TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Example Pages

Volkan ŞENEL Kimdir?

E-posta Yazdır PDF

Volkan ŞENELGümüşhane doğumlu olan Volkan Şenel, ilkokul tahsilini İstanbul'da, ortaokul ve lise tahsilini Kocaeli'nde yaptı. Lisans düzeyindeki öğrenimini Erzurum Atatürk Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü'nü bitirerek tamamladı.

 

Lisans öğreniminden sonra, 2001 yılında Atatürk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tarih Eğitimi Ana Bilim Dalı'nda Lisansüstü öğrenimine başladı. Lisansüstü öğrenimini sürdürürken Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Tarih Eğitimi Anabilim Dalı Tarih Öğretmenliği Bölümü'nü de bitirdi. 2003 yılında Master öğrenimini tamamlayarak mezun oldu.

Askerlik görevini takiben Kocaeli'nde özel bir eğitim kurumunda öğretmen ve idareci olarak görev yaptı.

Şenel, şuan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı Tarihi Mekânlar ve Kent Estetiği Şube Müdürü olarak görev yapmaktadır. Ayrıca, Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü Bursa Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu üyesi olarak ta ülkemizin kültürel, tarihsel ve doğal mirasının korunması için çalışmalar yapıyor.

Tarihi, kültürel ve sanatsal alanlarda çalışmaları olan Şenel'in bilimsel makaleleri; Kültür-Sanat, Akademia, Pusula, Gökkuşağı, Göze, Çınar, Türkçemizin Sesi, Gümüş Ufuklar, Değişen Kocaeli dergilerinde, yerel tarihle ilgili yazıları ise Kocaeli, Son Nokta, Gündoğumu, Ortam ve Kuşakkaya gazetelerinde, www.kocaeliaydinlerocagi.org.tr, www.degisenkocaeli.com.tr, www.gumushane.gen.tr sitelerinde yayınlandı.

Şenel, ulusal ve uluslararası birçok sempozyum ve kongreye bildirileriyle katıldı.

Yerel tarih ve şehirlerin kültürel mirasları üzerine araştırmalar yapan Şenel'in yayımlanmış altı kitap çalışması vardır.

Tema Vakfı, Türkiye Yeşilay Cemiyeti, Kocaeli Dokümantasyon Merkezi ve Kocaeli Gümüşhaneliler Vakfı üyesidir.

Yazarın e-posta adresi : Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız

 

Son Güncelleme ( Cuma, 25 Mayıs 2012 00:00 )