TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2009 Yılı Haber Arşivi Enerji Nakil Hatları Yeraltına Alınıyor

Enerji Nakil Hatları Yeraltına Alınıyor

E-posta Yazdır PDF

Elektrik Kabloları Yer Altına AlınıyorMudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk, Mudanya’nın 4 mahallesinde başlatılan Havai Enerji Hatlarını yeraltına alma çalışmalarını yerinde inceledi.

Uludağ Elektrik Dağıtım Şirketi’nin (UEDAŞ), geçtiğimiz günlerde 1 Milyon 820 Bin TL’ye ihale etmesi ile başlayan Havai Enerji Hatlarının yeraltına alınması çalışmaları Mudanya’da başladı. Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk'ün yerinde incelediği, çalışmalar Ömerbey, Şükrü Çavuş, Mütareke ve Halitpaşa mahallerinde başlatılıp ilerleyen süreçlerde Mudanya’nın tüm Havai Enerji Hatlarının yeraltına alınmasıyla son bulacak. Çalışmaların 2 yıl süreceği bilgisini veren, Mudanya UEDAŞ İşletme Şefi Güven Günsan, verdikleri desteklerden ötürü Belediye Başkanı Hasan Aktürk’e ve emeği geçenlere teşekkür etti.

TURİZM KENTİ OLMA YOLUNDA BÜYÜK ADIM

Eski Mezbaha trafosundan başlayan elektrik kablolarının yeraltına alınması çalışmalarının bitiminde Mudanya’nın çirkin görüntüsünün biteceğini söyleyen Aktürk, “22 trafo bölgesinde çalışılıp, 600 metre alan kazılarak 4500 direk sökülüp kablolar yeraltına alınacak. Yaklaşık 30 Km. kablo döşenecek bu çalışma yaklaşık 12,5 milyon liraya mal olacak. Mudanya’nın çehresini güzelleştirmek için büyük adım olan bu proje turizm kenti olma yolunda sağlıklı bir başlangıçtır” dedi.

SÖZ VERDİĞİMİZ PROJELERİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ

Enerji hatlarının yeraltına alınması projesinin Mudanya’nın kaderini değiştireceğini vurgulayan Aktürk, “Herhangi bir aksilik olmadığı takdirde var olan 15 kadar projemizin yanı sıra ilçemiz için devletin çok büyük projeleri de var. Bunun başında enerji hatlarının yeraltına alınmasıdır. Depedevrent’te 150 yataklı hastane yatırımında sona yaklaşıyoruz. 5 yılı tamamladığımızda Mudanya turizme dönük, yapısal durumu itibariyle, denizi ve Bursa’daki dağıyla ilçemizin var olan potansiyelinin ekonomik yönden çok önemli aşama kaydedeceğini ve insanlarımızın yüksek yaşam kalitesi ile mutlu olabileceği inancındayım. Bu projelerden sahil, çarşı, tarihi eserlerin ayağa kaldırılması ile ilgili önemli hazırlıklar tamamlanmış durumdadır. Bunlara başlangıç olarak 1 milyon 250 bin liralık küçük bir yatırım olan kapalı yüzme havuzu Şubat ayında ihale edilecek. Bu güzel çalışmaya emeği geçen başta Bakanımız olmak üzere tüm milletvekillerimize, teşkilatlara ve başındakilere teşekkür ediyorum” diye ifade etti.

Son Güncelleme ( Pazar, 03 Ocak 2010 22:03 )  

SÜREYYA BUTİK MUDANYA

Hasanbey Mahallesi muhtarlığına makamda oturmak için değil, Mahallemiz için çalışmaya talibim

CEM TÜRKMEN HASANBEY MAHALLESİ MUHTAR ADAYI

Tıklayın

İlhan ATABEY

Bizim Muhtarlığımızda tatlı dil güleryüz, gönüllere girmek, doğru konuşup bitecek bir işi sonuçlandırmak var.

Daha modern, daha çağdaş, daha yaşanabilir bir Şükrü Çavuş için Geliyoruz!

Şeref ŞAŞ Şükrü Çavuş Mahallesi Muhtar Adayı

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU

Mudanya İş Rehberi