TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi Depremzede Van'lı Aileler Kumyaka'da Ziyaret Edildi.

Depremzede Van'lı Aileler Kumyaka'da Ziyaret Edildi.

E-posta Yazdır PDF

Yerel yönetici ve idare amirleri depremzede vatandaşlarımızı Kumyaka Sosyal Tesislerinde Ziyaret Etti.Van ilinde yaşanan 7.2 yıkıcı depreminin ardından gelen artçı sarsıntılar nedeniyle ikinci bir yıkım yaşayan ve göç ederek Kumyaka'da ki Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (BESOB), sosyal tesislerine yerleştirilen Van'lı aileler ziyaret edilerek gıda ihtiyaçları giderildi.

ilçe kaymakamı Adem Öztürk ve Mudanya belediye başkanı Hasan Aktürk, Mudanya esnaf odası başkanı Emir Ali usta, ilçe milli eğitim müdürü Harun Sagun, ilçe sağlık gurup başkanı ve daire amirleri Kumyaka köyünde ki deprem mağdurlarını ziyaret ederek kendilerine, kaymakamlık Sosyal yardımlaşma ve Mudanya belediyesi tarafından hazırlanan gıda maddeleri verilirken çocuklarına da oyuncaklar armağan edildi.

Kumyaka köyü sosyal tesislerinde 27 aile ve 141 kişi ağırlanıyor. İlçe kaymakamı Adem Öztürk, Belediye başkanı Hasan Aktürk ve Mudanya Esnaf odası başkanı Emir Ali Usta deprem mağduru vatandaşlarla sosyal tesislerin restoran kısmında depremzedelerin eksikleri, sıkıntıları ve sorunlarının belirlenmesi amacıyla bir toplantı yapıldı ve burada kendilerine her türlü desteğin devlet tarafından verileceğini belirttiler.

Çocuklarının eğitimden geri kalmaması için de okullara yerleştirileceği, sağlık konusunda ve iş konularında da desteklerin süreceği belirtilirken bugün deprem mağdurlarının kaldığı il özel idarenin sosyal tesislerinin bakımsız olması ve burada kalınamayacağı ve daha sağlıklı ortamlarda ikamet etmeleri için çalışmaların başladığı belirtildi.

Tarık ARSLAN/MUDANYA 

www.radyopoyraz.com  www.radugaturk.com

Son Güncelleme ( Perşembe, 24 Kasım 2011 18:01 )  

Muhtar Ziya Yavuz Şükrü Çavuş Mahallesi Muhtar Adayı

Partiler üstü dinamik bir hizmet anlayışıyla, göreve yeniden talibim.

Daha modern, daha çağdaş, daha yaşanabilir bir Şükrü Çavuş için Geliyoruz!

Şeref ŞAŞ Şükrü Çavuş Mahallesi Muhtar Adayı

Hasanbey Mahallesi muhtarlığına makamda oturmak için değil, Mahallemiz için çalışmaya talibim

CEM TÜRKMEN HASANBEY MAHALLESİ MUHTAR ADAYI

Tıklayın

AYBAR İLETİŞİM VODAFONE MUDANYA

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU

Mudanya İş Rehberi