 2013 Yılı Haber Arşivi Mudanya'da Hunharca Cinayet. Parası İçin Öz Babasını Öldürdü.

Mudanya'da Hunharca Cinayet. Parası İçin Öz Babasını Öldürdü.

E-posta Yazdır

Rıdvan Baskı Kızı tarafından öldürüldüİki yıldır kayıp olarak aranan 1945 doğumlu Rıdvan Baskı parası için özkızı Vildan B. (1969) tarafından yastıkla boğularak öldürüldüğü, cesedinin ortadan kaldırılması için damadı Aykut B. (1966) yardım ettiği olay tarihinde 16 yaşında olan torunu P.B'nin (1995) cinayeti polise haber vermediği ortaya çıktı.

Mudanya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube'nin 1 yılı aşkın zamandır titizlikle yürüttüğü teknik takip ve çalışmalar neticesinde aydınlatılan cinayet olayı  Yeni Mahalle Odaman sitesi B blok No: 126/2 adresinde ikamet etmekte olan 1945 doğumlu Rıdvan Baskı'nın 12-06-2011 gününden itibaren sürekli olarak gittiği camiye gitmemesi ve arkadaşları tarafından Mudanya Emniyet Müdürlüğüne kayıp başvurusu üzerine durumun farklı boyutlara gidebileceği şüphesi duyan Mudanya Emniyet Müdürlüğü Aşayiş ekiplerinin araştırmayı derinleştirmesiyle gün yüzüne çıktı.

 

Vildan B. Adliyeye çıkarılırken

Vildan B. Babasını Yastıkla BoğduAşayiş Şube Ekipleri tarafından yapılan inlecelemelerde kayıp olan Rıdvan Baskı'nın bankada ki parasının çekilmemesi, emekli maaşlarının birikmesi üzerine hayatta olmadığı sonucuna varıldı. Ekipler çevre araştırmalarını tamamladıktan sonra incelemelerini Rıdvan Baskı'nın sosyo ekonomik durumu iyi olmayan birinci derecede akrabaları üzerine yoğunlaştırdı.

Yapılan teknik takip ve sorgu sonucu 12-06-2011 günü (Cumartesiyi pazara bağlayan gece) şüpheli pozisyonundaki Vildan B.'nin (Öldürülen Rıdvan Baskı'nın tek evladı) babasının evinde olduğu ve gece geç saatte babasıyla para yüzünden yaşadığı tartışma esnasında eline geçirdiği bir yastıkla babasını boğarak öldürdüğü anlaşıldı.

Yapılan inceleme ve sorguda cinayet sonrası delilleri ve cesedi ortadan kaldırmak için Aykut B. (Rıdvan Basıkı'nın damadı) kayınpederinin cesedini baltayla parçalara ayırarak bavullara yerleştirmiş ve araba kiralayarak gittiği Bursa vilayeti dışında Bozüyük tarafında bir köprüden dereye attığı ortaya çıktı.

 

Aykut B. Kayınpederinin cesedini parçalayarak dereye attıRıdvan Basıkı cinayeti ile ilgili olarak şüphelilerden 1969 doğumlu Vildan B. (R.Baskı'nın kızı), 1966 doğumlu Aykut B. (R.Baskı'nın damadı) ve 1995 doğumlu P.B.(R.baskı'nın torunu) Mudanya aşayiş ekipleri tarafından 24-06-2013 günü sabahı yapılan operasyonla yakalandı. P.B. olay tarihinde 16 yaşında olduğunu ve cinayetle alakasının olmadığını belirtti.

Vildan B. Mudanya adliye sevkedildiği saatlerde eşi Aykut B. kayınpederi Rıdvan Baskı'nın cesedini attığı köprüde olay tatbikatındaydı. Olayın üzerinden 2 yıl sonra yapılan aramalarda Rıdvan Bastık'ın cesedi bulunamadı.

Not: Vildan ve Aykut B. çıkarıldıkları mahkemece turuklanarak cezaevine gönderilirken torun PB. ise serbest bırakıldı.

 

 

 

 

 

 

 

www.radyopoyraz.com
www.radugaturk.com

Son Güncelleme ( Cuma, 01 Kasım 2013 00:56 )  

Yorum ekle

Site Kullanım Şartları


Köşe yazarlarının yazıları ve okuyucu yorumlarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Köşe yazıları site yönetiminin fikirlerini yansıtmaz.Yazarlar konuk yazar statüsünde düşünce hürriyeti çerçevesinde yazmakta olup hukuki sorumlulukları kendilerine aittir. Kaynak Gösterilmeden içerik alıntısı yapılması yasaktır.Basın Bültenlerini'nin ve Basın açıklamalarının sorumluluğu bülteni gönderen ve açıklamayı yapan kişi kurum veya kuruluşa aittir.

Yorumlar her nekadar TAKMA isim veya RUMUZ ile yazılabilse de bilgisayar IP adresleri sistem tarafından kaydedilmektedir. Hakaret, küfür vb. gibi nedenlerle doğabilecek olası yasal süreçte IP adreslerinden kişisel adreslere ulaşılabilmektedir. Mudanya.gen.tr sitesini ziyaret eden tüm okuyucular bu şartı kabul etmiştir. Aynı IP üzerinden (aynı bilgisayar) farklı RUMUZ lar ile yapılan yorumların gösterime girmemesi mümkündür.

www.mudanya.gen.tr sitesini ziyaret eden her ziyaretçi yukarıdaki şartları kabul etmiştir.

Güvenlik kodu
YenileFahri Elektrik Mudanya

Çok daha Fazlası İçin www.fahrielektrik.com

Güzelyalı Mudanya Keyif Cafe

RADYO POYRAZ BURSA ONLINE

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU

 

KAYAKÖY / LEVİSSİ

Muğla’nın Fethiye ilçesine bağlı yaklaşık 2500-3000 nüfuslu tarihi bir köydü...

 

YOK MU ARTTIRAN?

7 Haziran seçiminin üzerinden yaklaşık beş ay kadar bir süre geçti. Şimdi önüm...

 

İnsanlar Neden Küfreder?

 Çivisi çıkmış bir milleti incelemk istiyorsanız işe küfürlerle başlamalıyı...

 

Yaban Enginarı Doğayı Kurtaracak!

Hiç kuşkusuz son yüzyılın en büyük çevre felaketlerinin başında petrol ürünl...

 

SEN SAF, BEN SAF, HEPİMİZ SAF, ÖYLE Mİ?

HDP sadece bir siyasi parti midir? Keşke… Cizre Belediye Başkanı Leyla İmret “T...

Dost Siteler

www.agbursa.com
Ağ Bursa, Kültür, Sanat, Sinema, Bursa.
www.mudanyaonline.net
Mudanya'nın ilk portalı

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Kimler Sitede

Şu anda 184 ziyaretçi çevrimiçi

Mudanya İş Rehberi