TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2010 Yılı Haber Arşivi Güzelyalı'da Heyelan Tedbirleri Alındı

Güzelyalı'da Heyelan Tedbirleri Alındı

E-posta Yazdır PDF

Başkan Altepe Güzelyalıda inceleme yaptıBursa Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosu Bültenine göre, Bursa Büyükşehir Belediyesi Mudanya’nın Güzelyalı Mahallesi’nde heyelan riski bulunan binaların yıkımını yaptıktan sonra fore kazıklarla zemini sağlamlaştırdı. Bölgede devam eden çalışmaları inceleyen Başkan Altepe, bölgenin daha güvenli hale getirildiğini söyledi.

Bursa’nın daha sağlıklı ve yaşanılabilir bir kent olması için altyapı yatırımlarına büyük önem veren Büyükşehir Belediyesi, başta Osmangazi, Gemlik ve Mudanya olmak üzere merkeze bağlı ilçelerde yaşanan altyapı sorunlarını da ortadan kaldırmaya çalışıyor. Bu çalışmalar kapsamında Mudanya’nın Güzelyalı Mahallesi’nde heyelan riski bulunan bölgede yer alan 7 binanın yıkımını tamamlayan Büyükşehir Belediyesi toplam 77 adet fore kazıkla zemini daha güvenli hale getirdi. Bölgede devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Fen İşleri Daire Başkanı Fehmi Ökten’den çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Heyelan riskini ortadan kaldırdık.


Plansız yapılaşma nedeniyle bölgede heyelan riski bulunduğunu ve üst taraftaki binaların aşağıdaki konutlar için de tehlike oluşturduğunu dile getiren Başkan Altepe, “Toprak kaymasının yaşandığı bölgedeki 7 binayı yıkarak çevre binalar için yaşanan tehlikeyi ortadan kaldırdık. Fore kazıklarla zemin sağlamlaştırma çalışmalarımız sürüyor. Yapılacak istinat duvarlarıyla bölge daha güvenli hale gelecek” diye konuştu.

 

Son Güncelleme ( Cuma, 14 Ocak 2011 01:05 )  

SÜREYYA BUTİK MUDANYA

Hasanbey Mahallesi muhtarlığına makamda oturmak için değil, Mahallemiz için çalışmaya talibim

CEM TÜRKMEN HASANBEY MAHALLESİ MUHTAR ADAYI

Tıklayın

İlhan ATABEY

Bizim Muhtarlığımızda tatlı dil güleryüz, gönüllere girmek, doğru konuşup bitecek bir işi sonuçlandırmak var.

Daha modern, daha çağdaş, daha yaşanabilir bir Şükrü Çavuş için Geliyoruz!

Şeref ŞAŞ Şükrü Çavuş Mahallesi Muhtar Adayı

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU

Mudanya İş Rehberi