TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2009 Yılı Haber Arşivi Mürsel Lisesi'nin Temeli Törenle Atıldı

Mürsel Lisesi'nin Temeli Törenle Atıldı

E-posta Yazdır PDF

Mürsel Lisesinin temeli törenle atıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın, 2003 yılının Eylül ayında başlattığı, Eğitime Yüzde Yüz destek Kampanyası bünyesinde her ilde yürütülen çalışmalarda Türkiye’de bir ilk Bursa’da gerçekleştirildi. Mudanya’ya bağlı Mürsel Köyü Muhtarlığı’nın koordinasyonu ile başlayan ve Türkiye’de bir ilk olan Mürsel Lisesi’nin temeli atıldı.

800 Metrekare alan üzerine 18 derslikli olarak yapılacak olan Mürsel Lisesi’nin temel atma törenlerine, Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk, Vali Yardımcısı Selman Yenigün, Mudanya Kaymakamı Âdem Öztürk, İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gürsarı, Yüzbaşı Ali Taşyürek, Mudanya İlçe Emniyet Müdürü Cüneyt Ünal’ın yanı sıra Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey Mudanya Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Kartal Saldırış ve vatandaşlar katıldı.

BURSA’DA 123 BİNA YAPILDI

Yardımsever Ali Çakır’ın destekleriyle yapılacak olan ve 2010- 2011 eğitim öğretim yılı içerisinde hizmete girmesi planlanan Mürsel Lisesi’nin temel atma törenlerinde konuşan Vali Yardımcısı Selman Yenigün, eğitime yapılacak yardımların hayırların en değerlisi olduğunu söyledi. ’Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum’ sözünü benimseyen bir toplumda yaşıyoruz” diyen Yenigün, kampanyanın başlaması ile birlikte Bursa’da 123 Binanın ve Bin 280 dersliğin yapıldığını ve toplam maliyetin 167.774 Milyon TL olduğunu sözlerine ekledi.

KÖY’DE LİSE TÜRKİYE’DE BİR İLK

Mudanya Belediye Bandosu ve Güzelyalı Folklor Derneği Halk Oyunları Ekibi’nin gösterileri ile renklenen temel atma töreninde, “İlk kez bir köyde lise açılıyor  diyen Mudanya Kaymakamı Âdem Öztürk, Eğitime verilen önemin gün geçtikçe büyüyor olması mutluluk vericidir. Bu okulun açılışında emeği olan herkese teşekkür ediyorum dedi.

Son Güncelleme ( Perşembe, 31 Aralık 2009 02:33 )  

SÜREYYA BUTİK MUDANYA

Hasanbey Mahallesi muhtarlığına makamda oturmak için değil, Mahallemiz için çalışmaya talibim

CEM TÜRKMEN HASANBEY MAHALLESİ MUHTAR ADAYI

Tıklayın

İlhan ATABEY

Bizim Muhtarlığımızda tatlı dil güleryüz, gönüllere girmek, doğru konuşup bitecek bir işi sonuçlandırmak var.

Daha modern, daha çağdaş, daha yaşanabilir bir Şükrü Çavuş için Geliyoruz!

Şeref ŞAŞ Şükrü Çavuş Mahallesi Muhtar Adayı

Muhtar Ziya Yavuz Şükrü Çavuş Mahallesi Muhtar Adayı

Partiler üstü dinamik bir hizmet anlayışıyla, göreve yeniden talibim.

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU

Mudanya İş Rehberi