TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Güncel Haber 2013 Yılı Haber Arşivi Mudanya'da Hunharca Cinayet. Parası İçin Öz Babasını Öldürdü.

Mudanya'da Hunharca Cinayet. Parası İçin Öz Babasını Öldürdü.

E-posta

Rıdvan Baskı Kızı tarafından öldürüldüİki yıldır kayıp olarak aranan 1945 doğumlu Rıdvan Baskı parası için özkızı Vildan B. (1969) tarafından yastıkla boğularak öldürüldüğü, cesedinin ortadan kaldırılması için damadı Aykut B. (1966) yardım ettiği olay tarihinde 16 yaşında olan torunu P.B'nin (1995) cinayeti polise haber vermediği ortaya çıktı.

Mudanya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube'nin 1 yılı aşkın zamandır titizlikle yürüttüğü teknik takip ve çalışmalar neticesinde aydınlatılan cinayet olayı  Yeni Mahalle Odaman sitesi B blok No: 126/2 adresinde ikamet etmekte olan 1945 doğumlu Rıdvan Baskı'nın 12-06-2011 gününden itibaren sürekli olarak gittiği camiye gitmemesi ve arkadaşları tarafından Mudanya Emniyet Müdürlüğüne kayıp başvurusu üzerine durumun farklı boyutlara gidebileceği şüphesi duyan Mudanya Emniyet Müdürlüğü Aşayiş ekiplerinin araştırmayı derinleştirmesiyle gün yüzüne çıktı.

 

Vildan B. Adliyeye çıkarılırken

Vildan B. Babasını Yastıkla BoğduAşayiş Şube Ekipleri tarafından yapılan inlecelemelerde kayıp olan Rıdvan Baskı'nın bankada ki parasının çekilmemesi, emekli maaşlarının birikmesi üzerine hayatta olmadığı sonucuna varıldı. Ekipler çevre araştırmalarını tamamladıktan sonra incelemelerini Rıdvan Baskı'nın sosyo ekonomik durumu iyi olmayan birinci derecede akrabaları üzerine yoğunlaştırdı.

Yapılan teknik takip ve sorgu sonucu 12-06-2011 günü (Cumartesiyi pazara bağlayan gece) şüpheli pozisyonundaki Vildan B.'nin (Öldürülen Rıdvan Baskı'nın tek evladı) babasının evinde olduğu ve gece geç saatte babasıyla para yüzünden yaşadığı tartışma esnasında eline geçirdiği bir yastıkla babasını boğarak öldürdüğü anlaşıldı.

Yapılan inceleme ve sorguda cinayet sonrası delilleri ve cesedi ortadan kaldırmak için Aykut B. (Rıdvan Basıkı'nın damadı) kayınpederinin cesedini baltayla parçalara ayırarak bavullara yerleştirmiş ve araba kiralayarak gittiği Bursa vilayeti dışında Bozüyük tarafında bir köprüden dereye attığı ortaya çıktı.

 

Aykut B. Kayınpederinin cesedini parçalayarak dereye attıRıdvan Basıkı cinayeti ile ilgili olarak şüphelilerden 1969 doğumlu Vildan B. (R.Baskı'nın kızı), 1966 doğumlu Aykut B. (R.Baskı'nın damadı) ve 1995 doğumlu P.B.(R.baskı'nın torunu) Mudanya aşayiş ekipleri tarafından 24-06-2013 günü sabahı yapılan operasyonla yakalandı. P.B. olay tarihinde 16 yaşında olduğunu ve cinayetle alakasının olmadığını belirtti.

Vildan B. Mudanya adliye sevkedildiği saatlerde eşi Aykut B. kayınpederi Rıdvan Baskı'nın cesedini attığı köprüde olay tatbikatındaydı. Olayın üzerinden 2 yıl sonra yapılan aramalarda Rıdvan Bastık'ın cesedi bulunamadı.

Not: Vildan ve Aykut B. çıkarıldıkları mahkemece turuklanarak cezaevine gönderilirken torun PB. ise serbest bırakıldı.

 

 

 

 

 

 

 

www.radyopoyraz.com
www.radugaturk.com

Son Güncelleme ( Cuma, 01 Kasım 2013 00:56 )  


Mudanya Türk Telekom Kampanya

ekol elektrik mudanya

Yamaç Tepe Cafe  Mudanya Yıldız Tepe Mevkii

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU

 

16 EKİM DÜNYA GIDA GÜNÜ NİÇİN KUTLANIR ?

Amacına hiçbir zaman ulaşamamış (!) kutlamadan bahsediyoruz.  Dünyada olduğu gibi ...

 

İspanya'da Siyah İncir Ne Kadar Para Ediyor?

İncir piyasası bu yıl bilindiği gibi 10 Türk Lirasından açıldı. Bu fiyat dört ...

 

GERÇEKTEN HER ŞEY MUDANYA İÇİN Mİ?

Bu gördüğünüz totem 2012 yılında Mudanya’da Belediye Binası’nın karşısına ...

 

Mudanya'da Son Raconu Kim Kesecek?

Mudanya Esnaf Teşkilatları Başkanı Emir Ali Usta'nın Mudanya Belediyesi Zabıta Ekipl...

Dost Siteler

www.agbursa.com
Ağ Bursa, Kültür, Sanat, Sinema, Bursa.
www.mudanyaonline.net
Mudanya'nın ilk portalı

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Kimler Sitede

Şu anda 580 ziyaretçi çevrimiçi

Mudanya İş Rehberi