TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi Atatürk İlköğretim Okulunda Süt Günleri Başladı.

Atatürk İlköğretim Okulunda Süt Günleri Başladı.

E-posta Yazdır PDF

Sütü Seven ÖğrencilerObezite ile mücadelede bir proje dâhilinde çalışmalarına devam eden Atatürk İlköğretim Okulu, ikinci adımını okulda süt günleri düzenleyerek attı.

Proje kapsamında her hafta Çarşamba günü tüketilen meyvelerin yanı sıra Perşembe günleri de süt ve süt ürünlerinin tüketimine ayrıldı. Sütün sadece çocuklar değil yetişkinler içinde çok önemli bir besin olduğu gerçeğinden hareket eden okul müdürü Mustafa Yiğitvar yaptığı açıklamasında,”  Okulumuz da düzenli beslenmenin obeziyeteye karşı verilecek mücadelede önemli bir yere sahip olduğunu ve bunun ne kadar önemli olduğunu öğretiyoruz, bu yüzden zaten az olan süt tüketimini arttırmak amacıyla okulumuz da bu yöntemle süt içmeyi özendirmeye çalışıyoruz.

Okulumuz da belirlenen Süt günü geldiğinde öğrenci, veli ve öğretmenler belirtilen saatte hep birlikte afiyetle sütlerini içmelerini sağlıyoruz. Bu uygulamamızla birlikte topluma da önemli mesajlar vermekteyiz” dedi. Obeziteye karşı verilen bu mücadelenin üçüncü basamağının sürpriz bir etkinlik olduğunu söyleyen okul idarecileri çok yakında merak ile beklenen son etkinliği de kamuoyu ile paylaşacaklarını söylediler.

Tarık ARSLAN/MUDAYA

 

www.radyopoyraz.com  www.radugaturk.com

 

AYBAR İLETİŞİM VODAFONE MUDANYA

MUDANYA'DA SATILIK DAİRELER KADEMOĞLU İNŞAAT

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU

Mudanya İş Rehberi