TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2009 Yılı Haber Arşivi 94 Yıllık Örnek Hayat

94 Yıllık Örnek Hayat

E-posta Yazdır PDF

Mustafa ArslanMudanya’nın köklü ARSLAN ailesinin en yaşlı ferdi Mustafa ARSLAN (94) önceki gün geçirdiği rahatsızlık nedeniyle hayata gözlerini yumdu.

Mustafa Arslan aynı zamanda Mudanya’nın da en yaşlı insanıydı, Bursanın ilk marangoz ve mobilyacılarından olan ve  1956 yılında henüz ülkemizde ve diğer ülkelerde fazlaca tanınmayan eşi olmayan bir rüzgar gülü yaparak o yıllarda elektrik üreterek evinin tüm elektrik ihtiyacını karşılamayı başarmış ve o yıllarda yine Kumyaka muhtarı olarak yaptığı üstün hizmetlerle tanınıyordu.

O yıllarda Mudanya da diş doktoru bulunmazken Kumyaka da vatandaşların dişlerini de çekerek iğne yapan tek kişiydi. Yokluk zamanlarında okumayı ve öğrenmeyi kendine ilke edinen Mustafa Arslan o yıllarda tam bir köy olan Kumyaka kahvesinde kitap okurken soğuktan üşümesine rağmen kitabını bırakmayıp ilk zatürree olan kişi olarak ta tanınıyordu.

Yunanistan’ın Girit adasında doğan ve 1922 yılında yaşanan mübadele de Mudanya ya oradan da Kumyakaya gelerek yerleşen Mustafa Arslan, Atatürk’ü de Mudanya da ilk görenlerden ve tanışma fırsatını bulan son kişiydi. Tam bir Atatürk, Laiklik ve Cumhuriyet aşığı olarak tanınıyordu. Önceki gün Kumyaka aile kabristanına defnedilen Mudanya’nın en yaşlı insanı olan Mustafa Arslan’ın cenazesine Mudanya belediye başkanı Hasan Aktürk, belediye meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, yakınları ve çok kalabalık bir topluluk katıldı. Arslan evli ve 2 erkek 3 kız 5 çocuk babası, 10 torun ve 7 de torun torunu sahibiydi.
                     

 

       Tarık ARSLAN

Son Güncelleme ( Çarşamba, 23 Aralık 2009 17:19 )  

SÜREYYA BUTİK MUDANYA

Hasanbey Mahallesi muhtarlığına makamda oturmak için değil, Mahallemiz için çalışmaya talibim

CEM TÜRKMEN HASANBEY MAHALLESİ MUHTAR ADAYI

Tıklayın

İlhan ATABEY

Bizim Muhtarlığımızda tatlı dil güleryüz, gönüllere girmek, doğru konuşup bitecek bir işi sonuçlandırmak var.

Daha modern, daha çağdaş, daha yaşanabilir bir Şükrü Çavuş için Geliyoruz!

Şeref ŞAŞ Şükrü Çavuş Mahallesi Muhtar Adayı

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU

Mudanya İş Rehberi