TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2010 Yılı Haber Arşivi Büyükşehir Çakal Dere'yi Islah Ediyor

Büyükşehir Çakal Dere'yi Islah Ediyor

E-posta Yazdır PDF

Çakaldere Islah Çalışmaları BaşladıBursa Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosu Bültenine göre, Mudanya’nın Güzelyalı Mahallesi’nde geçen Çakaldere etrafından sık sık yaşanan heyelan olaylarının son bulması için dere ıslah çalışmasını başlattı.

Başkan Altepe, yağmur ve içme suyu, kanalizasyon ve dere ıslah çalışmaları kapsamında sadece Mudanya’da birkaç yıl içinde 9 milyon TL’lik yatırım yapılacağını söyledi.

Başkan Altepe, Güzelyalı’da BUSKİ tarafından yürütülen Çakaldere ıslah çalışmalarını yerinde inceledi. Güzelyalı merkezinden geçerek, denizle buluşan Çakaldere’nin yamaçlarında sık sık oluşan heyelan nedeniyle dere yatağının kapandığı bölgede BUSKİ Genel Müdür Yardımcısı Güngör Gülenç’ten bilgiler alan Başkan Altepe, çalışmaların tamamlanmasıyla heyelan riskinin de ortadan kalkacağını vurguladı.

9 milyon TL’lik yatırım

 

Kent merkezinin yanı sıra merkeze bağlı ilçelerin de daha sağlıklı ve yaşanılabilir olması amacıyla altyapı yatırımlarına hız verdiklerini dile getiren Başkan Altepe, Mudanya’da içme suyu kayıp oranının yüzde 50’ler seviyesinde olduğunu belirtip, öncelikle kaçakları önlemeye çalıştıklarını belirtti.

Mudanya’da içme ve yağmur suyu hatları ile kanalizasyon ve dere ıslahı çalışmalarının da hızla sürdürüldüğünü kaydeden Başkan Altepe, “Güzelyalı’nın merkezinden geçerek denizle buluşan Çakaldere, bölgede heyelan riskini artırıyor. Zaman zaman meydana gelen heyelanlarda dere yatağının yön değiştirdiğini ve bölgeyi su bastığını biliyoruz.

Bu bölgede yaptığımız 6 metre genişliğinde ve 2 metre yüksekliğindeki bakslarla dere yatağını kontrol altına alıyoruz. Bu sayede bölgedeki heyelan riski de ortadan kalkacak. Birkaç yıl içinde Mudanya’da 9 milyon TL’lik altyapı yatırımını gerçekleştirmiş olacağız” diye konuştu.

 

Son Güncelleme ( Cuma, 14 Ocak 2011 01:04 )  

Yorumlar  

 
+3 #1 Ziyaretçi 29-12-2010 16:27
sayın altepe; bir zahmet de mudanya belediyesindeki çakalları ıslah ediverin ....
 

SÜREYYA BUTİK MUDANYA

Hasanbey Mahallesi muhtarlığına makamda oturmak için değil, Mahallemiz için çalışmaya talibim

CEM TÜRKMEN HASANBEY MAHALLESİ MUHTAR ADAYI

Tıklayın

İlhan ATABEY

Bizim Muhtarlığımızda tatlı dil güleryüz, gönüllere girmek, doğru konuşup bitecek bir işi sonuçlandırmak var.

Daha modern, daha çağdaş, daha yaşanabilir bir Şükrü Çavuş için Geliyoruz!

Şeref ŞAŞ Şükrü Çavuş Mahallesi Muhtar Adayı

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU

Mudanya İş Rehberi