TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2009 Yılı Haber Arşivi Hüseyin Esen'den Emir Ali Usta'nın İddialarına Yanıt

Hüseyin Esen'den Emir Ali Usta'nın İddialarına Yanıt

E-posta Yazdır PDF

Hüseyin Esen

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mudanya Belediyesi Belediye Meclis eski Üyesi Hüseyin Esen mudanya.gen.tr'ye yazılı bir açıklama göndererek Bursa yerel basınında CHP Mudanya eski başkanı Emir Ali Usta tarafından gündeme getirilen ve şahsını konu alan iddialara yanıt verdi. Sert ifadelerle Emir Ali Ustaya yüklenen Hüseyin Esen'in açıklamasını aynen yayımlıyor takdiri kamuoyuna bırakıyoruz.

Hüseyin Esen'in Açıklaması

Sayın Mudanya.gen.tr Yetkilileri


Öncelikle yazacaklarımın başında belirtmek isteğim önemli bir konu var. Aslında bu cevabı verip vermemek konusunda’da çok düşündüm. Fakat hakkımızda gazetelerde yazılmaya başlanan iftira dolu söylemler ile Mudanyada özellikle adımız kullanılarak yapılan polemik yaratmaya yönelik söylemler beni bazı açıklamalar yapmaya zorladı.


Burada yazacaklarım kesinlikle,kendimi bildim bileli,gönül bağı ve fikirlerim doğrultusunda mücadele verdiğim, partim Cumhuriyet Halk Partisini yıpratmaya yönelik değildir.
Buradaki eleştirlerim ve verdiğim cevap sadece bu partiye polemikler yaratarak zarar vermeye çalışan ve buna ısrarla devam eden Emir Ali Ustanın kamuoyunu meşgul eden açıklamalarına cevaptır.
Mudanya kamuoyunun bildiği üzere,biz 2004-2009 döneminde CHP den Sn.Metin Uyanık başkanlığında Belediye meclis üyeliği için aday olduk.Yapılan seçim sonucunda da Mudanya halkı bize Mecliste Muhalefet olarak görev verdi.Bu görevimizi de partimize ve bize oy verenlere hiçbir kara leke getirmeden tamamladık.


2009 yerel seçimlerinde  Cumhuriyet Halk Partisi Mudanya Belediye başkan adayı olarak belirlendi.Yine tüm kamuoyunun bildiği gibi o dönemde,kendisi ile bu seçimi kazanamıyacağımızı açık ve net bir şekilde parti içinde dile getirdik.Bu şekilde seçime girilirse Mudanya da başkanlığı altın tepsi içinde AKP ye sunulacağını bizimle birlikte Bursa yerel basınından köşe yazarları ve de Mudanya kamuoyu  net bir şekilde belirtti.Ama bizler hiçbir zaman bu görüşlerimizi basına çıkıp demeç vererek belirtmedik.Bunu parti içinde dile getirdik.Bizim örgütsel anlayışımız gereği hiç bir zaman yerel basınının karşısına çıkıp  demeç vererek Emir Ali usta gibi ihanet etmekle suçlamadık….


Kusura bakma Emir Ali Usta: Ben üniversite yıllarından bugüne dek Cumhuriyet Halk Partisi  için mücadele ,ettim halende ediyorum,kırgınlıklarım olmasına rağmen Cumhuriyet Halk Partisi benim partimdi.
Ben bu partiye başka yerlerden gelmedim. “DEVŞİRME” de değilim.

Bizi ”ihanetle”suçlayanlar hadi gelin ispat edin bakalım şimdi.!! Elinizde belge,resim,veya benzeri dokümanlar var mı?
Evet,Emir Ali Usta,seçimlerden sonra yerel gazetelere verdiğin demeçlerde,’’HADDİMİ AŞTIM’’dedin.Bundan böyle ‘’HİÇ BİR GÖREVE TALİP OLMAYACAĞIM‘’,’’SİYASETİN TÜM KADEMELERİNDEN ÇEKİLİYORUM ,.’’AKTİF SİYASETE VEDA EDİYORUM’’ dedin… hatta 20.11.2009 da yine Bursa yerel basınında köşe yazarına verdiğin beyanda da ‘’GERİ ÇEKİLDİM’’ dedin.
Emir Ali Usta!! sen önce verdiğin sözü tut…Siyasetten çekil….Bu söylemlerinin arkasında dur….Ayna bak ve kendini sorgula,tutarlı ol….


Seçimden hemen sonra,hiçbir dayanağı ve belgesi olmadan disipline verdirdiğin biz(senin tabirin ile” İHANETÇİLER”…) Parti  DİSİPLİN KURULU ‘nda AKLANDIK” bu kararlara neden saygı göstermiyorsun .Hala gazetelere beyanatlar verip,’’Disiplin kurulu bunları aklayabilir ama ben inanmıyorum‘’diyorsun…
Tabi inanmazsın,inanamazsın çünkü hiçbir dayanağın yoktu,hala hazmedemiyorsun..
Merak etme sen Emir Ali Usta,biz söylediğin kişilerin vicdanlarında da aklanırız….Ama önce kendi vicdanımızda aklandık.Söylediklerimiz bugün yaşadıklarımızla kanıtlandı…Biz hala partimizi savunmaya devam ederken,sen bu hırsını hala devam ettiriyor ve partime zarar veriyorsun….
Acaba sen kendi vicdanında aklandın mı?


Seçimlerde bana oy veren” 7400 kişi diyorsun”,bu vatandaşların tamamı sana oy vermedi,SANA RAĞMEN CHP ye oy verdi.Şimdi sen burada oy verenlerin vicdanında nasıl aklanacaksın?
Aynaya bak ve kendini bir kez daha sorgula Emir Ali Usta… 6 OK’un belirlediği ilkeleri kavrayamadın ….Sana CHP nin GÖMLEĞİ birkaç numara BÜYÜK geldi…..
Lütfen verdiğin beyanatların arkasında dur…Bel altından vurarak,vurdurarak bir yerlere gelemedin,gelemezsin çünkü sen C.H.P altı okunun  ilkelerini kavrayamadın .kavrayamazsın da gayet doğaldır zira bu bir kapasite meselesidir.….

Saygılarımla
Hüseyin Esen

Son Güncelleme ( Salı, 15 Aralık 2009 22:16 )  

SÜREYYA BUTİK MUDANYA

Hasanbey Mahallesi muhtarlığına makamda oturmak için değil, Mahallemiz için çalışmaya talibim

CEM TÜRKMEN HASANBEY MAHALLESİ MUHTAR ADAYI

Tıklayın

İlhan ATABEY

Bizim Muhtarlığımızda tatlı dil güleryüz, gönüllere girmek, doğru konuşup bitecek bir işi sonuçlandırmak var.

Daha modern, daha çağdaş, daha yaşanabilir bir Şükrü Çavuş için Geliyoruz!

Şeref ŞAŞ Şükrü Çavuş Mahallesi Muhtar Adayı

Muhtar Ziya Yavuz Şükrü Çavuş Mahallesi Muhtar Adayı

Partiler üstü dinamik bir hizmet anlayışıyla, göreve yeniden talibim.

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU

Mudanya İş Rehberi