TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2009 Yılı Haber Arşivi Marmarabirlik Üreticiden Salamura Zeytin Alacak.

Marmarabirlik Üreticiden Salamura Zeytin Alacak.

E-posta Yazdır PDF

Salumra Zeytin MudanyaMarmara Zeytin Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (Marmarabirlik), ilk kez üretici ortağından olgunlaştırılmış salamura zeytin alımı yapmaya karar verdi.

Karar, piyasa talepleri doğrultusunda, tüketiciye farklı fiyat ve irilikte sofralık zeytin sunmak için alındı.

Marmarabirlik’ten yapılan açıklamada, üreticiden salamura zeytin alımının, “pazarlama kanalında doğan ürün çeşitliliği taleplerinin karşılanması” amacıyla yapılacağı bildirildi.
Marmarabirlik’e bağlı kooperatifler aracılığıyla 14 Haziran 2010 Pazartesi gününden itibaren yapılmaya başlanacak alımlarda uygulanacak fiyatlar ise şöyle:
351–380 dane 3,00 TL/Kg; 381–410 dane 2,50 TL/Kg. ve 411-460 dane 2,00 TL/Kg. aralığında… Alımı yapılacak salamura kızıl zeytinlerde ise 351–380 dane 2,10 TL/Kg, 381-410 dane 1,80 TL/Kg. ve 411-460 dane 1,50 TL/Kg.

Hidamet Asa..Açıklamada, bu fiyatların brüt olduğu, yüzde 2 stopaj ve Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) üyesi olmayanlardan yüzde 1 oranında SGK kesintisinden sonra ödeme yapılacağı kaydedildi.
Marmarabirlik, ortak üreticilerinin havuzlarından alacağı ürünlerin bedelini peşin ödeyeceğini de açıkladı.

Ödemeler 10 günlük periyotlar halinde gerçekleştirilecek. Marmarabirlik’te Hidamet Asa başkanlığındaki yeni dönemde strateji değiştirilmiş, pazarlamaya ağırlık verilerek bu konuda yeniden yapılanmaya gidilmişti. Kuruluşundan bu yana devam eden alım odaklı politikasını satışa çeviren Marmarabirlik, stok durumu ve piyasa talepleri doğrultusunda üreticinin havuzundan zeytin alımlarını sürdürecek.

Son Güncelleme ( Salı, 29 Haziran 2010 10:56 )  

AYBAR İLETİŞİM VODAFONE MUDANYA

MUDANYA'DA SATILIK DAİRELER KADEMOĞLU İNŞAAT

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU

Mudanya İş Rehberi