TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi MAK Eğitimlerine Devam Ediyor.

MAK Eğitimlerine Devam Ediyor.

E-posta Yazdır PDF

MAK EĞİTİMDEBirinci derece deprem bölgesi olarak gösterilen Marmara da yaşanan 17 Ağustos 1999 depremi sonrasında kurularak faaliyete geçirilen belediye bünyesindeki Arama Kurtarma ekibi (MAK) eğitim çalışmalarını sürdürüyor.

Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk’ün büyük önem gösterdiği (MAK)a belediye tarafından tüm eksiklerinin giderildiği belirtilen Arama Kurtarma ekibinin her türlü deprem ve doğal afetlere anında müdahale edebilmesi için eğitimlerin devam etmesini isteyen belediye başkanı Aktürk,” 1999 depreminden sonra kurulan Arama Kurtarma ekibimiz, deprem olacakmış gibi her zaman görevlerinin başındalar ve çalışmalarını sürdürmekteler. Belediye başkanı olarak Arama Kurtarma ekibimizin eğitim ve çalışmalarına büyük önem veriyorum. İnşallah her hangi bir afetle karşılaşmayız ancak böyle bir şeyle karşılaşma durumunda ekibimiz hazır olmalıdır bizim çalışmamız bu yönde. Gönüllülere de kapımızı açarak bünyemize kattık şimdi daha güçlü olarak çalışmalar sürdürülüyor. ” dedi.  

Mudanya Belediyesi Arama Kurtarma ekip lideri Aykut Şener de açıklamasında,” Belediye başkanımızın talimatıyla ekibimiz bünyesine gönüllü sivil arkadaşlarımızda katıldı. Temel arama kurtarma eğitimlerimiz Arama Kurtarma merkezimizde verilmektedir. Kaybolmalarda, kazalarda, tabii ve doğal afetlerde mücadele edilebilmesi için gerekli olan eğitimler verilmektedir. 10 kişilik olan ekibimiz gönüllülerle 30 kişiye çıkmıştır. Ekibimizde bulanan eğitmenlerimiz Bülent Kopuz ve Oktay Böbek eğitimleri vermektedir. Bünyemizde ayrıca arama kurtarmada deneyimli iki tane köpeğimiz de hizmet vermektedir. Gönüllü sayımızın artmasını istiyoruz, sayımız ne kadar çok olursa yaşanabilecek olan olası afetlerde zorda kalan çok daha fazla insana ulaşılması noktasında yararlı olur” dedi. 

Tarık ARSLAN/MUDANYA

 

www.radyopoyraz.com
www.radugaturk.com

Son Güncelleme ( Cumartesi, 10 Aralık 2011 14:57 )  

SÜREYYA BUTİK MUDANYA

Hasanbey Mahallesi muhtarlığına makamda oturmak için değil, Mahallemiz için çalışmaya talibim

CEM TÜRKMEN HASANBEY MAHALLESİ MUHTAR ADAYI

Tıklayın

İlhan ATABEY

Bizim Muhtarlığımızda tatlı dil güleryüz, gönüllere girmek, doğru konuşup bitecek bir işi sonuçlandırmak var.

Daha modern, daha çağdaş, daha yaşanabilir bir Şükrü Çavuş için Geliyoruz!

Şeref ŞAŞ Şükrü Çavuş Mahallesi Muhtar Adayı

Muhtar Ziya Yavuz Şükrü Çavuş Mahallesi Muhtar Adayı

Partiler üstü dinamik bir hizmet anlayışıyla, göreve yeniden talibim.

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU

Mudanya İş Rehberi